U2W, czyli nietypowe nauczanie na Bródnie | | targowek.info

U2W, czyli nietypowe nauczanie na Bródnie

Dla tych, którzy na „prawdziwe” studia są ciut za starzy, a na „emerytalny” uniwersytet trzeciego wieku ciut za młodzi, DK Świt ma kompromisową propozycję.

fot. mat. prasowe

Kompromis nazywa się „Uniwersytet Drugiego Wieku” (w skrócie: U2W) i jest przeznaczony dla aktywnych zawodowo osób w wieku od 35 do 55 lat. To pierwsza taka oferta w Warszawie. Wykłady z różnych dziedzin życia będą się odbywać co dwa tygodnie w środy o godz. 18 począwszy od 10 października. Będą je prowadzić wykładowcy stołecznych uczelni wyższych i specjaliści z wielu różnych dyscyplin naukowych.

W planie zajęć I semestru roku akademickiego 2012/2013 znajdują się takie tematy: „„Odkryj swoją życiową misję” (Patrycjusz Kosuń), „Zaprojektuj swój biznes” (Małgorzata Smoczyńska), „„Włochy nieznane” (Anna Kłosowska), „Aromaterapia na co dzień” (kosmetolog Anna Pierzynowska),  „ABC rynków finansowych” (dr Krzysztof Borowski) i „Leonardo da Vinci w Mediolanie. Tajemnice  ‘Ostatniej Wieczerzy’” (Przemysław Głowacki). Osobno – w wybrane soboty o godz. 10 – będą też prowadzone warsztaty: „Biznes Skrojony na Miarę” (Małgorzata Smoczyńska) oraz  „Jak napisać bestseller” (Anna Kłossowska).

Zła wiadomość: zajęcia na „Uniwersytecie Drugiego Wieku” są płatne (120 zł z góry za cały semestr, lub 25 zł za każdy wybrany wykład). Dobra wiadomość: oprócz prowadzenia zajęć organizatorzy obiecują współpracować z teatrami, muzeami i instytucjami kultury, zapewniając słuchaczom tanie bilety.

Zapisy już trwają w DK Świt – po szczegóły kliknij tutaj.

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “U2W, czyli nietypowe nauczanie na Bródnie

 • 18 września 2012 o godz. 14:04

  Przecież to żaden uniwersytet, te tematy wykładów to jakiś szamanizm! Tragedia!

 • 18 września 2012 o godz. 15:16

  Uważam, żę dobry pomysł, ale:
  1. dlaczego nie dla wszystkich? Po co to ograniczenie wiekowe?
  2. 25 zł jak na wykład organizowany przez dom kultury to sporo

 • 20 września 2012 o godz. 22:46

  Prowadzę wykłady dla U2W i muszę powiedzieć, że słuchacze tego uniwersytetu to ludzie, któzy naprawdę chcą się czegoś dowiedzieć, potrafią zasypać prowadzącego pytaniami, drążą temat, czasem aż do bólu. To nie tak jak zwykli studzenci, któzy bardzo często trafiają na studia, „bo tak się złożyło” i studiują ponieważ chcą mieć papier (nic poza tym). Po wykładach dla U2W wychodzę tak wymęczona, jak nigdy. Polecam wszystkim!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.