Jest przetarg na budowę przedszkola na Zaciszu

6
Share

Spóźnione o ładnych parę lat przedszkole przy ul. Drewnowskiego róg Sternhela wreszcie ma realne szanse powstać.

Dzieci, które pierwotnie miały iść do (zapowiadanego co najmniej od 2007 roku) przedszkola nad Kanałkiem Bródnowskim, chodzą już do szkoły. Ale ich młodsze rodzeństwo ma jeszcze szansę: urząd dzielnicy Targówek właśnie ogłosił oficjalny przetarg na budowę placówki na Drewnowskiego i Sternhela (blisko ul. Rolanda).

O historii nie-wybudowania tego przedszkola, a także o sprytym sposobie zdobycia pieniędzy na tę inwestycję, pisaliśmy tutaj.

Wizualizacja przedszkola z 2007 roku / fot. Urząd Dzielnicy Targówek

Przedmiotem aktualnego przetargu są roboty budowlane polegające na: 1) budowie dwukondygnacyjnego budynku przedszkola, 2) budowie placów zabaw dla dzieci na terenie przedszkola, 3) docelowym zagospodarowaniu terenu przedszkola wraz z budową śmietnika i placu gospodarczego, 4) budowie ogrodzenia terenu przedszkola, 5) przebudowie przewodu wodociągowego.

To oznacza, że plany przedszkola nieco się zmieniły – początkowe koncepcje architektów przewidywały budynek parterowy. Teraz wiemy, że będzie też piętro. Na parterze będą sale dla dzieci, szatnie, łazienki itd, a na piętrze pod spadzistym dachem znajdzie się miejsce m.in. na gabinet dyrektora, bibliotekę oraz pokoik logopedy/psychologa.

Nowe przedszkole pomieści sześć oddziałów, czyli około 150 dzieci. Ale na Sternhela/Drewnowskiego przeniesie się znajdujące się w opłakanym stanie przedszkole na ul. Nauczycielskiej, do którego chodzi około 50 dzieci, więc „na czysto” na Zaciszu przybędzie ok. 100 nowych miejsc dla przedszkolaków.

Budowa placówki pochłonie 11 mln złotych. Potencjalni wykonawcy na zgłoszenie się do przetargu mają czas do 22 października, sama inwestycja powinna ruszyć wiosną przyszłego roku. Zakończenie prac przewidziane jest na 30.06.2014 r., czyli od 1 września 2014 roku wreszcie powinny pójść do niego szczęśliwe dzieciaki.

 

Aktualny (2012 r.) plan przedszkola i placu zabaw przy ul. Drewnowskiego/Sternhela

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx