Spalona toaleta w Parku Wiecha. A gdzie te kamery?

10
Share
Nowy monitoring w Parku Wiecha jest tak dyskretny, że go nie widać. Nie widzą go też wandale, którzy po raz kolejny spalili toaletę.

Historia monitoringu w Parku Wiecha jest długa, ale na początku lipca wydawało się, że wreszcie skończyła się sukcesem. Burmistrz dzielnicy w odpowiedzi na interpelację radnego Miłosza Stanisławskiego (PiS) zapewnił, że od 26 czerwca w Parku działają już kamery.

Od początku dziwiliśmy się, że monitoring jest jakiś taki dyskretny. Poza kamerami na Teatrze Rampa (ale tu były już wcześniej) nie widać innych urządzeń w samym parku. Co ważne, nie ma też informacji, że park jest monitorowany, a te bardziej odstraszają wandali niż same kamery.

Okazuje się, że tajny monitoring irytuje nie tylko nas. W liście na redakcja@targowek.to pisze o tym Magdalena Janiak – Jaskółowska.

Przeczytałam na Państwa stronie artykuł z dnia 5 lipca, z którego to wynika, że Park Wiecha w końcu zaczął interesować władze dzielnicy. Mam jednak nieodparte wrażanie, że są to puste ustne zapewnienia. Po Parku spaceruję prawie codziennie i jakoś kamer monitoringu nie mogę się dopatrzeć. Nie ma też informacji o tym, że teren jest monitorowany.

Gorzej, że o rzekomym monitoringu, nie wiedzą też wandale i dalej czują się w parku bezkarni:

Kilka dni temu znowu został spalony TOI TOI (o pierwszym podpaleniu pisałam do redakcji już wcześniej), a kilka ławek zostało doszczętnie zniszczonych. Czy takie rzeczy dzieją się na terenie monitorowanym? Chyba nie. Owszem, trawa jest regularnie wykaszana, ale to chyba trochę za mało, aby powiedzieć, że w Parku się poprawiło – pisze pani Magdalena.

Sprawdziliśmy. Faktycznie, trwa właśnie koszenie trawy, ale po toi toi’u została tylko garść spalonego plastiku. A więc pożar  trwał dłużej niż poprzednio, gdy kabina została tylko trochę naruszona. Czyżby operator monitoringu nie zauważył płonącej toalety w środku parku? To po co nam taki monitoring?

Burmistrz dzielnicy zapewniał też, że w lipcu zostanie wymieniona od dawna zniszczona granitowa okładzina fontanny. W tym przypadku ratusz wyjaśnia, że granitowe płyty są już zamówione, ale trzeba na nie długo czekać. Nowy termin zakończenia remontu fontanny to pierwsza połowa września.

Czy zauważyliście kamery w Parku Wiecha? Czy nocami zrobiło się tam spokojniej?

Tu jeszcze niedawno stał toi toi / fot. www.targowek.to

Sądząc po stopniu wypalenia, kabina płonęła dość długo / fot. www.targowek.to

W parku trwa właśnie koszenie trawy / fot. www.targowek.to

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx