Zmasowany atak straży miejskiej: jeden pobity, setki pijanych | | targowek.info

Zmasowany atak straży miejskiej: jeden pobity, setki pijanych

W nocy na Targówku i Bródnie mieliśmy „Zmierzch” – i wcale nie chodzi o film o wampirach, tylko o zmasowaną akcję straży miejskiej. Strażnicy mieli pełne ręce roboty.

 

Akcja o kryptonimie „Zmierzch” dotyczy całej Warszawy, ale jakoś u nas strażnicy mieli najwięcej pracy, albo po prostu byli najskuteczniejsi. Akcja polega głównie na zwiększaniu liczby patroli i wlepianiu mandatów ludziom spożywającym alkohol pod chmurką.

W ramach działań w piątek popołudniu i w nocy z piątku na sobotę strażnicy wylegitymowanych kilkaset  osób. Blisko 300 z nich dostało mandaty, ponad 80 pouczono, do sądów zostanie skierowanych 14 wniosków, 2 osoby zostały ujęte. Jedna z nich na Zamiejskiej na Targówku: – Ok. godz. 21. 45 kiedy patrolowaliśmy rejon osiedla przy Zamiejskiej zwróciliśmy uwagę na grupę młodych osób, które spożywały alkohol. Jeden z mężczyzn zachowywał się podejrzanie. Próbował zbiec z miejsca zdarzenia Po krótkim pościgu został przez nas ujęty. Okazało się, że jest poszukiwany – mówi insp. Marek Choroś z Referatu Straży Miejskiej w naszej dzielnicy.

Na tym nie koniec. Na Borzymowskiej akcja była nawet nieco krwawa. To znaczy strażnicy, a potem pogotowie, musieli pomóc pobitemu chłopakowi.

Opatrywanie rannego na Borzymowskiej
Opatrywanie rannego na Borzymowskiej

Strażnicy zawitali także na inne ulice w naszej dzielnicy:

ul. Syrokomli
ul. Rembielińska
ul. Smoleńska
ul. Kondratowicza
ul. Zamiejska

Wszystkie zdjęcia Straż Miejska

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Zmasowany atak straży miejskiej: jeden pobity, setki pijanych

 • 22 września 2012 o godz. 16:37

  No i po co ?

 • 22 września 2012 o godz. 16:42

  Wreszcie! przynajmniej będzie mniej zdewastowanych przystanków, ławek ect. Piwo pod chmurką tak ale dla cywilizowanych ludzi.

 • 22 września 2012 o godz. 17:00

  wnioski do sadu? sad nawet rejonowy ma wazniejsze sprawy niz spozywanie alko w miejscu publicznym. Ci ludzie dostana tylko grzywny do placenia, 50-120 zł.. i po co to? zeby pracownik sadu mial wiecej roboty, dziekuje i pozdrawiam w ich imieniu :|

 • 22 września 2012 o godz. 17:45

  KNP (Kongres Nowej Prawicy) organizuje zbiórki podpisów pod petycjami o referenda ws. likwidacji straży miejskiej w różnych miastach Polski. Mam nadzieję, że i w W-wie zorganizuje.

 • 22 września 2012 o godz. 22:24

  @jan ja też mam taką nadzieję:) i liczę na to, że straż zostanie.

 • 22 września 2012 o godz. 22:45

  te 300 mandatów to na samym Targówku? czy w całej Warszawie?

 • 23 września 2012 o godz. 09:47

  No i dobra.Była „akcja” a teraz będa nagrodydla dzielnych strażników.A pijaczki i obszczymurki będa mieli pół roku spokoju,bo o jakijkolwiek systematyczności działań Straży Miejskiej w tym temacie(i w każdym innym)można zapomnieć.

 • 23 września 2012 o godz. 12:43

  Ale się wysilili. Jak do nich dzwoni się w sprawie zakłócania ciszy nocnej to odsyłają do policji bo to nie ich kompetencje [czytaj, nie chce nam się]…

 • 23 września 2012 o godz. 13:43

  do XXX. Pod warunkiem, ze sie dodzwonisz :) kiedyś próbowałem przez 1.5 h i nic ciągle zajęte.

 • 23 września 2012 o godz. 18:57

  Pewnie odłożyli słuchawkę żeby mogli spać ;)

 • 4 października 2012 o godz. 10:58

  Zapraszamy latem….wtedy nie można spać przy otartym oknie, bo imprezy przed blokiem trwają do białego rana!!! kłótnie, bójki, rzyganie gdzie popadnie to norma!!!! pzdr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.