Fontanna przy Kondratowicza jeszcze w tym roku | | targowek.info

Fontanna przy Kondratowicza jeszcze w tym roku

Podświetlana fontanna kaskadowa ze ścianą wodną może trysnąć jeszcze w tym roku, o ile ktoś zdecyduje się ją odpalić na zimę. Co jeszcze zmieni się na skwerze nad Kanałem Bródnowskim?

 

Niedawno ogłoszony przetarg, to początek większego planu zagospodarowania brzegów Kanału Bródnowskiego. Pierwszym etapem ma być stworzenie skweru rekreacyjnego w pobliżu skrzyżowania Kanału z ul. Kondratowicza. Dokładnie skwer powstanie po „zaciszańskiej” (czyli wschodniej) stronie Kanału i razem z chodnikami będzie miał powierzchnię 3 100 mkw. Dziś to zielony teren za przystankiem, ale nie uporządkowany, więc mało używany przez mieszkańców.

Z dokumentów przetargowych możemy dowiedzieć się nieco więcej, o tym jak będzie wyglądał placyk. Głównym elementem będzie właśnie fontanna: „woda przelewająca się przez koryto do niecki fontanny, spływająca po ścianie ma tworzyć efekt mokrej ściany” – czytamy w specyfikacji technicznej. Fontanna ma być podświetlana.

Plac wokół niej będzie miał nawierzchnię z kruszywa, ale przystosowaną do jeżdżenia po niej wózkami dziecięcymi i inwalidzkimi – zatem może nie będzie takiej wpadki jak z placem zabaw przy ul. Sternhela, gdzie nie da się wjechać wózkiem.

Na placu wokół fontanny stanie osiem ławek z oparciami, pięć bez oparcia, pięć zwykłych koszy na śmieci i jeden na odpadki segregowane, dwa kosze na psie kupy i stojaki na rowery.

Do placu dojdziemy nowymi chodnikami i ścieżkami z betonowej kostki. Tzw. „ciągi piesze” powstaną wzdłuż Kanału i wzdłuż sąsiednich posesji, połączą ul. Kondratowicza z ul. Zaciszańską. Zarówno chodniki, jak i sam plac mają być oświetlone nocą. Na skwerze posadzone zostaną dodatkowe drzewa i krzewy.

Kiedy to wszystko powstanie? Termin ukończenia prac podany w ogłoszeniu o przetargu to 30 listopada 2012 roku.  Jest więc szansa, że fontanna zacznie działać jeszcze w tym roku.

Więcej o planach inwestycyjnych dzielnicy

Zielony skwer nad Kanałkiem zostanie zagospodarowany. Na środku powstanie fontanna

 

Schemat skweru według koncepcji z 2009 roku
PRZECZYTAJ TEŻ:

12 komentarzy na temat “Fontanna przy Kondratowicza jeszcze w tym roku

 • 11 czerwca 2012 o godz. 19:22

  A może Olej tak tryśnie pod czaszke tym kreatorom Dzielnicy i swoje środki będa marnotrawić na fontanny na działce ale własnej ? :)

 • 11 czerwca 2012 o godz. 22:55

  Pomysł Zarządu Dzielnicy na taką lokalizację fontanny pewnie zmierza by mieszkańcom Zacisza zagrodzić wejście do stacji metra, która ma być w tym miejscu. Burmistrz Zawistowski na ostatniej sesji Rady Dzielnicy zapowiedział, że mieszkańcy będą mieli zagrodzony od strony Zacisza dostęp do przystanku kolejowego (Zacisze Wilno), to konsekwentnie powinien odgrodzić skwer i fontannę przy ul. Kondratowicza. Ten teren powinien być wyłączony tylko dla pracowników Urzędu Dzielnicy, którzy i tak nie wiedzą jaka jest lokalizacja planowanej stacji II linii metra, a może i ona będzie zamknięta dla 30 tyś. mieszkańców Osiedla Zacisze ?

 • 11 czerwca 2012 o godz. 23:13

  asfalt na całej Potulickiej w następnym dziesięcioleciu…

 • 12 czerwca 2012 o godz. 09:12

  Trzeba się cieszyć iż poprawi się wizualny wygląd części Naszej Dzielnicy. Więcej inwestycji potrzebne od zaraz !!!!!

 • 12 czerwca 2012 o godz. 10:24

  Niestety mieszkasz w tej czesci Targówka, a dokładniej Zacisza, gdzie o jakiekolwiek inwestycje bardzo ciezko. Szkoda ze nie dba sie o starych mieszkancow…

 • 12 czerwca 2012 o godz. 14:29

  Dlaczego w tak dużej dzielnicy jak Targówek jest tak mało inwestycjI?

 • 12 czerwca 2012 o godz. 15:23

  ja przy tej ulicy na szczęście nie mieszkam… Ale to ogromny wstyd, żeby w „dumnym miesicie gospodarzu” były takie ulice, a zamiast o wygodach dla mieszkańców myślu się o jakiś fontannach..

 • 13 czerwca 2012 o godz. 01:16

  Co oznaczają te dwa brązowe kwadraty na planie?

 • 15 czerwca 2012 o godz. 12:09

  Tam w ratuszu to im tryska ciągle brudna woda do głowy a nie olej!

 • 16 czerwca 2012 o godz. 23:06

  Zamiasat fontanny zajmijcie się w końcu ul. Świętego Wincentego!

 • 11 czerwca 2013 o godz. 15:11

  Szkoda że trakty piesze nie pobiegną wzdłuż kanału Brudnowskiego. Dziwnym trafem kila posesji ma bardzo wysunięte granice posesji aż do kanału, ciekawe co na to prawo ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.