Kolejka Marecka – były pracownik opowiada o samowarku

10
Share

Bogusław Okoński jak mało kto zna tajemnice Kolejki Mareckiej, która kursowała przez środek Targówka i Zacisza. Posłuchajcie opowieści jedynego człowieka, któremu udało się wjechać pociągiem do ogródka na Zaciszu.

 

Kolejka Marecka została rozebrana w latach 70-tych, ale wcześniej przez kilka dekad biegła przez Targówek i Zacisze, dokładnie tam, gdzie dziś jest  wschodnia jezdnia ul. Radzymińskiej. Popularnego „samowarka” pokazywaliśmy Wam na naszym porównaniu dawnych i współczesnych zdjęć.

Pan Bogusław na „komarku” w teledysku Skaldów

Kilka dni temu ktoś wrzucił na YouTuba ilustrowaną starymi zdjęciami opowieść pana Bogusława Okońskiego, byłego pracownika Odcinka Drogowego Targówek Kolejki Mareckiej w latach 1969 – 1972. Sporo tu szczegółów technicznych, zdjęć budynków, z których niektóre stoją do dziś, ale jest i mnóstwo pikantnych historyjek, których nie znajdziecie w książkach.

Dowiecie się jak panu Bogusławowi udało się wjechać pociągiem do ogródka na Zaciszu. Jak panowie z Warszawy jeździli zdradzać żony do Marek i jeden stracił przy tym nogę, ale nie przeszkodziło mu to uciec do lasu. Albo jak strażnik Zakładów Tłuszczowych przy Radzymińskiej zginął pod pociągiem przez kożuch. No i jak pan Bogusław wystąpił w teledysku Skaldów kręconym na naszym odcinku kolejki (na zdjęciu obok).

 

 

A tutaj wspominany teledysk Skaldów:

 

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx