Będa chętni na mieszkania z widokiem na cmentarz?

25
Share

Coraz bliżej do zabudowania pola PGR przy św. Wincentego. Czy bliskość Cmentarza Bródnowskiego nie przeszkodzi w sprzedaży nowych mieszkań? 

Takie pytanie zadaje sobie portal Bankier.pl i odpowiada, że nekropolie to żaden problem dla deweloperów i ich klientów.

Pytanie wydaje się ciekawe w kontekście pola PGR przy ul. św. Wincentego. Pisaliśmy już, że wiosną tuż przy stadninie zacznie się budowa wojskowego osiedla TBS. Jeszcze bliżej Cmentarza Bródnowskiego powstaną osiedla na polu po drugiej stronie Gilarskiej.

Agencja Nieruchomości Rolnych podzieliła już teren na działki i tę najbliżej ul. św. Wincentego wystawiła nawet na sprzedaż. Na razie chętnych nie było, ale to tylko kwestia czasu, gdy skusi się jakiś deweloper. Miejscy planiści zakładają na polu budowę osiedli o takich samych gabarytach co Zielone Zacisze. A więc ich mieszkańcy będą dosłownie mieli widok na groby.

>>> Przeczytaj, co dokładnie ma powstać na polu PGR

Czy znajdą się chętni na takie lokale? Portal Bankier.pl dowodzi (także na przykładzie Cmentarza Bródnowskiego) że tak – i obala kolejne mity wymieniane w artykule:

Mit nr 1 – Mieszkania przy cmentarzach są stanowczo odrzucane przez kupujących

Nieprawda. Z prowadzonych statystyk sprzedażowych nie wynika, by mieszkania położone w budynkach w sąsiedztwie cmentarzy sprzedawały się znacznie gorzej niż lokalizacje bardziej od nich oddalone.

 Mit nr 2 – Mieszkania przy cmentarzach są tańsze

 Jest to kolejny mit, który nijak się ma do obecnych warunków rynkowych. Generalnie bliskość cmentarza nie ma bezpośredniego przełożenia na cenę mieszkania. Wyjątki mogą stanowić sytuacje, kiedy lokalizacja budynku znajduje się w bliskiej odległości od bramy cmentarnej lub miejsc, w których odbywają się ceremonie pogrzebowe.

Mit nr 3 – Mieszkania przy cmentarzach to niższy komfort zamieszkiwania w okolicy

Osoby mieszkające w pobliżu nekropolii jako atut wymieniają liczną zieleń, spokój oraz fakt, że sąsiedztwo cmentarza wyklucza jakiekolwiek inwestycje, które mogą utrudnić w przyszłości życie mieszkańcom. 

My zwracamy uwagę już nie na mit, ale na problem, z którym za kilka lat będą musieli zmierzyć się urzędnicy: gdzie w Zaduszki będą parkowały samochody ludzi przyjeżdżających na cmentarz, gdy nie będzie już tymczasowego parkingu na polu PGR.

fot. Google Maps

25
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx