U2W, czyli nietypowe nauczanie na Bródnie

3
Share

Dla tych, którzy na „prawdziwe” studia są ciut za starzy, a na „emerytalny” uniwersytet trzeciego wieku ciut za młodzi, DK Świt ma kompromisową propozycję.

fot. mat. prasowe

Kompromis nazywa się „Uniwersytet Drugiego Wieku” (w skrócie: U2W) i jest przeznaczony dla aktywnych zawodowo osób w wieku od 35 do 55 lat. To pierwsza taka oferta w Warszawie. Wykłady z różnych dziedzin życia będą się odbywać co dwa tygodnie w środy o godz. 18 począwszy od 10 października. Będą je prowadzić wykładowcy stołecznych uczelni wyższych i specjaliści z wielu różnych dyscyplin naukowych.

W planie zajęć I semestru roku akademickiego 2012/2013 znajdują się takie tematy: „„Odkryj swoją życiową misję” (Patrycjusz Kosuń), „Zaprojektuj swój biznes” (Małgorzata Smoczyńska), „„Włochy nieznane” (Anna Kłosowska), „Aromaterapia na co dzień” (kosmetolog Anna Pierzynowska),  „ABC rynków finansowych” (dr Krzysztof Borowski) i „Leonardo da Vinci w Mediolanie. Tajemnice  ‘Ostatniej Wieczerzy’” (Przemysław Głowacki). Osobno – w wybrane soboty o godz. 10 – będą też prowadzone warsztaty: „Biznes Skrojony na Miarę” (Małgorzata Smoczyńska) oraz  „Jak napisać bestseller” (Anna Kłossowska).

Zła wiadomość: zajęcia na „Uniwersytecie Drugiego Wieku” są płatne (120 zł z góry za cały semestr, lub 25 zł za każdy wybrany wykład). Dobra wiadomość: oprócz prowadzenia zajęć organizatorzy obiecują współpracować z teatrami, muzeami i instytucjami kultury, zapewniając słuchaczom tanie bilety.

Zapisy już trwają w DK Świt – po szczegóły kliknij tutaj.

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx