Rura odpicowana! | | targowek.info

Rura odpicowana!

Jeszcze nie całe osiem kilometrów, ale pierwsze picowanie już za nami. Na Targówku Fabrycznym mieszkańcy pod okiem Przemka „Trusta” Truścińskiego namalowali sobie na rurze komiks.

Na pierwszą galerię wybrano krótki odcinek rur ciepłowniczych przy ruchliwym rondzie u zbiegu ul. Księcia Ziemowita i gen. Tadeusza Rozwadowskiego (do niedawna Kraśnickiej). Z daleka widać jaskrawe pomarańczowe tło, na którym umieszczono czarno-białe postaci.

Przy galerii znalazł się fragment bajki opowiadającej o tym, że mieszkańcy Warszawy produkowani są w fabrykach na Targówku. I takie też postacie pojawiają się na rurze: jest młody człowiek w bejsbolówce, biznesmen z laptopem czy policjant.

Projekt firmował nazwiskiem znany artysta Przemek „Trust” Truściński, ale w dużym stopniu rury malowali sami mieszkańcy Targówka Fabrycznego.

Nam jest szczególnie miło, że zainspirowała ich nasza akcja „Odpicuj rurę”,  co podkreślają na stronie internetowej projektu. Zatem pierwsze malowanie za nami. Czekamy na następnych śmiałków. Zostało jeszcze kilka kilometrów rur…

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Rura odpicowana!

  • 3 czerwca 2012 o godz. 18:47

    Świetnie Malujmy Dalej ! :)

  • 5 czerwca 2012 o godz. 15:20

    Bardzo ładnie:)

  • 27 sierpnia 2012 o godz. 14:06

    Byłem przy słynnej rurze na Targówku Fabrycznym. Sądziłem po zdjęciach, że odpicowanej przestrzeni będzie więcej. :) Jednak to bardzo dobry początek, czekam na więcej, także przy św. Wincentego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.