GKP Targówek trzecią piłkarską siłą w stolicy

23
Share

Dwie bramki strzelili piłkarze Targówka i odnieśli pewne zwycięstwo z wiceliderem naszej grupy III ligi RKS Ursus. Niestety, mecz został przerwany na 12 minut z powodu zachowania kibiców.

Obie bramki dla GKP padły w drugiej połowie. Strzelali pomocnik Mateusz Furman w 58 minucie i obrońca Dariusz Dadacz w 88 minucie.

Jeszcze przy stanie 0:0 nie było jasne czy mecz zostanie rozegrany do końca i wcale nie chodziło o ulewę czy zły stan murawy. Sędziowie przerwali spotkanie w 40 minucie po tym jak kibice obrzucili jednego z nich bananami. Ostatecznie grę wznowiono po 12 minutowej przerwie.

Zwycięstwo umocniło GKP na 13. miejscu tabeli czyli ostatnim nie oznaczającym spadku z trzeciej ligi. Ważne jest też symboliczne znaczenie wygranej: do majowego rewanżu możemy spokojnie mówić, że GKP Targówek jest trzecią, po Legii i Polonii, piłkarską siłą w Warszawie.