Znikają silosy na Radzymińskiej

9
Share

Koniec produkcji oleju i margaryny na Targówku stał się faktem. Właśnie wyburzane są pozostałości wielkich zakładów tłuszczowych. Co powstanie na ich miejscu? Bloki?

fot. targowek.to

O wyburzaniu silosów napisała (zainspirowana, jak podejrzewamy, tym zdjęciem na facebooku) gazeta.pl.

Olbrzymie, widoczne z daleka silosy do przechowywania ziarna stały na terenie Zakładów Przemysłu Tłuszczowego przy ul. Radzymińskiej, potocznie nazywanych przez mieszkańców Zetpetami. Jeszcze niedawno w zakładzie produkowano olej i margarynę, a w okolicy unosił się charakterystyczny zapach. Ale to się już skończyło. Nowy właściciel ZPT, spółka ZT Kruszwica, przeniosła produkcję do zakładu w Karczewie, a u nas zaczęła wielką demolkę.

– Decyzja ta podyktowana była względami ekonomicznymi, jak i względami oddziaływania na środowisko i lokalną społeczność zakładu, który znajdował się praktycznie w centrum miasta – tłumaczy gazecie Ewa Sielicka, rzeczniczka Kruszwicy (zauważyliście, że nazwano nas „praktycznie centrum miasta”? Yes!)

Gazeta.pl sprytnie podpytała panią rzecznik, czy na oczyszczoną działkę wejdą deweloperzy. – Na razie nie spekulujemy, jakie będą dalsze losy tego terenu. Skończymy proces przenosin i dopiero podejmiemy decyzję – ucina Ewa Sielicka.

Cały artykuł możecie przeczytać tutaj, ale nie musicie tam wchodzić, żeby obejrzeć filmik z wielkiej demolki silosów na Targówku:

fot. targowek.to

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx