Gdzie zbudują nowe mostki na Kanale Bródnowskim i Zaciszańskim

11
Share

Czy Zacisze zmieni się w małą Wenecję? Już w przyszłym roku nad zaciszańskimi kanałkami powstanie aż osiem (8!) nowych mostków. Wiemy dokładnie gdzie.

Do tej pory były tylko spekulacje i niejasne wypowiedzi lokalnych polityków. Ale wreszcie targówkowski ratusz ogłosił przetarg na zaprojektowanie ośmiu mostków (a mówiąc ściśle: kładek pieszo-rowerowych) nad Kanałkiem Bródnowskim i Kanałkiem Zaciszańskim.

Tak więc to już jest oficjalne – nowe mostki zostaną wybudowane w następujących lokalizacjach:

1) na przedłużeniu ulicy Drewnowskiego w kierunku Kanału Bródnowskiego i ulicy Rajmunda,
2) na przedłużeniu ulicy Wojskowej w miejscu łuku przy Kanale Bródnowskim, w kierunku ulicy Nad Strugą,
3) na przedłużeniu ulicy Porannej w kierunku ulicy Samarytanka,
4) na połączeniu ulic: Drapińska – Błędowska,
5) na połączeniu ulic: Nad Potokiem – Uroczysko,
6) w ulicy Zaciszańskiej,
7) w ulicy Bohuszewiczówny,
8) na przedłużeniu ulicy Gibraltarskiej w kierunku ulicy Penelopy.

Nowe mostki są częścią większego planu budowy ścieżek, dróg rowerowych, skwerów i nawet fontann wzdłuż najważniejszych zaciszańskich kanałów. Wszystkie kładki mają być wybudowane w takim samym standardzie i być dostępne tylko dla pieszych oraz rowerów. Możemy się domyślać, że będą podobne do dwóch mostków przy ul. Przy Wodzie oraz ul. Porannej Bryzy zbudowanych (z wielkim trudem i  opóźnieniem) w 2011 r. Ich budowa oznacza rozbiórkę obecnie istniejących czterech wąskich kładek przy Drapińskiej, Zaciszańskiej, Bohuszewiczówny i Gibraltarskiej, a także przepustu do przeprowadzenia wody przy ul. Uroczysko.

Kiedy mostki powstaną? Właśnie kończy się przetarg na ich zaprojektowanie. Potem pozostaje jeszcze zrobienie ośmiu projektów (jesień), wybór wykonawców (zapewne w zimie) i kilkumiesięczna budowa (oby od wiosny przyszłego roku). W wariancie optymistycznym mostki zostaną oddane do użytku jesienią 2013 roku. O wariancie pesymistycznym wolimy nie pisać.

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx