Projektanci metra: bloki to tylko tło. Liczy się stacja

1
Share

– Stacja Trocka powstanie przy Trockiej, a nie przy Rembielińskiej – zapewnia projektant naszego odcinka metra, więc wszyscy możemy odetchnąć z ulgą.

 

Wizualizacja stacji metra wg. ILF Polska: stacja na Trockiej, ale bloki z Rembielińskiej

Chodzi o naszą publikację, w której zwróciliśmy uwagę na nieścisłość w jednej z wizualizacji przyszłych stacji metra. Za tło przystanku przy Trockiej, posłużyły bloki na Bródnie. Teraz przedstawicielka projektanta tłumaczy, że bloki to tylko nieistotne tło. Liczy się samo wejście do stacji. Przeczytajcie list:

Przede wszystkim zapewniam, że ILF Polska nie ma zamiaru budować stacji Trocka (Targówek II) przy ulicy Rembielińskiej.

Wizualizacja ma w szczególności oddawać charakter miejsca. Jej celem jest pokazanie wejścia do metra w nocy, jako miejsca bezpiecznego, przyjaznego i wpisującego się w charakter otoczenia. Dotyczy to również kontekstu bloków – zabudowy wielorodzinnej, która się tam znajduje.

Wizualizacja kładzie nacisk na wejście do metra, czyli obiekt projektowany, w kontekście otoczenia – celowo zaciemnionego i pokazanego w tle, raczej jako plama niż konkretne zabudowania. To samo dotyczy innych elementów wizualizacji – jak ludzie, pasy świetlne przejeżdżających samochodów itp.

 W rejonie tym zaprojektowano cztery wejścia do metra, o tym samym charakterze i zbliżonych gabarytach. Wizualizacja przedstawia tylko jedno z nich, w sposób poglądowy, w celu zaprezentowania wyrazu architektonicznego.

 Wizualizacja nie jest inwentaryzacją, zwłaszcza na etapie koncepcji. W późniejszych etapach temat będzie rozwinięty, stosownie do szczegółowości projektu.

 Ewa Kula
Kierownik Zespołu Marketingu i PR
Dział Rozwoju Biznesu

Czekamy więc na kolejne etapy i nowe wizualizacje. Mamy nadzieję, że projektanci rozumieją, że nie możemy się doczekać, kiedy wreszcie zobaczymy metro na Targówku.

Wizualizacja ciut przez nas „poprawiona”: stacja przy Trockiej i bloki przy Trockiej

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx