Z Targówka na Broadway i po medale mistrzostw świata

2
Share

W czym Targówek jest najlepszy w Polsce? Oczywiście w wielu rzeczach, ale dziś skupmy się na jednej: 50 lat obchodzi właśnie DKS Targówek, czyli akrobaci od pół wieku utrzymujący się w ścisłej czołówce w kraju. 

 

Przyzwyczailiśmy się, że przy ul. Kołowej trenują piłkarze, ale w tym samym miejscu mieszczą się dwa kluby. Oprócz  GKP Targówek także DKS Targówek, czyli jeden z najlepszych klubów akrobatycznych w Polsce.

Sekcja działa na Targówku od początku lat 60-tych i w tym roku świętuje 50-lecie istnienia. Przez te lata w wiekowej i ciasnej hali stojącej tuż przy Teatrze Rampa wytrenowano setki medalistów Polski, Europy, a nawet świata. Trenerzy – w tym pracujący w DKS od niemal 30 lat Andrzej Kuteraś – szukają talentów wśród dzieciaków w okolicznych szkołach, żeby później szlifować je na prawdziwych mistrzów. Tylko w tym roku akrobaci zdobyli tytuł drużynowego Mistrza Polski seniorów i dwa indywidualne tytuły wicemistrzowskie.

Najbliższy nabór już we wrześniu, wiec jeśli chcecie, żeby wasze dzieci robiły salta, stawiały żywe piramidy czy chociaż potrafiły stanąć na jednej ręce, to jest okazja. Zapisy na zajęcia, grupy dziewcząt w wieku 8-13 lat, a chłopców 7-11 lat. Zajęcia wyglądają na przykład tak:

Albo tak:

A takie cuda akrobaci robią na zawodach:

Niektórzy z wychowanków naszego klubu zdolności akrobatyczne potrafią wykorzystywać profesjonalnie. Na początku roku odbyła się gala z okazji 50-lecia, na której pojawili się byli sportowcy DKS. Niektórzy dali się namówić na wspomnienia dziennikarzom TVP Info. Wśród nich pani Kamila Zapytowska, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy, która dzięki zdolnościom akrobatycznym dostała się do pierwszej obsady słynnego Metra. Z musicalem trafiła na Broadway, gdzie z powodzeniem  występowała dalej.

Inni wychowankowie, Michael Nowosadko i Zbigniew Sobierajski, utworzyli duet „Duo Creative”, który występuje na specjalnych pokazach:

 

Więcej o klubie, jego sukcesach i historii  przeczytacie na stronie www.dks-targowek.pl

 

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx