Duży krok w kierunku metra na Bródnie | | targowek.info

Duży krok w kierunku metra na Bródnie

Jest kluczowy dokument potrzebny do budowy metra na Bródno. To oznacza, że oddala się przeniesienie końcowej stacji na Białołękę.

 

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska odrzuciła uwagi ekologów i wydała Decyzję Środowiskową dla budowy kolejnych odcinków drugiej linii metra. To kluczowy dokument otwierający drogę dla inwestycji.

„Tunele metra będą drążone za pomocą samobieżnych tarcz TBM, zawsze na głębokości co najmniej sześciu metrów pod powierzchnią ziemi. Stacje będą budowane odkrywkowo. Prace pod istniejącymi zabudowaniami będą musiały być poprzedzone dokładnym rozpoznaniem konstrukcji oraz stanu technicznego budynków” – czytamy w gazeta.pl

Gazeta zwraca też uwagę, że analizę wykonano dla przebiegu metra proponowanego przez Metro Warszawskie. Tym samym maleją szansę na realizację pomysłu władz Białołęki, które chciały „wygiąć” ostatni odcinek, tak żeby spod ratusza na Kondratowicza metro pojechało pod Głębocką za Trasę Toruńską, a nie jak obecnie pod Kondratowicza na Rembielińską.

Tak ma wyglądać stacja w miejscu bazarku, z tyłu bloki przy Zamiejskiej

Przypomnijmy, że trwa już projektowanie pierwszych trzech stacji na naszej nitce: przystanki Szwedzka, Targówek I i Trocka przygotowuje biuro ILS. Budowa tego pierwszego odcinka według optymistycznych założeń powinna zacząć się w 2016 roku. Dopiero potem  ma być budowany dalszy fragment na Bródno. Choć Krzysztof Malawko, rzecznik Metra, sugeruje że najpierw pociągnięta będzie nitka na Bemowo, a dopiero potem na Bródno.

– Eksperci zalecają, żeby potem budować zachodnią końcówkę linii, bo tam ulokowane będą tory odstawcze i stacja postojowa Mory. Będzie potrzebna, bo obsługiwanie rozrastającej się drugiej linii pociągami z zajezdni na Kabatach zaczęłoby się robić bardzo trudne. I dopiero po zbudowaniu odcinka na Bemowie dokończony zostanie wschodni odcinek – mówi Malawko w rozmowie z Gazetą.

Za to TVN Warszawa podaje, że cała druga linia wraz z odnogą na Gocław powinna być gotowa w 2022 roku.

PRZECZYTAJ TEŻ:

16 komentarzy na temat “Duży krok w kierunku metra na Bródnie

 • 19 grudnia 2012 o godz. 10:16

  Wcześniej w czasie Kampani Hanka mówiła że najpuerw 6 stacji na Bródno (wyszło po trzy). Teraz już mówią że po tych trzech reszta bedzie budowana na Bemowo. Ludzie kto tu rządzi na Targóku że cały czas nas kantują!!!!Gdzie jest Burmistrz?Gdzie nasz Rzecznik Dzielnicy? (za co on bierze pieniądze?) Ludzie ocknijmy się . Zacznijmy wiercić dzierę w brzuchu tym „osłom” z naszej Dzielnicy!!!

 • 19 grudnia 2012 o godz. 11:04

  Wiadomym jest, że będzie milion argumentów, aby metro budować po lewej stronie Warszawy. I odcinek II linii (obecnie budowany) to tylko dwie stacje po prawej stronie: Stadion i Dw. Wileński. Po lewej stronie jest to już pięć stacji. Jak są dzielone pieniądze w Warszawie? I nie mówmy tu o jakiś skromnych budżetach dzielnic na krawężniki, ławki czy kiszkę faszynową na regulację kanałku.

 • 19 grudnia 2012 o godz. 13:00

  Burmistrzu co bedziesz robić w tej sprawie żeby budowa dalej szła po prawej stronie? Może nasz bajkopisarz Rzecznik napisze jakąś bajkę na ten temat.

 • 19 grudnia 2012 o godz. 13:16

  gówno a nie metro będzie. jak oni na wileńskim nie mogą metra zrobić w centralnym miejscu prawej strony

 • 19 grudnia 2012 o godz. 13:20

  burmistrz do do dymisji. wasalu odejdź!!

 • 19 grudnia 2012 o godz. 14:50

  Nasz Burmistrz rządi tu już 8 lat!!! Jak głosujecie tak macie. Przecież przez te 8 lat on nic nie zrobił. to jakiś szok.Odejdź Wasalu odejdź.

 • 19 grudnia 2012 o godz. 14:55

  zrobił Wasal jedną rzecz . zablokował sprowadzenie na Targówek Jarmarku Europa jak chciał PIS.

 • 19 grudnia 2012 o godz. 15:24

  zapewne nie zrobił tego Wasal, bo byl wtedy na urlopie w Egipcie . hahahha zrobili to pewnie jego sługusy.BOże, czemu ten Targówek tak mocno krwawi… czemu nikt nam nie pomoże… my upadamy

 • 20 grudnia 2012 o godz. 07:56

  Wasal odejdź do Hanki. Mamy Cię dosyć nierobie

 • 20 grudnia 2012 o godz. 08:43

  Do Ani: Targówek krwawi bo sami wybieramy tych ” Przedtawicieli” Koniec z PO wcami na Targówku. Z PIS owcami też( Za Jarmark Europa który chcieli tu sciągnąć)

 • 20 grudnia 2012 o godz. 08:45

  Wasal przecz!!!Wasal przecz!!!Wasal przecz!!!!

 • 22 grudnia 2012 o godz. 12:09

  Zacznijmy wybierać według kompetencji umiejętności a nie z klucza partyjnego po jakiego wała nam PO i Pis ? niezależny kandydat myślący konstruktywnie znający zarządzanie i potrzeby Dzielnicy ! walić politykę !

 • 31 grudnia 2012 o godz. 09:31

  Przypilnujmy II Lini Metra żeby HGW nie wykręciła numeru i nie zaczęła kopać w drugą stronę ! Wileński koniec 2013 początek 2014 potem 3 stacje na Targówek i 3 stacje w kierunku Woli !!! spinamy poślady pilnujemy ustaleń !

 • 31 grudnia 2012 o godz. 09:34

  PS Jakie wybory 99% kandydujących jest anonimowych jan kowalski Pis PO SLD bla bla bla !!! mają metki Partii co to za wybory co mi mówi zdjęcie albo i nie na ulotce i jakieś wypociny życiorysowe w punktach ! wybory to świadome oparte na wiedzy podjęcie decyzji, a to co mamy to nie jest demokracja to loteria na Chybił Trafił !!!

 • 11 stycznia 2013 o godz. 11:20

  a co będzie z BAZARKIEM??

 • 9 października 2013 o godz. 11:07

  TO LIPA ZE NAWET DO RATUSZA NA TARGÓWKU METRO NIE DOJDZIE. TAKI LOBBING ROBI BURMISTRZ BEMOWA. WSTYD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.