Jarmark Wileński już w sobotę na Osiedlu Wilno

1
Share

Jak smakuje kindziuk, jak brzmi wileńska kapela, jak wygląda budowa Osiedla Wilno – o tym wszystkim możecie się przekonać już w sobotę na Jarmarku Wileńskim organizowanym na Osiedlu Wilno.

 

Jarmark Wileński odbędzie się w najbliższą sobotę (30 czerwca) na placu wokół fontanny przed głównym wejściem na osiedle Wilno, przy ul. Bukowieckiej 37. W godzinach 11 – 18 teren osiedla zmieni się w piknik, na który znajdziemy sztukę ludową, oryginalne produkty spożywcze oraz pamiątki.

O muzyczną oprawę imprezy zadba popularny zespół wileński: Kapela Świętojańska. Gospodarzem imprezy będzie Wincuk Wileński, czyli Dominik Kuźniewicz, który ze swadą opowie gawędy i anegdoty dotyczące Wilna i jego mieszkańców.

Organizator zapewnia, że oprócz artystów z Wilna przyjadą również artyści ludowi oraz rzemieślnicy, którzy na swoich stoiskach zaprezentują i zaoferują oryginalne wyroby i kulinaria. Będziemy mogli podziwiać oraz zakupić m.in.: dekoracyjną wileńską ceramikę, regionalne malarstwo, rzeźby oraz płaskorzeźby wykonane z drewna z motywami wsi wileńskiej, dekoracyjne wyroby ozdobne z bibuły i słomki oraz wyroby dziewiarskie, biżuterię i wyroby z lnu.

Kilku wystawców zaprezentuje również regionalne wyroby mięsne (m.in. kindziuk) i cukiernicze (m.in. pierniki i serca lukrowane z napisami kaziukowymi), które każdy z odwiedzających Jarmark Wileński będzie mógł zakupić i spróbować na miejscu. Dodatkowo będzie można podziwiać i zakupić wyjątkowe stare fotografie Wilna w oryginalnych albumach oraz literaturę wileńską.

Tu możecie zobaczyć, jak na Jarmarku było w ubiegłym roku:

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx