Blok na Krasnobrodzkiej 13 znowu gwiazdą | | targowek.info

Blok na Krasnobrodzkiej 13 znowu gwiazdą

Już w czwartek najsłynniejszy blok na Bródnie zostanie gwiazdą filmu – i salą kinową równocześnie.

Blok na ul. Krasnobrodzkiej 13 / fot. fotoadres.pl

10-piętrowy mrówkowiec z wielkiej płyty na ul. Krasnobrodzkiej 13 już od dawna jest obiektem świetnych instalacji autorstwa swojego słynnego mieszkańca: Pawła Althamera.

W 2000 roku artysta namówił sąsiadów, aby o jednej porze zapalili światła tak, żeby na wielkiej ścianie budynku ułożyła się właśnie liczba „2000”. W 2009 roku Althamer i ponad 100 mieszkańców z Krasnobrodzkiej polecieli wspólnie do Brukseli – złotym samolotem i ubrani w złote kombinezony. Ba, mniejsze grupy bródnowskich sąsiadów dotarły nawet do Brazylii i afrykańskiego Mali! Jeszcze w następnym roku wejście do jednej z klatek bloku Paweł Althamer przebudował w… statek kosmiczny, mający przenieść mieszkańców w zupełnie nowy wymiar sąsiedzkich relacji.

Jutro znowu będzie się działo na Krasnobrodzkiej 13  – i pośrednio znowu przez Althamera. Tym razem akcję zorganizowały Fundacja Monte Wideo Foto oraz KTOŚ z Targówka, które w czwartek 20 września 2012 r. o godz. 19:30 na jednej ze ścian bloku wyświetlą film pod tytułem, a jakże, „Krasnobrodzka 13”.

Dokumentalista Cezary Ciszewski skonfrontował rzeczywistość wyprawy „złotych ludzi” Althamera do Afryki z codziennością mieszkańców bloku. Dzięki niemu wszyscy dowiemy się, jak się ma Afryka do Bródna, co działo się z mieszkańcami Krasnobrodzkiej 13 w kraju Dogonów i jak wpłynęło to na życie całego bloku. Wstęp oczywiście wolny.

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Blok na Krasnobrodzkiej 13 znowu gwiazdą

 • 19 września 2012 o godz. 19:08

  Cytuję Wasz artykuł z lutego: „Największym wygranym tegorocznego konkursu na dotacje jest Fundacja Monte Wideo Foto. Dostała pieniądze na aż dwa projekty. Pierwszy to Komórkowa Telewizja Osiedlowa Ktoś z Targówka (30 tys. zł). Drugi projekt to Międzyblokowe Spotkania Filmowe (10 tys. zł).”
  Od czasu przyznania dotacji na Komórkową Telewizję Osiedlową pojawiło się na niej zaledwie kilka materiałów. Totalnie nic się nie dzieje, poziom aktualizacji strony jest bliski zeru. Na co zostały przeznaczone 30 tys. zł? Proszę redakcję o zadanie tego pytania Panu Cezaremu Ciszewskiemu, który non stop promuje się m.in. w TVP, ale o komórkowej telewizji na Targówku jakby zapomniał… ***

 • 19 września 2012 o godz. 21:08

  i zajmijcie się napieranie na pseudo radnych, aby dbali o nasze interesy.

 • 20 września 2012 o godz. 16:27

  Bardzo ciekawe inicjatywy.. oby realizowane były uczciwie:)

 • 20 września 2012 o godz. 22:39

  Bardzo fajny pomysł. Nareszcie coś siędzieje i mozna uczestniczyć w „życiu osiwdla” oby było więcej takich akcji

 • 21 września 2012 o godz. 14:26

  A wiecie,że w tej klatce od 2 lat w sezonie zimowym działa Kino Sąsiedzkie i nie ma żadnej dotacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.