Pociągiem z Bródna prosto na lotnisko Okęcie | | targowek.info

Pociągiem z Bródna prosto na lotnisko Okęcie

Lecąc na wakacje nie trzeba już wlec się do centrum i tam przesiadać w autobus 175. Na Okęcie możemy dojechać bezpośrednio SKM-ką.

 

Pierwsze pociągi pojechały nowym tunelem kolejowym na Okęcie (aka Lotnisko Chopina) w ubiegłym tygodniu. W piątek Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił linię SKM S-3, która jedzie też przez Bródno i Pragę, gdzie mogą z niej skorzystać także mieszkańcy Targówka Mieszkaniowego.

Pociągi kursują z Legionowa i zatrzymują się na stacji PKP Warszawa Toruńska, czyli pod Trasą Toruńską, blisko ul. Wysockiego oraz na stacji PKP Praga w pobliżu ul. Odrowąża. Według rozkładu SKM-ka na lotnisko z przystanku PKP Toruńska dojeżdża w 45 minut, a ze stacji Praga w 40 minut. Nie jest to raczej zawrotna prędkość, ale autobusami i tramwajami nie będzie szybciej, a pociągiem na pewno wygodniej. I ryzyko utknięcia w korku znacznie mniejsze.

Pozostaje problem z dostaniem się na stację Toruńska. Na razie jeździ stąd mniej osób, jakby mogło, bo przystanek jest trudno dostępny. Ukryty pod estakadami, bez wygodnej przesiadki z autobusu. Ale jest szansa, że to się zmieni. Dzisiaj na sesji Rady Dzielnicy zostaną przedstawione zmiany w komunikacji miejskiej związane z uruchomieniem linii SKM S-3. O zmianach dowiecie się też oczywiście na www.targowek.to

Linia S-3 z Toruńskiej na lotnisko zaznaczona jest na czerwono / materiały ZTM
Orientacyjny czas przejazdu SKM-ką na lotnisko / materiały ZTM
PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Pociągiem z Bródna prosto na lotnisko Okęcie

 • 5 czerwca 2012 o godz. 09:01

  Stacja PKP powinna być gdzieś przy Rondzie Żaba zamiast stacji Warszwa Praga (nazywana Warszawa Targówek). wtedy SKM miał by sens

 • 5 czerwca 2012 o godz. 10:03

  Też tak popatrzyłem na te stacje, bo niby na każdej kiedyś jakoś przez przypadek byłem, ale są umiejscowione w tak nieprzydatnych dzisiaj miejscach, że najsensowniejsze jest tam dojeżdżanie tylko samochodem niestety.

  Ale co jest pocieszające – kolej miejska pojawia się w mediach, reklamuje się, a za tym rośnie zainteresowanie nią wśród mieszkańców i świadomość kolejnego środka transportu w Warszawie!

 • 5 czerwca 2012 o godz. 10:21

  Najsensowniejszy dojazd do Pożarowej tramwajem – 5 minut z buta i jest się na stacji Warszawa Praga, od ronda Żaba też byłby kawał do stacji, zresztą tam i tak nie zrobią stacji bo nie ma gdzie.

 • 5 czerwca 2012 o godz. 11:41

  są dwa problemy.1)stacje w dziwnych miejscach. 2)skm ma bardzo mało kursów dość nieregularnych

 • 5 czerwca 2012 o godz. 14:29

  Ja nie wiem co trzeba zmienić w komunikacji ? Dopóki nie zrobią do końca Toruńskiej to mało kto będzie korzystał. Dojazd do Toruńskiej i tak będzie świetny.

 • 5 czerwca 2012 o godz. 22:45

  Stacaj powinna być przy Stalowej Goławickiej tak żeby można było do metra wsiąść wtedy transport ma sens !!! jest uwaga skomunikowany bo transport który sobie jezdzi własnymi szlakami nie przecinając sie jest zmarnowanym funduszem !!! albo przy żabie a najlepiej przy metrze II Linia a jeszcze mozna pomyśleć o stacji przy radzymińskiej wtedy mamy wypas PRAGA to pomyłka zero dojazdu autobus raz na 1 h dojazd Masakra chyba dla okolicznyvh mieszkańców stacja dla nikogo dla dawnego FSO ? bo kto tam wsiada 5 10 osób na godzine !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.