Instalacja artystyczna czy śmietnik? Radni zaczynają wojnę

17
Share

Zbudowany tuż obok targówkowskiego ratusza plac zabaw ze sklepowych palet, starych opon i innych materiałów z recyklingu budzi coraz większe kontrowersje.

Skwer wzdłuż ulicy św. Wincentego, na tyłach urzędu dzielnicy Targówek, artyści zaadaptowali już rok temu.  Wtedy, w ramach akcji ReFun powstała pierwsza w Polsce instalacja artystyczna – plac zabaw dla dzieci – wykonana całkowicie z materiałów wtórnych. W lecie tego roku akcja została powtórzona pod nazwą RePlay, a palet i opon przybyło jeszcze więcej. Pisaliśmy o tym tutaj.

Szkopuł w tym, że nie wszystkim ta instalacja się podoba. Oczywiście „Gazeta Stołeczna” jest zachwycona (czytaj tutaj), ale wielu okolicznych mieszkańców uważa akcję za zwykłe zaśmiecanie dzielnicy. Dzieci na placu pojawiają się bardzo rzadko – zbudowane śmieciozabawki ich zbytnio nie porywają, a rodzice dodatkowo obawiają się o ich bezpieczeństwo. Niektórzy nazwali instalację „pomnikiem palety”.

W końcu do akcji ruszyli nasi radni. Zbigniew Poczesny porusza temat delikatnie, prosząc burmistrza po prostu o zagospodarowanie trawnika pod urzędem dzielnicy, tak aby (cytujemy) z zewnątrz urząd naszej Dzielnicy także miał odpowiedni wygląd. Radny Miłosz Stanisławski już nie owija w bawełnę i w swej najnowszej interpelacji bezpośrednio uderza w „instalację artystyczną”. Pan radny pyta konkretnie o trzy rzeczy (cytujemy): 1) Jak długo ww. będzie szpecić ład architektoniczny przy nowoczesnym budynku urzędu, 2) Dlaczego miejsca „instalacji” nie można zagospodarować inaczej, tak aby bardziej trwale i z pożytkiem służyło mieszkańcom, 3) Jaki był koszt tego przedsięwzięcia? (zrealizowanego dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy – przyp. red.)

Radny Stanisławski najwyraźniej nieuważnie czyta serwis targowek.to, bo na pierwsze pytanie znalazłby odpowiedź na naszych stronach (instalacja ma zostać rozebrana w październiku).  Ale z pewnością nie tylko on jest zainteresowany odpowiedzią na pozostałe dwa pytania.

A jakie jest wasze zdanie na temat recyklingowego placu zabaw przy ul. św. Wincentego?

Instalacja artystyczna czy śmietnik? / fot. targowek.to

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx