Światła na Jórskiego potrzebne natychmiast

17
Share

Mieszkańcy ul. Jórskiego mają dość ciągłych wypadków pod ich oknami. Ruszyła akcja zbierania podpisów o zamontowanie świateł przy skrzyżowaniu z Łokietka. Zanim ktoś zginie.

 

Skrzyżowanie Jórskiego z Łokietka

Biegnąca między domami jednorodzinnymi uliczka Jórskiego wygląda niepozornie, ale w rzeczywistości to arteria nie mniej ruchliwa niż np. Trocka. To tędy drogę z Bródna na Targówek skracają sobie kierowcy tirów, śmieciarek jadących do saplarnii, miejskie autobusy zjeżdżające do bazy na Utracie i tysiące kierowców chcących ominąć korek na św. Wincentego.

Niestety nie wszyscy przestrzegają przepisów i notorycznie dochodzi tu do wypadków. Najgorzej jest przy skrzyżowaniu Jórskiego z Łokietka, gdzie nie ma tygodnia bez stłuczki. Czasami wypadki są znacznie poważniejsze, jak ten gdy samochód wylądował na płocie przedszkola.

Mieszkańcy najbliższej okolicy postanowili działać, zanim komuś coś się stanie. Na płocie przy skrzyżowaniu pojawiło się ogłoszenie o akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o zamontowaniu na skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. Autorzy słusznie zauważają, że po każdej ze stłuczek – nawet jeśli nie ma w nich rannych – samochody lądują na chodniku i ofiarą mogą zostać przypadkowi przechodnie. Dodajmy, że tuż obok jest przedszkole, z którego często wychodzą grupy dzieci…

Podpisy można składać właśnie w przedszkolu Ciuchcia Puch-Puch przy Łokietka albo w jednym z domów obok.

Podobną batalię stoczyli niedawno mieszkańcy drugiego końca Zacisza, czyli okolic skrzyżowania Kondratowicza z Blokową. Wprawdzie nie wywalczyli świateł, ale po wielu apelach Zarząd Dróg Miejskich w końcu przebudował skrzyżowanie i zrobił na nim przejście dla pieszych.

KLIKNIJ W OBRAZEK, ŻEBY PRZECZYTAĆ OGŁOSZENIE

Ogłoszenie o zbieraniu podpisów na płocie przy skrzyżowaniu ul. Jórskiegoz Łokietka

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx