Derby Warszawy na Targówku | | targowek.info

Derby Warszawy na Targówku

Wy tu ciągle tylko „Polska-Anglia”, a w sobotę na Kołowej wielkie starcie trzecioligowych piłkarzy z dwóch końców stolicy – Targówka i Ursusa. I będzie się działo nie tylko na boisku!

GKP w akcji /fot. miejscy.pl

Jakby na to nie patrzeć, spotkanie GKP Targówek – Ursus Warszawa to drugie derby Warszawy w tym sezonie (po starciu Legia – Polonia), a więc i drugi najważniejszy mecz piłkarski w stolicy. Sobotni zwycięzca z czystym sumieniem będzie mógł nazwać siebie „trzecią piłkarską siłą Warszawy”.

Niestety, nasi futboliści nie są faworytami. Delikatnie mówiąc debiutancki sezon w III lidze idzie drużynie GKP kiepsko. W 11 rozegranych kolejkach zespół z Targówka wygrał tylko 3 razy, 1 raz zremisował i aż 7 razy poniósł porażkę. W tabeli GKP zajmuje aktualnie 13. miejsce – czyli czwarte od końca i zarazem ostatnie, które nie jest zagrożone spadkiem do IV ligi.

Natomiast piłkarze Ursusa są największą niespodzianką sezonu. Ich zespół jako jedyny jeszcze nie poniósł porażki i choć zgubili parę punktów w remisach, w tabeli III ligi zajmują 2. miejsce, tracąc do lidera Legionovii Legionowo zaledwie 1 malutki punkcik.

Szanse GKP w derbach paradoksalnie obniża także to, że piłkarze z Targówka są… gospodarzami meczu. Wszystkie trzy zwycięstwa w tym sezonie nasi piłkarze zdobyli bowiem na wyjazdach, a jedyne co osiągnęli na stadionie przy ulicy Kołowej to remis oraz pięć porażek. Co więcej, w klubie wciąż trwa karuzela z prezesami i konflikt klubu z urzędem miasta odżył na nowo.

Gdy dodamy jeszcze, że kibice (dobrze, użyjmy tego słowa: kibole) Ursusa ogłosili mobilizację na ten mecz i planują przyjazd na Targówek większą, niekoniecznie błyszczącą inteligencją grupą…

 …to w tej zawiłej sytuacji piłkarze GKP Targówek chyba nie mają wyjścia i po prostu muszą te derby wygrać!

O ile oczywiście nie będzie padał deszcz.

 

GKP Targówek – Ursus Warszawa, sobota 20.10.2012, godz. 15:00, ul. Kołowa 18

PRZECZYTAJ TEŻ:

25 komentarzy na temat “Derby Warszawy na Targówku

 • 17 października 2012 o godz. 11:26

  Na GKP jest lepsza murawa niż na narodowym :)

 • 17 października 2012 o godz. 13:03

  Lepsza murawa, bo nie zarządza nią Narodowe Centrum Sportu z „fryzjerami” ministry Muchy i znajomymi Tuska.

 • 17 października 2012 o godz. 15:42

  „Gdy dodamy jeszcze, że kibice (dobrze, użyjmy tego słowa: kibole) Ursusa ogłosili mobilizację na ten mecz i planują przyjazd na Targówek większą, niekoniecznie błyszczącą inteligencją grupą…”
  Takie słowa na takiej stronie to skandal!!!
  Autor powinien w trybie natychmiastowym stracić pracę!

 • 17 października 2012 o godz. 18:54

  „Gdy dodamy jeszcze, że kibice (dobrze, użyjmy tego słowa: kibole) Ursusa ogłosili mobilizację na ten mecz i planują przyjazd na Targówek większą, niekoniecznie błyszczącą inteligencją grupą…”

  – Autor tych słów zapewne też nie grzeszy intelektem… Wypowiedź jest skandaliczna i uwłacza poziomowi dziennikarstwa w redakcji „Targówek.to”

 • 17 października 2012 o godz. 20:54

  to gorszy portal niż brukowiec. A kibice GKP wcale nie lepsi. sama chołota w dresach

 • 17 października 2012 o godz. 21:04

  To się autor tekstu popisał, eh…

 • 17 października 2012 o godz. 21:47

  Januszu, nie wiesz o czym mówisz najwidoczniej. Zapraszam na fanpage „Stowarzyszenie Kibiców Targówka Warszawa” na facebooku, zapoznaj się z działalnością kibiców GKP – a autor na jakiej podstawie wysuwa tak daleko idące wnioski w stronę kibiców Ursusa?

 • 17 października 2012 o godz. 22:19

  @Mietek – …moze na podstawie tego prymitywnego neonazistowskiego filmu z youtube?

 • 17 października 2012 o godz. 22:22

  Którego prymitywnego, neonazistowskiego filmu na youtube?

 • 17 października 2012 o godz. 22:32

  oni tylko zamawiają po pięć piw każdy :) A tak serio, to smutne że w Polsce prawie nikogo już nie oburza takie publiczne hajlowanie.

 • 17 października 2012 o godz. 22:37

  Jakie, ku*wa, hajlowanie?! Czy wy jesteście ślepi? Obie ręce podniesione w górę, norma, podczas skandowania nazwy klubu:
  http://www.youtube.com/watch?v=nivJp1ojZFk – 11 sekunda na przykład

 • 18 października 2012 o godz. 07:49

  Panie Matz, bo z nazwiska oczywiście się nie podpiszesz, przestań Pan pisać bo minąłeś się trochę z powołaniem. Ani nie rozmawiałeś nigdy z kibicami RKS-u ani ich pewnie na oczy nie widziałeś. Dziennikarka a już kodeks etyki dziennikarskiej to dla Pana czarna magia. Pompa z Ciebie szaraczku ;)

 • 18 października 2012 o godz. 10:24

  To są właśnie media. Ćwierćmózgi wypowiadają się na temat kogoś kogo nie znają i piszą brednie.
  Ja mam pytanie do redakcji. Na jakiej podstawie ten redaktorzyna twierdzi, że jesteśmy głupi? Pewnie teraz czyta te komentarze i bania mu pęka z podniecenia, że jest w centrum wydarzeń :)

 • 18 października 2012 o godz. 11:02

  do Mietek : Ty jestes chory człowieku:P

 • 18 października 2012 o godz. 14:03

  Jestem chory, bo potrafię poprzeć racjonalnymi argumentami swoje zdanie? No, ty jesteś zdrowy… „Neofaszyści i tyle, kropka. Nie, nie rozmawiałem z nimi, ale podnieśli rękę do góry, na pewno Noeofaszyści!” – Zastanów się, bo takk właśnie brzmisz Januszu ;)

 • 18 października 2012 o godz. 15:55

  To normalne tak pisac o kibicach z Ursusa? Redaktor powinien wyleciec.

 • 18 października 2012 o godz. 18:19

  To się popisał pismak niekoniecznie błyszczący inteligencją…

 • 19 października 2012 o godz. 16:01

  Media podburzają tak naprawdę całą atmosferę. Nie czuję się nazistką , a jednak lubię ” wydrzeć mordę ” . Pani redaktor , chyba powinna porządnie za to przeprosić , bo wolność słowa wolnością słowa ale obrażanie i bezpodstawne zarzuty są karalne. Jak już chciała napisać cokolwiek o tym meczu mogła przyjść do nas na mecz i zobaczyć jak wygląda to od naszej strony , zamiast bezpodstawnie uderzać w kiców RKS-U.

 • 19 października 2012 o godz. 20:21

  do A. Myslisz ze ten tekst kobieta napisala?

 • 19 października 2012 o godz. 22:50

  do B : Tak słyszałam , ale mogę się mylić co do płci. Jednak fakt pozostaje faktem , bez względu na to czy to kobieta czy mężczyzna .

 • 20 października 2012 o godz. 19:01

  GKP – Ursus 2:0! mecz przerwany w 40. minucie na 12 minut z powodu zachowania kibiców…

 • 20 października 2012 o godz. 19:09

  Źli ludzie!!! ;)

 • 23 października 2012 o godz. 22:43

  Dlatego tez tak ubostwiane przez kibicow ostatnio NSZ mowily, ze „salut byl symbolem ich wrogow”?

 • 27 marca 2013 o godz. 14:36

  Jak wam się wydaje, kto tym razem odniesie zwycięstwo? Derby Warszawy to nie El Classico nawet w rodzimym wydaniu, ale interesuje nas to co się wydarzy więc mecz zanosi się niezwykle intrygująco. Szukałem kilka stron z typami na ten mecz. Trafiłem na tą stronę *** co jest nawet rozsądne jeśli można tak się o naszej lidze wyrazić. Legia jest w tej chwili na fali, kilka sukcesów pod rząd, z kolei Polonia w tym składzie nie dała rady w ostaniach 3 meczach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.