Pierwsze prace przy stacji Zacisze – Wilno

14
Share

We wtorek mamy poznać szczegóły budowy stacji kolejowej Zacisze-Wilno. Tymczasem na podmokłym terenie przy torach, już są prowadzone pierwsze prace.

 

Nowa stacja kolejowa ma pomóc mieszkańcom Osiedla Wilno dostać się do Dworca Wileńskiego, ale przeciwko niej protestuje kilkaset mieszkańców tej części Zacisza. Do tej pory informacje na temat budowy były skąpe. Wiadomo jedynie, że przystanek powstanie mniej więcej na wysokości ul. Tarnogórskiej. Jak zapewniał www.targowek.to Radosław Bieliński z Dom Development, budowa stacji ma powstać w siedem miesięcy, zacząć się i skończyć w 2013 roku.

Więcej dowiemy się we wtorek na sesji Rady Dzielnicy. Pierwszym punktem porządku obrad jest właśnie informacja o budowie stacji i związanych z tym zmian infrastrukturalnych. Sesja zaczyna się o godz. 16.30, w urzędzie dzielnicy przy Kondratowicza. Każdy z mieszkańców może w niej uczestniczyć.

Tymczasem zauważyliśmy, że na podmokłym terenie między Osiedlem Wilno a torami, zaczęły się pierwsze prace. Powstaje tu rów odwadniający – biegnie od ul. Bukowieckiej w kierunku przyszłego przystanku. Na razie nie jest połączony z systemem Kanału Bródnowskiego, ale prace wyglądają na zaawansowane. Rów budowany jest dokładnie przy przyszłej stacji i zapewne ma pomóc w odwodnieniu terenu przed inwestycją.

Po lewej stronie widać nasyp torów -tu powstanie stacja Zacisze Wilno / fot. targowek.to

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx