Wielki peleton przejedzie przez Bródno i Targówek

7
Share

Kto w piątek wieczorem zamierza jeździć po dzielnicy samochodem, niech lepiej od razu zmieni plany i przesiądzie się na dwa kółka. Na Bródnie i Targówku rządzić będą rowerzyści.

 

Masa Krytyczna / fot. masa.waw.pl

W piątkowe popołudnie i wieczór Warszawska Masa Krytyczna dojedzie na Targówek. Jakby ktoś jeszcze nie wiedział, Masa to cykliczny protest miłośników dwóch kółek chcących, aby Warszawa była przyjazna dla rowerzystów. Brać w  niej udział może każdy, kto ma pojazd napędzany siłą mięśni. Masa wyrusza w każdy ostatni piątek  miesiąca z pl. Zamkowego, zawsze o godz. 18 i pokonuje za każdym razem inną trasę.

Rowerzyści jadą w zorganizowanej kolumnie całą szerokością jezdni, co powoduje niemałe korki. Ale w tym jednym dniu nikt nie przejmuje się kierowcami samochodów, bo oni korkują miasto przez pozostałe 30 dni miesiąca. Piątkowa Masa może być wyjątkowo liczna, bo im cieplej, tym bierze w niej udział więcej osób. W majowej jechało 2016 rowerzystów i rolkarzy, a na piątek zapowiadana jest świetna pogoda: 21 stopni i słonecznie.

Masa Krytyczna zawita na Bródno i Targówek po raz pierwszy od dawna. Rowerzyści z pl. Zamkowego pojadą na Bielany, skąd Trasą Mostu Północnego przejadą na Białołękę. Dalej Modlińską, Płochocińską i Marywilską dojadą na Bródno.

Po naszej dzielnicy prowadzi duży odcinek 40 kilometrowej trasy. Rowerzyści pojadą Wysockiego, Bartniczą, okrążą Park Bródnowski Wyszogrodzką i Chodecką, żeby małymi ulicami Bolivara, Żuromińską i Groera dojechać do św. Wincentego na wysokości stadniny.

Stąd długi odcinek wzdłuż muru Cmentarza i skręt na Targówek Mieszkaniowy: Kołową, Handlową, Pratulińską, Trocką i Radzymińską do Kraśnickiej. Dalej wiaduktem na Targówek Fabryczny, który Masa przetnie ul. Księcia Ziemowita. Stąd Naczelnikowską przez Szmulki wróci na pl. Zamkowy.

Masa Krytyczna czasami czasami jedzie pod jakimś hasłem i tak będzie też tym razem. Czerwcowy przejazd odbywa się w konwencji Euro. Tak brzmi zaproszenie profilu Masy Krytycznej na Facebooku:

Kibicujemy naszym! :) A kogo uważacie [obecnie] za naszych, to już wasza sprawa.
Mile widziane są stroje biało-czerwone [zielono-biało-pomarańczowe, żółto-czerwone, różowo… em, jakieś, stosowne kapelusze, flagi, chorągiewki, malowanie twarzy i co komu przyjdzie do głowy.
Parę osób będzie miało farbki do twarzy, można przyjść i dać się upiększyć.

 Trasa czerwcowej Masy Krytycznej (start w piątek, godz. 18, pl. Zamkowy):

Pokaż Warszawska Masa Krytyczna – 29.06.2012 na większej mapie

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx