Instalacja czy śmietnik? „A co z innymi placami zabaw?”

10
Share

Spalone huśtawki, wyłamane drabinki, rozrzucone butelki po wódce, a nawet zużyte prezerwatywy – tak wygląda plac zabaw przy ul. Balkonowej. Dlaczego nie zainteresują się tym radni? – dziwi się nasz czytelnik, pan Sławek. Radnym przeszkadza tylko instalacja artystów, którą widać z okien urzędu.

 

O projekcie holenderskich i polskich artystów przy ul. św. Wincentego pisaliśmy już kilkakrotnie. Ostatnio przy okazji interpelacji radnych, którzy chyba dopiero teraz dostrzegli drewniany plac zabaw i dopytują o niego władze dzielnicy. „Spóźniona” reakcja irytuje naszego czytelnika, który widzi na Targówku większe problemy, niż tymczasowa instalacja. Choćby właśnie związane z placami zabaw. Ledwie kilkaset metrów od urzędu (ale nie widać go z jego okien) znajduje się plac, który naprawdę może zagrażać dzieciom. List pana Sławka:

Piszą państwo, że radni wykazują szczególną aktywność wobec instalacji artystycznej wokół urzędu, co by nie było z jakimś regulaminem i myślą przewodnią i co najważniejsze tymczasową. Dlaczego radni nie poruszą przy okazji kwestii okolicznych „placów zabaw” pomiędzy ul. św. Wincentego, które nie są ani tymczasowe, ani w żaden inny sposób zabezpieczone, nikt od lat tym się nie interesuje. Ciekawe, co będzie kiedy komuś się coś stanie.

O ile więc byłem z dzieckiem na „placu zabaw” przy urzędzie i nawet fajnie nam się grało w kółko i krzyżyk, to nigdy nie pójdę na plac zabaw pomiędzy ul. Balkonową a Matki Teresy z Kalkuty (do niedawna Budowlana, plac za szkołą przy Balkonowej): spalone huśtawki, wyłamane drabinki, rozrzucone butelki po wódce, a nawet zużyte prezerwatywy.

W okolicy nie jest lepiej, piaskownica obok śmietnika w żaden sposób niezabezpieczona przed psami i kotami, wokół „estetyczne” kwietniki z pomalowanych starych opon, ciekawe czy spółdzielnia ma zgodę na składowanie starych opon jako odpadów? Tak jest od lat i nikt się tym nie interesuje!!! W załączniku kilka zdjęć, ale zachęcam na samodzielne zwiedzanie okolicy, najlepiej z radnymi

Sławek

Poniżej zdjęcia przysłane przez czytelnika:

 

Dla porównania przypominamy materiał wideo z placu przy św. Wincentego. Po projekcie oprowadza współautorka Anna Ławrynowicz:

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx