Do stacji Wilno tylko na piechotę | | targowek.info

Do stacji Wilno tylko na piechotę

Nowa stacja kolejowa na Targówku zacznie działać w czerwcu. Ale dostaniemy się do niej tylko pieszo. W zapowiadanym terminie prawdopodobnie nie uda się zbudować ulicy Wiernej.

 

Niedawno napisaliśmy o kłopotach z dojściem do przystanku kolejowego od strony Zacisza. Okazuje się jednak, że także po drugiej stronie torów sytuacja nie jest jasna. Przedstawicielka budującej Osiedle Wilno i stację firmy Dom Development, podała niedawno na łamach Gazety Stołecznej, że przystanek będzie gotowy w czerwcu. Wcześniej podawano termin ukończenia prac „na wiosnę”. Początek czerwca to wciąż wiosna, choć mieszkańcy Wilna liczyli pewnie, że chodzi o marzec.

Gorzej, że nawet w czerwcu nie da się podjechać do stacji ani autobusem ani samochodem. Docelowo komunikację ma zapewnić ulica Wierna łącząca przystanek kolejowy z ul. Swojską. Dziś to wciąż droga gruntowa, bardzo rozjeżdżona przez ciężarówki obsługujące budowę osiedla. Burmistrz Zawistowski w tym samym artykule utrzymuje urzędowy optymizm, że drogę da się wybudować w terminie. Według umowy z dzielnicą ma to zrobić deweloper, ale dopiero gdy wyjaśniona zostanie sprawa gruntów. Aby zacząć budowę trzeba rozebrać jeden dom stojący na skrzyżowanie ze Swojską. Dzielnica szuka dla jego lokatorów mieszkań zastępczych. Nie wiadomo, ile to zajmie.

Na pocieszenie mieszkańcom Wilna zostaje wiadomość, że bez względu na perypetie z rozbiórką, deweloper  deklaruje zbudowanie do czerwca wygodnego chodnika między przystankiem kolejowym a osiedlem.

Dziś tak wygląda skrzyżowanie Wiernej ze Swojską, czyli główny dojazd do nowego przystanku kolejowego. Żeby zbudować porządną ulicę, trzeba zburzyć jeden dom.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Do stacji Wilno tylko na piechotę

 • 2 grudnia 2012 o godz. 19:26

  Nic prostszego! Deweloper zapewni mieszkańcom domu przeznaczonego do rozbiórki lokum na nowobudowanym osiedlu Wilno! Ot, filozofia.

 • 3 grudnia 2012 o godz. 19:48

  mieszkam na targówku 7 lat ( wczesniej na bródnie), ale nie wiem gdzieto Wilno .. ogolnie zacisze mnie mało interesuje. sami narzekacze

 • 4 grudnia 2012 o godz. 22:51

  Brodno nalezy do Targowka…moze warto wkoncu taka wiedze posiadac

 • 5 grudnia 2012 o godz. 20:13

  oczywiscie, ze nalezy. ale Twojemu przedmówcy chodziło pewnie ze wczesniej mieszkał na OSIEDLU bródno a teraz na OSIEDLU targówek (mieszkaniowy), co robi roznice. moze przestan sie silic na inteligencje – niezbyt dobrze ci to wychodzi.

 • 7 grudnia 2012 o godz. 17:43

  Dobra Janusz widze ze skoncz swoje wywody…bo wiadomo ze sam sie teraz bronisz pod innym nickiem

 • 16 stycznia 2013 o godz. 20:47

  Stacja Warszawa Wilno Zacisze to jedna wielka pomyłka! Od kilku lat jeżdżę tą trasą i z roku na rok są coraz większe problemy: wzrastająca liczba pasażerów, systematycznie okrajana liczba kursów z/do Warszawy! Niejednokrotnie zdarza się, że już w Zielonce ciężko jest się dostać do pociągu, w Ząbkach jest zdecydowanie gorzej – wiele osób się „nie załapuje” do pociągu u musi czekać na kolejny! Przyszli (czy też już obecni – nie wiem) mieszkańcy osiedla zostali najzwyczajniej w świecie wprowadzeni w błąd obietnicami o „sprawnej” komunikacji kolejowej na tym odcinku. Teoretycznie mogą korzystać z Kolei Mazowieckich )połączenie i stacja kolejowa jest), praktycznie z tej możliwości nie będą mogli korzystać (przynajmniej w godzinach szczytu, ponieważ po prostu do pociągu się nie dostaną…

 • 29 marca 2013 o godz. 19:06

  Deweloper to oszust,i nie chce zapewnic mieszkancom lokum na nowym osiedlu.Probuje wykorzystać spec ustawe przeciwko mieszkanca domu. Dogadal sie z gmina i ma w *** tych ludzi. ot, cala prawda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.