Będzie… pół stacji Zacisze–Wilno

8
Share

Budowa stacji kolejowej na granicy Zacisza i Elsnerowa ruszy pełną parą już za trzy tygodnie. Ale mieszkańcy Zacisza z niej nie skorzystają – na własne życzenie.

„Gazeta Wyborcza” relacjonuje wczorajsze obrady Rady Dzielnicy Targówek. Głównie dotyczyły one budowy stacji kolejowej przy powstającym Osiedlu Wilno.

Z tekstu dowiadujemy się dwóch ważnych rzeczy: 1) budowa przystanku zacznie się już pod koniec czerwca, a stacja ma zacząć działać wiosną 2013, 2) stacja będzie miała połączenie… tylko z jedną częścią dzielnicy – Elsnerowem (który autor artykułu z rozpędu włącza do Targówka Fabrycznego).

Dlaczego tak sie stanie?

„Przystanek, który jest głównym wabikiem dla przyszłych lokatorów Osiedla Wilno, nie spodobał się ich sąsiadom, czyli zasiedziałym mieszkańcom Zacisza i Elsnerowa – osiedli znajdujących się w po drugiej stronie torów. Lista zarzutów była długa. Protestujący (zebrano 414 podpisów) wytykali m.in. że uliczki ich spokojnego osiedla rozjadą przyjezdni z podwarszawskich miejscowości, którzy przy stacji będą parkować samochody. I że do stacji będą jeździły autobusy, dla których pętla miała powstać w miejscu ogródków działkowych. ” – czytamy w „Gazecie”

Wprawdzie przejście podziemne pod torami powstanie, ale będzie ślepe, bo wyprowadzi na płot ogródków działkowych. Od strony Zacisza nie zaplanowano ani drogi dojazdowej, ani nawet chodnika. Autobusy dojadą do stacji tylko od strony Osiedla Wilno – wybudowaną przez dewelopera ulicą Wierną – na niej powstanie też pętla.

Peron przyszłej stacji Zacisze-Wilno / materiały inwestora

Cały artykuł przeczytacie tutaj.

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx