Kondratowicza zwężona na miesiąc (albo i dłużej)

8
Share

Ile może trwać remont zwykłej sygnalizacji świetlnej na jednym skrzyżowaniu? W naszej dzielnicy co najmniej miesiąc.

Od jutra, 25 lipca, ul. Kondratowicza na skrzyżowaniu z ulicami Malborską i 20 Dywizji Piechoty będzie zwężona o jeden pas ruchu. Utrudnienia związane są z remontem sygnalizacji świetlnej, „przy okazji” będzie też zrobiona korekta układu drogowego na skrzyżowaniu.

Skrzyżowanie Kondratowicza i Malborskiej / fot. Google Street View

W pierwszym etapie prac wyłączone z ruchu będą lewe pasy wlotów ul. Kondratowicza na skrzyżowanie z ulicami Malborską i 20 Dywizji Piechoty. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W kolejnym etapie robót zawężone o jeden pas ruchu będą wloty ulic Malborskiej i 20 Dywizji Piechoty na skrzyżowanie z ul. Kondratowicza.

Jak długo potrwają utrudnienia? I tu się pojawia kłopocik. Zarząd Dróg Miejskich podaje, że do 22 sierpnia. Zaś miejskie Biuro Koordynacji i Inwestycji i Remontów, że aż do września.

Na szczęście na razie żaden z urzędów nie planuje zamknięcia Kondratowicza dla samochodów, wycofania wszystkich autobusów miejskich i puszczenia pieszych wąskim przejściem pomiędzy krzywymi płotami. Na razie…

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx