Pomnik Palety robi się większy | | targowek.info

Pomnik Palety robi się większy

Na placu zabaw z drewnianych palet obok urzędu dzielnicy pojawiły się rabatki oraz plansze do gry w kapsle i klasy. A będzie tego jeszcze więcej – właśnie zaczęła się nowa odsłona artystycznego projektu.

W ubiegłym roku na Targówku w ramach akcji ReFun powstała pierwsza w Polsce instalacja artystyczna wykonana całkowicie z materiałów wtórnych. Przy skrzyżowaniu ulic św. Wincentego i Kondratowicza, na tyłach dzielnicowego ratusza, powstał m.in. domek ze sklepowych palet i siedziska ze starych opon.

Projekt wzbudził mieszane uczucia – niektórzy byli (i są) zachwyceni praktycznym wykorzystaniem wtórnie odzyskanych materiałów. Inni uznali to za nieco bardziej wyszukany śmietnik, na którym dzieci mogą co najwyżej się zabrudzić i nadziać na drzazgi. Okoliczni mieszkańcy szybko nazwali instalację „pomnikiem palety”.

Tak czy siak – właśnie rozpoczęła się rozbudowa instalacji, teraz pod nazwą RePlay. Dzięki współpracy mieszkańców z IKEA Targówek wykonano już plansze do gry w klasy i w kapsle oraz rabaty warzywne na których zasadzono przygotowane w PGR Bródno sadzonki ogórków, pomidorów, porów, słoneczników oraz dyni. Za kilka dni zostaną zainstalowane jeszcze inne projekty o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym, m.in. młyn z europalet, budki lęgowe dla ptaków i labirynt.

Końcowym etapem akcji będą warsztaty muzyczno-recyklingowe pt. „Dźwięki z odzysku”, których celem będzie nauka gry na instrumentach z różnego rodzaju odpadów, oraz piknik z okazji oficjalnego otwarcia projektu – który odbędzie się w następną niedzielę, 15 lipca.

fot. blogimam.pl

Jeden komentarz na temat “Pomnik Palety robi się większy

  • 13 lipca 2012 o godz. 11:36

    jak europaleta może być „wtórnie odzyskanym materiałem”? przecież nie używa się jej raz tylko dziesiątki razy dopóki się nie złupi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

TEGO DNIA NA TARGÓWKU