Trzy firmy odpadły z walki o metro na Targówku

7
Share

Już tylko dziewięć firm ubiega się o prestiżowe zlecenie na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej metra na Targówek.

 

Minął właśnie termin składania prac konkursowych na wykonanie koncepcji I etapu realizacji wschodniego i zachodniego odcinka metra. Wschodni to ten nasz. Konkretnie chodzi stacje za dworcem Wileńskim: Szwedzka, Targówek i Trocka. .

Konkurs ogłoszony został jeszcze w listopadzie 2011 r. Początkowo zgłosiły się 23 firmy, z których 18 (12 na nasz odcinek) zaproszonych zostało do złożenia prac konkursowych. Ostatecznie prace konkursowe złożyło 14 firm, z czego zdecydowana większość – bo aż 9 – chce projektować metro na Targówek. Niestety spółka Metro Warszawskie nie podaje, które firmy odpadły, ale w konkursie startują największe światowe korporacje.

Teraz złożone koncepcje zaczął analizować Sąd Konkursowy. Zwycięzca dostanie 50 tys. zł w gotówce i bezpośredni wpływ na kształt ostatecznego projektu. Zgodnie z bardzo optymistycznym planem stołecznych włodarzy, pozwolenia na budowę naszych stacji powinny być wydane jeszcze przed końcem 2013 roku – tak, żeby budowę metra na Targówek rozpocząć zaraz po zakończeniu obecnie trwającej budowy odcinka centralnego drugiej linii.

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx