Tanie papierosy na Kondratowicza

9
Share

Już nie tylko na Targowej można kupić szmuglowane ze Wschodu papierosy bez akcyzy. Interes jest na tyle dochodowy, że handlarze przenoszą się do naszej dzielnicy.

Papierosy zarekwirowane na bazarku przy Kondratowicza. / fot. Straż Miejska

Kto jeździ na co dzień przez Dworzec Wileński wie, jak wygląda handel przemyconymi papierosami. Sprzedawcy stoją na każdym rogu i przystanku. Ostatnio ustawili się tyralierą przed przejściem przez jezdnię przy cerkwi i ciężko było ich wyminąć. Znikają tylko na chwilę, gdy w pobliżu pojawia się patrol straży miejskiej.  Strażnicy codzienne zatrzymują pojedynczych handlarzy, rekwirują setki paczek papierosów, ale interes i tak się kręci.

Handel przemycanymi papierosami do niedawna rozpowszechniony był głównie na Pradze. Teraz strażnicy miejscy zorientowali się, że trefny towar sprzedaje się też na Bródnie. Handlarzy można spotkać w okolicach bazarku przy Kondratowicza. W piątek urządzono tu na nich pierwszą obławę.   O gody. 10 strażnicy wspólnie z  celnikami zatrzymali cztery osoby – trzy kobiety i jednego mężczyznę. Znaleziono przy nich 347 paczek papierosów. My czekamy, aż straż pochwali się złapaniem organizatorów interesu.

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx