Sukces pasażerów: 176 wróci na starą trasę!

4
Share

Warto było wiercić dziurę w brzuchu ZTM-u. Urzędnicy w końcu ugięli się pod zalewem skarg pasażerów i zdecydowali, że 176 wróci na swoją historyczną trasę. Tak jak od 40 lat, znowu będzie jeździło na pl. Hallera.

 

To była jedna z najmniej zrozumiałych decyzji Zarządu Transportu Miejskiego, a już na pewno jedna z najbardziej krytykowanych. Kursujący z Białołęki przez Bródno autobus docierał na pl. Hallera, gdy ten nazywał się jeszcze placem Leńskiego. Na początku roku miejscy spece od rozkładów jazdy wymyślili, że linia może kończyć trasę już na Bródnie. Tym samym pozbawili mieszkańców naszej dzielnicy wygodnego dojazdu do centrum Nowej Pragi.

I zaczęło się: skargi na forach internetowych, listy do ZTM-u, interpelacje radnych, a także listy do naszej redakcji – wszyscy domagali się, aby 176 znów można było dojechać na pl. Hallera. I nagle wygląda na to, że ZTM wysłuchał próśb pasażerów, co zdarza się tej instytucji niezwykle rzadko.

Na blogu Autobus Czerwony Jarosław Osowski donosi, że stara trasa zostanie przywrócona po wakacjach. Niestety, połączenie nie będzie już tak wygodne, jak dawniej.

– Rozkład 176 został pocięty, jak tylko się dało, i tak nieatrakcyjne połączenie wróci na dawną trasę. Z tą tylko zmianą, że nie przez rondo Starzyńskiego tylko jak linia 199 – ul. 11 Listopada, Namysłowską, Szymanowskiego, gdzie znajduje się oblegana przychodnia z nocną pomocą lekarską – czytamy na blogu Autobus Czerwony.

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx