Liceum Lisa-Kuli bez dyrektora. Konkurs od nowa

5
Share

Osiem kandydatek starało się o posadę dyrektora najlepszego licem na Targówku im. Leopolda Lisa-Kuli. Na razie dyrektorem nie będzie żadna z nich, bo właśnie unieważniono konkurs. Trzeba go przeprowadzić od nowa.

 

Liceum im. płk Leopolda Lisa-Kuli / fot. www.targowek.to

Konkurs na następcę zmarłej dyrektor Jolanty Sieradz-Starodąb ogłoszono w maju. W połowie czerwca zgłosiło się osiem kandydatek, ale teraz okazało się, że żadna z nich – przynajmniej na razie – dyrektorem nie będzie. Prezydent Warszawy unieważniła cały konkurs tłumacząc to względami proceduralnymi.

Konkretnie poszło o dokumenty złożone przez jedną z kandydatek. Komisja konkursowa z wiceburmistrzem Targówka Sławomirem Antonikiem na czele odrzuciła trzy z ośmiu pań ubiegających się o stanowisko. W przypadku jednej z nich dopatrzono się uchybień formalnych w zaświadczeniu lekarskim. Kandydatka odwołała się od tej decyzji i jej odwołanie właśnie zostało uznane.

Oznacza to potrzebę unieważnienia i powtórzenia całego konkursu. Jeśli znów będą odwołania, to szkoła może rozpoczynać rok szkolny bez nowego dyrektora. Jednak jak dowiedzieliśmy się ze źródła zbliżonego do liceum, „bezkrólewie” raczej nie utrudnia przygotowań do nowego semestru. Obowiązki dyrektora pełnią zastępcy.

Liceum im. płk Leopolda Lisa-Kuli / fot. www.targowek.to

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx