Superradar na Radzymińskiej już stoi

10
Share

…i zacznie działać lada dzień. Lecz będzie pilnować tylko jednej strony drogi.

Jest duży, żółty i widać go z daleka. Stanął pomiędzy jezdniami Radzymińskiej na skrzyżowaniu w uliczką Bystrą, niemal na samej granicy Warszawy. Na razie tylko straszy – ale od początku listopada supernowoczesny radar zacznie kontrolować kierowców samochodów przekraczających prędkość oraz kierowców ciężarówek łamiących zakaz wjazdu do miasta.

Nowy fotoradar na ulicy Radzymińskiej zupełnie nie przypomina „tradycyjnych” puszek na szarym słupku, którymi usiane są drogi w całej Polsce. Różni go nie tylko wygląd, ale i prędkość działania. Maszyna jest podłączona do internetu i już kilka sekund po namierzeniu wykroczenia, dokumentująca je fotografia trafi na komputery straży miejskiej. Strażnicy zamierzają nie tylko mierzyć prędkość pojazdów, ale też sprawdzać w bazie danych dopuszczalną masę całkowitą TIR–ów (w godzinach szczytu bez odpowiedniego identyfikatora nie może ona przekraczać 16 ton). Jednak bać się mogą tylko piraci drogowi wjeżdżający na Targówek od strony Marek i Ząbek – wygląda bowiem na to, że żółty radar kontroluje jedynie ten kierunek.

 

Oczywiście, jak chyba wszystkie inwestycje w Warszawie, nowy fotoradar na Radzymińskiej stanął z opóźnieniem. Początkowo miał zacząć działać już w sierpniu (choć pewien skromny portal z Targówka juz wiosną przewidział ten poślizg). Co by nie było, od listopada – przynajmniej wracając z zakupów w Ikei i M1 w Markach – na Radzymińskiej w okolicach Bystrej zdejmijcie nogę z gazu.

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx