Rura odpicowana!

3
Share

Jeszcze nie całe osiem kilometrów, ale pierwsze picowanie już za nami. Na Targówku Fabrycznym mieszkańcy pod okiem Przemka „Trusta” Truścińskiego namalowali sobie na rurze komiks.

Na pierwszą galerię wybrano krótki odcinek rur ciepłowniczych przy ruchliwym rondzie u zbiegu ul. Księcia Ziemowita i gen. Tadeusza Rozwadowskiego (do niedawna Kraśnickiej). Z daleka widać jaskrawe pomarańczowe tło, na którym umieszczono czarno-białe postaci.

Przy galerii znalazł się fragment bajki opowiadającej o tym, że mieszkańcy Warszawy produkowani są w fabrykach na Targówku. I takie też postacie pojawiają się na rurze: jest młody człowiek w bejsbolówce, biznesmen z laptopem czy policjant.

Projekt firmował nazwiskiem znany artysta Przemek „Trust” Truściński, ale w dużym stopniu rury malowali sami mieszkańcy Targówka Fabrycznego.

Nam jest szczególnie miło, że zainspirowała ich nasza akcja „Odpicuj rurę”,  co podkreślają na stronie internetowej projektu. Zatem pierwsze malowanie za nami. Czekamy na następnych śmiałków. Zostało jeszcze kilka kilometrów rur…

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx