Nowe światła na Bazyliańskiej | | targowek.info

Nowe światła na Bazyliańskiej

Trwa wyścig drogowców z zimą. Jeśli wygrają, to jeszcze w tym roku powinny działać nowe światła na skrzyżowaniu Bazyliańskiej z Ogińskiego i św. Hieronima.

 

To będzie już trzecie przebudowane skrzyżowanie w tym ciągu komunikacyjnym w tym roku. Najpierw kierowcy i piesi dostali przejście przez Kondratowicza na wysokości Blokowej. Później wybudowano dodatkowy pas na Kondratowicza do skrętu w lewo koło urzędu. Teraz drogowcy wzięli się za budowę świateł na Bazyliańskiej przy skrzyżowaniu z Ogińskiego i ze św. Hieronima.

Zarząd Dróg Miejskich umieścił tę sygnalizację na swojej liście inwestycji już zimą. Za pracę wzięto się dopiero teraz. Przy Bazyliańskiej trwa przeciąganie instalacji pod skrzyżowaniem, stanęły już słupy, na których zawisną sygnalizatory.

Dlaczego wytypowano akurat to skrzyżowanie? To ruchliwe miejsce łączące Kondratowicza z Wysockiego. Bardzo często przechodzą tędy dzieci, bo w pobliżu są m.in. dwie szkoły podstawowe i dwa przedszkola.

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Nowe światła na Bazyliańskiej

 • 4 listopada 2012 o godz. 21:11

  Kur… Światła co 100m…

 • 4 listopada 2012 o godz. 22:32

  wole już jechać do Wyszogrodzkiej i do Chodeckiej

 • 5 listopada 2012 o godz. 09:35

  No właśnie, a czemu nie ma świateł przy blokowej i na kondratowicza na przeciw szpitala? Wczoraj jechałem, i co ? gmina oszczędza, latarnie pogaszone, ludzi nie widać, bo ciemno. Ktoś ma w d. ludzkie życie. A my za to płacimy.

 • 5 listopada 2012 o godz. 12:08

  Debilny pomysł, są miejsca bardziej wymagające świateł, wiat, lewoskrętów, przeprogramowania sygnalizacji, ale za głupotę się miernoty premiują. Kiedy zniszczy ich jakieś masowe tsunami, wymiecie ten syf z miasta? Hieronima- najbardziej denerwujący przystanek na trasie Bródno-Żerań, zawsze wysiada tu stado moherów, BO NIE CHCE SIĘ IM PODEJŚĆ 200m z przystanku pod bazarkiem. I tak zawsze opóźniony autobus łapie tu kolejne opóźnienie.

 • 5 listopada 2012 o godz. 12:19

  Mamy prawdziwe zatrzęsienie idiotycznych pomysłów. Napis Bródno w parku brodnowskim za 80 tyś.Pomysł oderwany od rzeczywistosci za publiczne pieniadze.
  teraz światła ktore jeszcze bardziej skomplikują sytuacje

 • 5 listopada 2012 o godz. 12:53

  a czemu nie ma świateł na Blokowej, Kondratowicza przy cmentarzu i parku, na Wysockiego przy Palestyńskiej i Poborzańskiej???? Chociaż kulna na przycisk!!!!

  A depilki z ratusza dostawiły ostatnio zbędne światło dla pieszych i samochodów skręcających z Kondratowicza w Św Wincentego. Za to nie zrobili osobnego światła do skrętu z Wincentego na Bródno w Kondratowicza. Jak słoiki jadą z Białołeki do miasta to 3 samochody skręcają i korek do Żaby! Skandal!!!!!
  Jakby Piłsudski powiedział: kury szcza…ć prowadzić, a nie miastem rządzić!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.