Rusza III liga! Czy GKP Targówek powalczy o awans?

9
Share

Jeszcze nigdy piłkarze z Targówka nie dotarli tak wysoko. Już w środę na stadionie na ul. Kołowej zagrają swój pierwszy mecz w III lidze!

Może to nie jest Liga Mistrzów, ale i tak w najbliższych miesiącach mamy szansę zobaczyć na Targówku parę fajnych meczy. GKP Targówek zaczyna swój debiutancki sezon w III lidze (grupa łódzko-mazowiecka). Pierwszy mecz już w środę o godz. 17 – na naszym „kołowym” stadionie podejmujemy Sokoła z Aleksandrowa Łódzkiego.

W naszej grupie gra 16 drużyn, do II ligi awansuje tylko jedna, w strefie spadkowej są aż trzy miejsca. Trzecioligowi fachowcy upatrują faworytów głównie wśród trzech zespołów: Legionovii Legionowo, MKS Kutno i „słynącej” ze swoich kibiców Broni Radom. Oprócz nich w III lidze grają też m.in. dwa inne warszawskie kluby: Hutnik i Ursus, więc obok walki o awans, GKP stoczy z nimi nieoficjalny pojedynek o tytuł trzeciej – po Legii i Polonii – piłkarskiej siły w stolicy.

Fragment meczu GKP jeszcze w IV lidze / fot. www.gkptargowek.pl

My, choć jesteśmy beniaminkiem, wcale nie pozostajemy bez szans. Mamy młodą drużynę, która „przyzwyczaiła się” do awansów (jeszcze dwa lata temu Targówek grał przecież w okręgówce). Trenerem znów jest były piłkarz Legii Sergiusz Wiechowski, na bramce mamy młodego i już świetnego Damiana Karczmarczyka, którym interesował się mistrz Polski Śląsk Wrocław. Większość sparingów w przerwie między rozgrywkami GKP Targówek wygrał różnicą kilku bramek. Z kolei sporo naszych rywali balansuje na krawędzi bankructwa, bardziej niż awansem interesując się przetrwaniem (np. jeszcze przed startem sezonu z rozgrywek wycofało się KP Piaseczno).

Zaś dla odmiany sytuacja GKP wreszcie się stabilizuje. W lecie ze stanowiska prezesa klubu odszedł Zbigniew Bucoń. Na jego miejsce powołano Marcina Jakubowskiego (równocześnie… dyrektora targówkowskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej). Nowy prezes spłacił zaległe podatki i zakończył wojnę z urzędem miasta. Jest więc wreszcie szansa na otrzymanie miejskich dotacji, a pieniądze będą oznaczały zapewnienie finansowania młodszych roczników i spokój dla drużyny seniorów, która będzie mogła się całkowicie skupić na (oby) dobrej grze w piłkę.

Początek III ligi już w środę, rozstrzygnięcie sezonu w czerwcu 2013 roku.

 

GKP Targówek – Sokół Aleksandrów Łódzki, środa 15.08.2012, godz. 17:00, ul. Kołowa 18, bilety 5 zł.

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx