Kogo obchodzi Targówek, ważniejsza jest telewizja Trwam | | targowek.info

Kogo obchodzi Targówek, ważniejsza jest telewizja Trwam

Jaki ma związek prywatna telewizja z Torunia z nasza dzielnicą? Zdaniem niektórych radnych tak duży, że zwołują w tym celu nadzwyczajną sesję rady Targówka.

fot. Alex Proimos/Flickr

Nie budowa metra, nie remonty ulic, nie mieszkania komunalne, żłobki czy przedszkola. Ani sprawy komunikacji, ani kwestie bezpieczeństwa. Żaden z tych tematów obecnie nie interesuje radnych Prawa i Sprawiedliwości z Targówka tak bardzo, jak zawierucha wokół ortodoksyjnej telewizji Trwam. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przyznała tej stacji koncesji na nadawanie cyfrowe, co wstrząsnęło siedmioma radnymi PiS tak mocno, że zażądali nadzwyczajnej sesji rady Targówka w tej sprawie.

I sesja odbędzie się już w najbliższą środę 20 czerwca o godz. 16. Jedynymi konkretnymi punktami w porządku obrad są: przedstawienie bieżącej sytuacji związanej z TV Trwam (co zrobi jeden z posłów na Sejm, zarazem członek PiS) oraz głosowanie nad projektem stanowiska rady dzielnicy Targówek. W stanowisku tym radni apelują do KRRiT o przyznanie koncesji dla telewizji z Torunia.

Jaki ma związek telewizja Trwam z Targówkiem? Żaden. Jaką moc sprawczą będzie miało to stanowisko, nawet jeśli zostanie przegłosowane? Żadną.

Ale wybrani na Targówku radni Prawa i Sprawiedliwości bardzo lubią zajmować się sprawami nie związanymi z ich mandatem. W marcu 2012 r. usiłowali przegłosować uchwałę o likwidacji pomnika Braterstwa Broni (tzw. Czterech Śpiących), nie zważając na taki drobiazg, że pomnik stał nie na Targówku, ale na Pradze-Północ. Równocześnie, choć niedługo miną dwa lata od wyborów samorządowych, radna PiS Urszula Suzdalcew np. nie napisała ani jednej interpelacji w ani jednej sprawie dotyczącej naszej dzielnicy, a radny PiS Tomasz Cichocki napisał ich przez ten czas raptem… dwie.

PRZECZYTAJ TEŻ:

27 komentarzy na temat “Kogo obchodzi Targówek, ważniejsza jest telewizja Trwam

 • 16 czerwca 2012 o godz. 13:02

  Podziękować Radnym w wybory. Popatrzeć i zbadać jak ładnie pracowali czym się zajmowali. Nie tylko tych z PIS ale tez tych z PO SLD.

 • 16 czerwca 2012 o godz. 13:09

  Nie ma SLD w radzie naszej dzielnicy.

 • 16 czerwca 2012 o godz. 13:10

  a u mnie w kablówce nie ma polsatu sport extra, bardzo poprosze radnych pis o zwolanie nadzwyczajnej sesji w tej sprawie!

 • 16 czerwca 2012 o godz. 13:40

  Co się pożniej dziwić iż Rada Warszawy olewa Targówek jak mamy takich chorych na umysł Radnych

 • 16 czerwca 2012 o godz. 14:14

  Miśki puszyste…a kto ich,kuźwa,wybrał?Kosmity???WY!WY ICH WYBRALIŚCIE!!!

 • 16 czerwca 2012 o godz. 14:58

  O po tekście o Amrit Kebab znowu tekst sponsorowany. Tym razem przez PO.
  ”o rtodoksyjnej telewizji Trwam” – czy autor cytując z Gazety Wyborczej też podaje, że to skrajnie lewacka i postkomunistyczna Gazeta? Czy tylko w przypadku Trwam podaje, co czytelnicy powinni sądzić o Trwam.
  Przy takim zestawieniu interpelacji może powstać wrażenie, że radni Pisu są źli, a PO nie interesuje się Trwam, więc jest pracowite. Też radnym PO brak interpelacji – np. Krzysztof Miszewski.
  Z tego, że coś nie dotyczy spraw dzielnicy nie wynika, zę to coś złego. No chyba, że autor zaatakuje pomysł radnych z 12.czerwca by wspierać dzień święta morza.
  Ładna demagogia z tymi żłobkami, metrem, ulicami, bezpieczeństwem itd. Od 1989r tylko raz zwolennicy grubej kreski czyli UW (PO) i PZPR/SDRP (SLD) nie rządzili w Wawie i to skutek ich rządów.

 • 16 czerwca 2012 o godz. 15:04

  Bareja by się uśmiał.
  Kiedy w końcu odetniemy tę pępowinę jaką jest „Kościół” od Państwa?

 • 16 czerwca 2012 o godz. 23:19

  @tutejszy to nic złego, że będą nt. debatowali ale powinni zająć się czymś ważniejszym niż jakąś podrzędna TV (nie chce nikogo obrażać, ale uważam tak patrząc na zaplecze techniczne itp. nie na zawartość programową), która jest prowadzona przez bardzo dobrego biznesmena, a dodatkowa ma darmową reklamę wieśniaków na wiejskiej.

 • 17 czerwca 2012 o godz. 10:46

  Na tę sesję na pewno przyjdzie parę(naście) moherów. W kościele Chrystusa Króla w ogłoszeniach parafialnych serdecznie zapraszają… Nie omieszkali poinformować, jaki radny (z imienia i nazwiska) ten cyrk zwołał… Kampania wyborcza już trwa…

 • 17 czerwca 2012 o godz. 18:55

  :(

 • 17 czerwca 2012 o godz. 19:40

  Bardzo ładna kpina z mieszkańców Targówka…
  Chciałbym delikatnie przypomnieć, że troszczenie się o sprawy mieszkańców nie jest dobrą wolą radnych tylko ich pracą i obowiązkiem.
  Nie mam nic przeciw walce o cokolwiek: Telewizję Trwam, kult szczotki do sedesu czy beatyfikację kwietnika. Byle po godzinach pracy i za własne pieniądze!

 • 17 czerwca 2012 o godz. 20:54

  To jakiś cyrk

 • 17 czerwca 2012 o godz. 21:12

  A dlaczego radni nie mieliby się interesować tym tematem tylko dla tego że jakiejś liberalnej ździce to się nie podoba .

 • 17 czerwca 2012 o godz. 22:01

  Zalatuje propagandą rodem z Wyborczej.

 • 18 czerwca 2012 o godz. 07:52

  Brawo dla autora tekstu. Tak łatwo wywołać sensację. Wystarczy napisać coś negatywnego o Trwam albo kościele i już palikociarnia na forum szaleje:
  -beatyfikację kwietnika
  -na pewno przyjdzie parę(naście) moherów
  -Kiedy w końcu odetniemy tę pępowinę jaką jest “Kościół” od Państwa
  Urban przesyła pozdrowienia dla targowek,to

 • 18 czerwca 2012 o godz. 10:03

  PIS nigdy nie dbał o Targówek. Pamietacie jak chciał tu przenieść Jarmar Europa?!

 • 18 czerwca 2012 o godz. 12:09

  Szkoda, ze taki polityczny i nie obiektywny artykuł… Myślałem, ze ten portal będzie w miarę uczciwy, a tu tania sensacja. Opisz lepiej jakie w ratuszu są układy polityków PO, a jest ich okropnie dużo!

 • 18 czerwca 2012 o godz. 12:49

  Taka sesja powinna być zwołana w Radzie Miasta a nie w dzielnicy.
  Ale u nas w Radzie dzieje się o wiele więcej.
  Dlaczego nikt nie pisze o odejściu czwórki radnych ( w tym przewodniczącego Rady Dzielnicy) z Klubu PO i utworzeniu Niezależnego Klubu Radnych?
  To dla nas o wiele ważniejsze niż Telewizja Trwam.

 • 18 czerwca 2012 o godz. 13:05

  artykuł sponsorowany ? Lokalny odział gazety wyborczej ? hahahah

 • 18 czerwca 2012 o godz. 13:31

  Artykuł „wybiórczy” do bólu. Widzą źdźbło w oku bliźniego nie zauważając belki we własnym. Czemu nic nie ma o wolcie przewodniczącego Poczesnego? ***

 • 18 czerwca 2012 o godz. 15:35

  oho… już jest coś napisane nie pomyśli pewnemu elektoratowi i zaczyna się szczucie i podjudzanie. Jak się, komuś coś nie podoba tutaj, to niech sobie czyta artykuły p. Sakiewicza i innych jedynie i słusznie piszących dziennikarzy a nie MATZa. Tam macie napisana tylko, to co chcecie słyszeć…

 • 18 czerwca 2012 o godz. 21:23

  Człowieku włącz myślenie. To, że nie podoba się części komentującym, że strona która dotychczas zajmowała się informowaniem o wydarzeniach na terenie naszej dzielnicy zajmuje się teraz agitkami politycznymi nie oznacza, że ktoś szczuje. A gdyby był artykuł o nieudolności radnych PO i to w bardzo nierzetelny sposób napisany, to krytykę tego artykułu też nazwałbyś „szczuciem i podjudzaniem”?
  Oczywiści antykościelne wpisy nie budzą Twoich wątpliwości. Może były zamierzone przez MATZa???? Gdzie zresztą widzisz podjudzanie? Bo ja tylko w takich wpisach jak „Beatyfikację kwietnika
  -na pewno przyjdzie parę(naście) moherów
  -Kiedy w końcu odetniemy tę pępowinę jaką jest “Kościół” od Państwa”

  I typowy schemat myślowy ukształtowanych przez postkomunistyczne media: Jak ktoś krytykuje to jest czytelnikiem Sakiewicza. Pranie mózgu jest jednak bardzo skuteczne.

 • 18 czerwca 2012 o godz. 23:10

  he he „włącz myślenie” dobre :) Twój ostatni komentarz jest najlepszym dowodem na to, że nie masz racji. Wyobraź sobie człowieku z nieświeżym (nie wypranym) mózgiem, że akurat zgadzam się tu z Tobą apropos moherów. Dwa słowa. Tyle wystarczy aby zobaczyć jak niektórzy są płytcy… Ja też czytam Sakiewicza, Wildsteina, a także innych i doskonalę potrafię odróżnić krytykę od „jeżdżenia po kimś” dla zasady.
  Kończę swoje wpisywanie komentarzy pod tym artykułem bo jestem ukształtowany przez postkomunistyczne media, znam poglądy „Polityki” i wiem o czym pisze redaktor Sakiewicz.
  pozdro

 • 19 czerwca 2012 o godz. 07:23

  Qwerty, o ile rozumiem Twoje pierwsze dwa wpisy, o tyle nie wiem o czym piszesz w trzecim, ostatnim. Po prostu nic z tego nie rozumiem. Przyznaję się do tego.

 • 20 czerwca 2012 o godz. 05:49

  czy tutejszy to nie pan Zbigniew P

 • 21 czerwca 2012 o godz. 02:32

  Brawo radni Targówka! Przynajmniej prezentują wyższy poziom od tej sitwy w magistracie, co to znicze i kwiaty kradnie 15 sekund po tym jak się je postawi i przypatruje się bitym babciom klepiącym pacierz.
  Kantowanie TV Trwam to przede wszystkim symbol – tego że mamy PRL bis.

 • 14 sierpnia 2012 o godz. 11:57

  TV Trwam i Radio Maryja to nie są media obiektywne, mowią otwarcie na kogo nalezy głosować, oczywiscie na PIS.
  Niestety 3/4 społeczeństwa polskiego to ludzie bez szkoły, które daje się manipulować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.