Trasa Toruńska oddana do ruchu!

2
Share

Jeeeeeest! Tuż przed północą w nocy ze środy na czwartek największa arteria Targówka została wreszcie otwarta! (Choć na bocznych jezdniach prace trwają nadal).

Kierowcy mogą już jeździć jezdniami głównymi Trasy Toruńskiej. Siedem kilometrów trasy głównej drogi ekspresowej S8 pomiędzy węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach zostało oddanych do ruchu w nocy ze środy na czwartek – oficjalnie i nieodwołalnie poinformowała tuż przez północą Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (dowód tutaj).

Oczywiście były kłopoty, opóźnienia, utrudnienia. Ale już nie będziemy o nich pisać. W tym samym czasie co TT otwarto też brakujący odcinek A2 do Łodzi, więc jeśli ktoś z was ma ochotę, może w tej chwili wsiąść w samochód, wjechać pod szklany tunel na Bródnie i jechać autostradą non stop do Berlina – albo do Lizbony na przykład.
Niestety, mimo otwarcia głównej drogi, przebudowa Trasy Toruńskiej wciąż jeszcze się nie zakończyła. Do końca sierpnia potrwają prace na jezdniach bocznych i na niektórych wiaduktach. Jednak, jak zapewnia GDDiK, nie będą one powodowały utrudnień w ruchu na jezdni głównej.
My nową drogą przejedziemy się dopiero w dzień. Piszcie w komentarzach kto był tam wcześniej – i jak się wam jechało!
2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx