Likwidują pętlę Zacisze! 512 w Nowy Rok zmienia trasę | | targowek.info

Likwidują pętlę Zacisze! 512 w Nowy Rok zmienia trasę

Autobus 512 zatrzymywał się tu od ponad 20 lat. Od Nowego Roku to się zmieni. Właściciel działki wyrzuca ZTM z pętli Zacisze.

petla_512
Pętla Zacisze /fot. targowek.info

 

ZTM podaje w oficjalnym komunikacie, że próbował negocjować, ale właściciel działki nie chciał kontynuować dzierżawy. Teren, na którym znajduje się pętla Zacisze, należy do prywatnej osoby i był jedynie wynajmowany Zarządowi Transportu Miejskiego. Umowa wygasa z końcem roku i wtedy autobusy przestaną zawracać na „łezce” przy Blokowej.

To oznacza zmiany na kursowaniu linii 512 i to zmiany, z których nie będą zadowoleni mieszkańcy Zacisza.  Autobusy w kierunku osiedla będą jeździły tak jak dziś Młodzieńczą, ale nie skręcą w Codzienną, tylko pojadą dalej, aż do św. Wincentego. Zakręcą w tę ulicę, żeby dojechać do Gilarskiej. Tu znów skręcą w lewo i Gilarską dojadą do Rolanda i dalej do Codziennej. Kto będzie chciał nadkładać tyle drogi?  Tego nie wiemy, pytajcie w ZTM-ie.

Na wysokości dzisiejszej pętli Zacisze nie będzie zawrotki, tylko autobus pojedzie bez postoju po starej trasie: Codzienną do Młodzieńczej i dalej Radzymińską do centrum. Czyli dojazd do Śródmieścia nie zmieni się, za to znacznie wydłuża się trasa w drodze powrotnej.

ZTM informuje, że przystanek końcowy ZACISZE 01 zostanie uruchomiony przy ul. Codziennej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Blokową – o ile oczywiście uda się go wybudować w kilka dni jakie zostały do Sylwestra. Oprócz niego uruchomione zostaną także dwa inne przystanki: ROLANDA 03 (na ul. Rolanda, przy Enelmedzie) i KANAŁ BRÓDNOWSKI 01 (na ul. Rolanda, w rejonie Kanału Bródnowskiego). Zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku CZERWIŃSKA 02.

Nowa trasa już od wtorku będzie wyglądała tak:

Dane mapy © użytkownicy OpenStreetMap, CC BY-SA / Targowek.info
Dane mapy © użytkownicy OpenStreetMap, CC BY-SA / Targowek.info

Symbolem „512” zaznaczyliśmy nowe przystanki. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego autobus nadkłada aż tyle drogi, a nie na przykład skręca z Kondratowicza już w Blokową, to tajemnica tkwi w długości pojazdów i promieniu skrętu. Po prostu przegubowce nie zmieszczą się na uliczkach Zacisza. To i tak dobrze, że nikt nie wpadł na pomysł, żeby 512 obsługiwały krótkie minibusy.

Oczywiście w tle całego zmieszania z autobusami powstaje pytanie, dlaczego właściciel działki nie chciał przedłużyć umowy z ZTM-em? Tego nie wiemy, możemy się tylko domyślać. Miejscowy plan zagospodarowania Zacisze-Elsnerów w miejscu pętli zakłada postawienie budynku o przeznaczeniu „usługi z towarzyszącą funkcją mieszkaniową”. Maksymalna wysokość budynku to 12 metrów. Przypomnijmy, że stacja metra Zacisze znajdzie się niemal po sąsiedzku. Niewidzialna ręka rynku działa.

1 stycznia to zdjęcie przestanie być aktualne / fot. targowek.info
1 stycznia to zdjęcie przestanie być aktualne / fot. targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

59 komentarzy na temat “Likwidują pętlę Zacisze! 512 w Nowy Rok zmienia trasę

 • 28 grudnia 2012 o godz. 06:39

  Buu. Dreptałem tam już jako 2-latek w ’80 jeszcze jak na naszej działce rosły porzeczki. Z pętlą jestem bardziej związany niż z PKiN :/

 • 28 grudnia 2012 o godz. 06:43

  A po co na Zaciszu autobusy? ta wszyscy w swoich willach mają po dwa auta!!!
  A 512 proponuję od św. Wincentego puścić do Ronda Żaba, niech tam zakręca jak kiedyś 212.

 • 28 grudnia 2012 o godz. 07:38

  Już widzę co się będzie działo na przy skręcie z Gilarskiej w Rolanda. To małe skrzyżowanie, więc przegubowe 512 na pewno będzie miało problem ze skrętem w lewo. Dodatkowo skręcający w lewo z Rolanda w Gilarską dodatkowo będą utrudniali wykonanie skrętu.

 • 28 grudnia 2012 o godz. 10:54

  Może ustalić by w księgach wieczystych kto jest właścicielem…? Kurcze, zaczynam byc fanem wywłaszczenia pod cele publiczne. Z peli korzystało wiele starszych osób. A „właściciel” postawi sobie apartamentowiec…

 • 28 grudnia 2012 o godz. 10:56

  Prosba do randnych – niech uchalą w planie zagospodarowania przestrzennego, że teren dzisiejszej pętli może być przewidziany pod budownictwo uzyteczności publicznej (szkoła, przedszkole), na tereny zielone (skwer), ale NIE CELE MIESZKALNE. Zobaczymy co wtedy zrobi własciciel.

 • 28 grudnia 2012 o godz. 11:24

  Pętla działa od 1969 roku. To jest ciąg dalszy szykan bufetu wobec Zacisza i prawej strony, przypomnijmy, że niedawno próbowano 512 skasować na amen. Nocny zabrano już dawno.
  Przypomnijmy, że pętla miała powstać róg Blokowej i Przy Wodzie, gdzie do dziś hula po wygonie wicher. I co, jaka jest teraz alternatywa? Rozkład się posypie, bo przez tyle lat nie zainstalowano lewoskrętu w Młodzieńczą, a teraz dojdzie korek przy PGR. Przy braku postoju na Codziennej będą nieregularne odjazdy.
  Dlaczego nie wrócić do wariantu z czasu remontu Kondratowicza, tj. wjazdu do pętli przez Jórskiego- Rolanda i powrotu Młodzieńczą? Ewentualnie kółka Młodzieńcza-Codzienna-Blokowa-Radzymińska? Ztm nie wysilił się na poruszenie kawałkiem mózgu i poprowadził objazd zwyczajnie po znanych trasach innych linii, z drugiej strony na pewno obawiano się lamentu wielkopaństwa z Blokowej lub innych ulic, którym miły dla uszu ryk silnika tylko własnego auta.

 • 28 grudnia 2012 o godz. 12:06

  Myślę,że się przyzwyczaimy.Tymczasem podziękujmy pejsatym co zwietrzyli dobry geszeft.Jak Hania dojedzie z metrem to i ceny gruntów poszybują w górę.Jak przed wojną:wasze ulice a nasze kamienice

 • 28 grudnia 2012 o godz. 12:23

  @JAN, a może tak pana wywłaszczyć, sprzedać pana nieruchomość i kupić teren od właściciela działki, na której znajdowała się pętla.

 • 28 grudnia 2012 o godz. 12:26

  Do Pani Anka: co chciała Pani osiągnąć tą wypowiedzią?

 • 28 grudnia 2012 o godz. 12:39

  Ludzie… ale wy zawistni jesteście, wszyscy tylko koniec swojego nosa widzicie. Człowiek jest właścicielem działki i może o niej decydować w ramach obowiązującego prawa. Jego dobrą wolą a nie obowiązkiem było udostępnianie terenu pod pętle, ale to wciąż jest jego nieruchomość. To, że się ludzie przyzwyczaili do pętli to jedno, ale przyzwyczają się i do nowej sytuacji. A właściciel może stawiać apartamenty jeśli pozwala na to plan zagospodarowania przestrzennego bo to jest jego nieruchomość i jego decyzja bo żyjemy w wolnym kraju.

 • 28 grudnia 2012 o godz. 12:39

  Może to i lepiej dla Bródna bedzie. Zawsze jeden autobus więcej do Św Wincentego dojdzie. Nie przeklinajmy dla przeklinania

 • 28 grudnia 2012 o godz. 12:46

  g_wno. Ma racje. Wszędzie chcą nam wcisnąć deweloperkę i raj dla słoików ( nowe sklepy, których nigdy nie widzieli na oczy na swoich wsiach). Po prawej stronie Wisły przynajmniej raz na dwa tygodnie słuchać o jakiś cięciach w komunikacji miejskiej, kasowania linii autobusowej itp., natomiast po drugiej stronie Wisły WSZYSTKIE autobusy są potrzebne szczególnie na Bemowie (kraina bufetowej). Najgorsze jest to, że nasz URząd ( mimo, że pracuje tam o 300 % więcej ludzi niż powinno) nie ROBI ABSOLUTNIE NIC!!! Burmistrza to chyba 99 % mieszkańców na oczy nie widziała. Ale nie dziwmy się….. grilluje na Bemowie. Zgadnijcie u kogo :)

 • 28 grudnia 2012 o godz. 12:53

  „A po co na Zaciszu autobusy? ta wszyscy w swoich willach mają po dwa auta!!!”
  – ano po to, aby móc dojechać do pracy, bo jak na razie, to komunikacją miejską dojedziesz co najwyżej do metra, a ono jak wiesz dojeżdża wszędzie, tylko nie tam ,dokąd musisz się dostać.
  Nie daj Boże pracować np. na peryferiach miasta i z Zacisza dojechać sprawnie na Okęcie, Dolny Mokotów, czy okolice odległe od miejsca zamieszkania.
  Wyobraź sobie,że chętnie własny samochód zamieniłabym na autobus, do którego nie musiałabym drałować 15 min, a potem jeszcze czekać kolejne 15-20 na jego nadejście.

 • 28 grudnia 2012 o godz. 13:12

  „A po co na Zaciszu autobusy? ta wszyscy w swoich willach mają po dwa auta!!!”

  Gratuluję zazdrości. Nic tak nie cieszy, jak problemy tych, którym się wiedzie lepiej od nas. Wiedz, że Ci co mieszkają w willach i mają po dwa auta płacą też większe podatki, żeby Państwo dopłacało do życia takich jak Ty. A sami za wiele z tego nie mają. Ok, będziemy jeździć naszymi mercedesami i będziemy zatruwać i korkować Warszawę. Nie ma sprawy.

  Tylko zwróć uwagę, że na Zaciszu mieszkają też osoby starsze, które nie poruszają się już samochodami… A o młodzieży uczącej się w centrum nie wspomnę. Ale ok, mogę wstawać jeszcze wcześniej, a do domu wracać dłużej.

 • 28 grudnia 2012 o godz. 13:21

  @ ROLAND – wywłaszczyc mozna (ustawa) za GODZIWYM odszkodowaniem – i to byloby dobre rozwiązanie. I to porponuję. Nie chcę krzywdy właściciela działki, niemniej trzeba miec także na uwadze dobro mieszkańców.

 • 28 grudnia 2012 o godz. 13:23

  Do Teresy: nie znasz kulisów sprawy. uwierz, że tak byłoby uczciwiej. Jakkolwiek to brzmi.

 • 28 grudnia 2012 o godz. 13:29

  Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Nikt przecież nie likwiduje linii, tylko właściciel nieruchomości nie przedłużył ZTM-owi dzierżawy bo ma do tego prawo.

 • 28 grudnia 2012 o godz. 13:31

  Do Anka: uczciwiej dla kogo?

 • 28 grudnia 2012 o godz. 13:41

  Ja zrozumiałam, że nie likwidują linii i wiem, że właściciel ma prawo nie przedłużyć dzierżawy. Po prostu ubolewam nad tym, bo z roku na rok przebieg trasy tej linii jest dla mnie coraz mniej korzystny. A jako mieszkaniec rejonu „dawnej” pętli nie mam zbyt dużego wyboru.

  Teraz mam do wyboru – wysiąść wcześniej i iść na piechotę (ok, jeżeli jest ciepło i nie pada to jest ok), albo jechać na około św. Wincentego, co w godzinach mojego powrotu do domu może trochę wydłużyć czas podróży.

  No, ale ok – jak mieszkam w „willi” to muszę odpokutować.

 • 28 grudnia 2012 o godz. 14:12

  a co na to radny z ul Korzystnej

 • 28 grudnia 2012 o godz. 14:18

  Choćby było 200 linii na Targówku to wielkie państwo i tak by jeździło swoimi autami (cyganeria,po 2-5 na familię,każdy ma samochód!po kiego pytam???zazdrościć?czego?OC na każde,benzyna do każdego,po prostu w d.się poprzewracało)A inni bezczelnie jeździli by i tak na gapę mimo że w domu się ostro przelewa.Więc zostaw sobie jak ja jedno auto dorobkiewiczu,kasuj bilety,to będziesz mógł ujadać że ci źle

  Nie ma dobrego rozwiązania,każdy wariant poprowadzenia objazdu komuś tam napsuje krwi.Brakuje dobrej nawrotki.A uliczki za ciasne żeby przegub mógł się dobrze złamać(szkoda że taka wąska jest ul.Ogrodnicza)Ten wariant zaproponowany przez ZTM to na tą chwilę najlepsze rozwiązanie,bo nikt nie traci na nim,no może poza czasem +ok 15min

 • 28 grudnia 2012 o godz. 14:33

  „Ludzie… ale wy zawistni jesteście, wszyscy tylko koniec swojego nosa widzicie. Człowiek jest właścicielem działki i może o niej decydować w ramach obowiązującego prawa. Jego dobrą wolą a nie obowiązkiem było udostępnianie terenu pod pętle, ale to wciąż jest jego nieruchomość. To, że się ludzie przyzwyczaili do pętli to jedno, ale przyzwyczają się i do nowej sytuacji. A właściciel może stawiać apartamenty jeśli pozwala na to plan zagospodarowania przestrzennego bo to jest jego nieruchomość i jego decyzja bo żyjemy w wolnym kraju.”
  BRAWO,ktoś się podpisał Zelnik,ale to podpucha.W każdym razie człowiek napisał jasno i wyraźnie a dyskusja idzie dalej.Czyli ludzie nic nie rozumieją.Ktoś przywołuje radnego,ktoś Hankę.Walnij łbem w ścianę i jeszcze raz przeczytaj wypowiedź Zelnika.Po co ci były studia jak jesteś idiota od urodzenia

 • 28 grudnia 2012 o godz. 14:56

  @ Krosniewicka – No nie zupełnie, w rozwiniętych państwach jest jeszcze cos takiego jak dobro wspólne. W tym celu np. powstała ustawa o wywłaszczeniach. czasem dobro ogółu jest ponad dobrem jednostki i jej świętym prawem własności. Nie oznacza to oczywiście, ze ta jednostka ma doznac krzywdy. jej – w przypadku wywłaszczenia anelzy się godziwe odszkodowanie.
  Ponadto „święte” prawo własności mozna w świetle prawa ograniczać – przeczytaj rozdziały kodeksu o służebnościach (szczegolnie gruntowych).

 • 28 grudnia 2012 o godz. 15:01

  Właściciel ma prawo zrobić co chce to nie PRL i komuna że musi się dostosować do ZTM… opanujcie swoje lewackie zapędy!
  dla dobra ogółu – mogą zaproponować wykup, skoro takie prawo uchwalono, czemu nie chcą bo władzy to na rękę (beNdzie mIetro, bIendzie bIudynek w miejscu pętli – nie wydadzą a zarobią) żeby nie było stodół na Zaciszu należało pomyśleć wcześniej, przy przestrzennym zagospodarowaniu terenu, TERA to po ptakach.
  Wracając do sedna sprawy – Przejazd Wincentego (korki)i wjazd w Rolanda (ciasny zakręt) oraz wbicie się przy Figara w Codzienna to zapewne najlepsze rozwiązanie dla przegubowca – GRATULUJE WIZJONERSTWA

 • 28 grudnia 2012 o godz. 15:23

  na GW jest taki fajny komentarz, który oddaje istotę rzeczy „(…) Jórski swój majątek rozdawał ludziom, sąsiadom, mieszkańcom. Nie miał dzieci, więc poświęcił go Zaciszu. Dawał grunty dla dobra ogółu: pod kościół, stadion, wszystko co było wtedy potrzebne. Z tego punktu widzenia, ta jego „rodzina” zadzałała ewidentnie wbrew jego intencjom, ale z dużym zyskiem własnym.” Widac różnicę?

 • 28 grudnia 2012 o godz. 15:35

  BIENIU: Wiedz, że na Zaciszu mieszkają też zwykli ludzie, którzy płacą za bilety, nie mają kilku samochodów i nie szastają kasą na prawo i lewo. Twoja opinia jest krzywdząca, przykro mi że przez to, że mieszkam na Zaciszu, mogę uchodzić za kogoś kim nie jestem.

 • 28 grudnia 2012 o godz. 15:42

  Mieszkam na Zaciszu już wiele lat i przyzwyczaiłam się, a nawet polubiłam te codzienne spacery do autobusu:)
  Dopóki,musimy tylko dojeżdżać do pracy to jeszcze pół biedy, gorzej gdy mamy sporo dodatkowych obowiązków związanych z opieką nad dziećmi, czy seniorami. Tu liczy się czas. A możliwość załatwienia w ciągu dnia wielu ważnych spraw wymusza posiadanie własnego środka lokomocji. Komunikacja wewnątrz dzielnicy jest tragiczna ,zaś ceny biletów jednorazowych,są tak skalkulowane,że własny pojazd opłaca się bardziej. Cieszę, się z tego, że z linia 512 będzie nareszcie w moim bliskim sąsiedztwie.

 • 28 grudnia 2012 o godz. 16:42

  A czy przypadkiem nie ma błędu na tej mapce? Mieszkam na Codziennej i widzę, że chyba budują przystanek po tej stronie ulicy co jest pętla teraz… To byłoby trochę bez sensu, albo oznacza, że autobus zrobi to kółko od drugiej strony… Byłoby jeszcze gorzej…

 • 28 grudnia 2012 o godz. 16:57

  Pętla 512 to nasz symbol. Nasza relikwia. Toretycznie mamy wkońcu „szybszy” powrót z gminy TGK, dłuży z centrum. Jestem ciekaw jak 512 będzie sobie radzić z punktualnością. Wkońcu na ulicy św. Wincentego bywają koreczki. Dzięki buspasom na radzymińskiej od kilku lat nie są znane mi żadne opóźnienia 512 oraz dojazd do centrum to była sama przyjemnosc (petla 512 -> ratusz arsenał -> patelnia). Ta petla to także mnóstwo wspomnień. Pierwszy raz pojechałem do gimnazjum, pierwszy raz poszedłem na radnkę. Pierwszy raz wracałem 607 z imprezy. A co teraz? Panie Burmistrzu jak żyć?

 • 28 grudnia 2012 o godz. 17:48

  Zacisze to luksus na który Warszawy nie stać.Na atrakcyjnych terenach,na których mieszka kilka tys.mieszkańców mogłyby ich mieszkać setki tysięcy.Wywłaszczyć,dać odszkodowania,zaorać,zbudować eleganckie strzeżone osiedla dla młodych którzy napędzą naszą gospodarkę,nasze miasto,płacąc tu podatki,robiąc zakupy,kasując bilety ZTM itd.Wszystko zgodnie z literą prawa i dla dobra ogółu

 • 28 grudnia 2012 o godz. 18:59

  A mnie interesuje to że dostałam kupony do Mc Donalds i zaoszczędzę 150 zł!!!Też poszukajcie w skrzynkach

 • 28 grudnia 2012 o godz. 19:20

  tak zabierajcie wszystko a już w ogóle nie da się wejść pod mc donalds o 7 rano do autobusu jadąc do pracy … gratulacje i życzę wszystkim którzy nie muszą jeździć tak do pracy jak sardynki żeby spróbowali tak jak większość ludzi … dziękuje pozdrawiam

 • 28 grudnia 2012 o godz. 19:21

  ps. i stawiajcie więcej bloków i osiedli zamkniętych tak ich mało w warszawie !!!!!!!!!!!!!!

 • 28 grudnia 2012 o godz. 21:02

  KOMUNISTYCZNA – trafiłaś w sedno :P
  wy***ć wszystkich i zrobić drugie KABATY – to się Hanka popisze :P

 • 29 grudnia 2012 o godz. 08:57

  8 min- kółko przegubowca w szczycie z Młodzieńczej do pętli- to się nie uda, pachołki Bufetowej.

 • 29 grudnia 2012 o godz. 10:48

  Gdyby sad pana niegdyś burmistrza Kobla nie rósł na środku Blokowej i nie dzielił jej, nowa trasa 512 byłaby niewiele dłuższa od obecnej i bardzo łatwa do zorganizowania, prawda?

 • 29 grudnia 2012 o godz. 14:13

  Mieszkańcy ulic Zacisza,nie dajmy sobie w środek osiedla wpuszczać śmierdzących autobusów!

 • 29 grudnia 2012 o godz. 14:35

  przecież teraz nie jeżdzą już ikarusy to co ma śmierdzieć?

 • 29 grudnia 2012 o godz. 15:43

  1. Jak by nie liczyć, trasa wydłuża się o 2,5 km. Zakładając średnią prędkość poruszania się pojazdu po mieście = 10 km/h autobus będzie jechał 15 min dłużej.
  2. Trasa ul. Wincentego to chyba najgorsze z możliwych rozwiązań ze względu na korki. Może lepiej Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – Rolanda – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska bez dłuższego postoju na przystanku krańcowym?
  3. Ze zbyt dużym promieniem skrętu autobusu na skrzyżowaniu Kondratowicza/Blokowa to jakaś ściema. Skrzyżowanie ma takie same wymiary jak skrzyżowanie Gilarska/Rolanda przy skręcie w lewo. Zresztą i tak kursy będą pewnie realizowane przez krótkie pojazdy nieprzegubowe. Przegubowiec raczej „nie wyrobi” się na skrzyżowaniach Gilarska/Rolanda, Rolanda/Codzienna.
  4. Wracając do propozycji trasy ul. Blokową. Teraz żaden urzędasek się nie przyzna do głupkowatej decyzji o wybudowaniu progów zwalniających na Blokowej. Przez nie nie mogą tam jeździć autobusy. I pewnie to jest prawdziwy powód a nie promień skrętu.
  5. Jako mieszkańcy rozumiemy, że „nasze” lokalne władze nie chcą nawet słyszeć o tramwaju na Wincentego ani tym bardziej lobbować za szybszą budową metra na Targówku. Wszelkie „racjonalne” argumenty przemawiają za tym, żeby na Targówku nie poprawiać ludziom bytu.
  6. Przy takich cenach biletów ZTM i jakości jazdy szarpiącymi autobusami warto rozważyć dojazdy do pracy skuterem lub rowerem. Oczywiście własnym, bo veturilo na Targówku nawet nie można marzyć.

 • 29 grudnia 2012 o godz. 20:34

  do WARSZAWA B : progi zwalniające są również na Rolanda …

 • 29 grudnia 2012 o godz. 20:49

  Do BUFETOWA: w któym miejscu na Rolanda są progi zwalniające???

 • 29 grudnia 2012 o godz. 22:40

  I bogu dzięki że na Blokowej załatwili progi,powinny być na całym osiedlu żeby debile jeździli góra 20 km/h.

 • 29 grudnia 2012 o godz. 22:44

  Lepiej by było gdyby 512 jeździło w kółko, ale trochę inaczej:
  Plac Bankowy – Zacisze tak, jak dzisiaj i dalej Rolanda, Gilarska, Wincentego i do Arkadii (tak, jak przez wakacje 527).

 • 30 grudnia 2012 o godz. 12:47

  Likwidacja zupełna 512,a w zamian 202 robiące kółko Codzienna,Młodzieńcza,Radzymińska,Blokowa.W szczytach komunikacyjnych co 2-3 min,a poza tym co 10 min.Dowiezie w ten sposób mieszkańców osiedla do ciągu Radzymińska gdzie autobusów do koloru do wyboru.

 • 30 grudnia 2012 o godz. 17:53

  Moje wnioski:
  1. Choć bilety co jakiś czas drożeją, to jakość przewozów spada. Połączenia są likwidowane. Czyli spada jakość życia przeciętnego mieszkańca. Więcej płaci a infrastruktura się pogarsza. Choć powstają nowe osiedla i tłok jest coraz większy.
  2. Dziwi mnie, że tyle osób rzuciło się na właściciela działki. To jest jego działka i ma prawo wypowiedzieć dzierżawy. To miasto miało kilkadziesiąt lat by wykupić teren, bądź przygotować gdzie indziej pętlę. Mogły to zrobić władze komunistycznej Polski przed 1989 roku i po 89 roku mogły postkomunistyczne władze.
  3. Lemingi, czyli większość oczywiście nie dostrzeże związku między złymi rządami w Warszawie a ich decyzjami podczas wyborów samorządowych.

 • 30 grudnia 2012 o godz. 20:11

  irena -> a samochody nie śmierdzą?

 • 31 grudnia 2012 o godz. 07:56

  Obecni „właściciele” nie znali Pana Jórskiego.
  To zwykła zachłanność ludzi którym przez przypadek trafił się” spadek”.
  Mam wrażenie,że nie o takim końcu tego miejsca myślał były właściciel.
  Ale nie ma na Zaciszu Biedronki- to będzie.
  Przykro…

 • 31 grudnia 2012 o godz. 11:26

  Biedronka akurat to jest bardzo potrzebna

 • 31 grudnia 2012 o godz. 16:28

  Biedronka jest po dawnym Marcpolu po drugiej stronie Radzymińskiej

 • 31 grudnia 2012 o godz. 16:58

  skasować 512

 • 1 stycznia 2013 o godz. 19:25

  Z dzisiejszej obserwacji myślę, że „Zapętlona” zmieni wkrótce nazwę na „Zastawiona”, bądź.

 • 2 stycznia 2013 o godz. 00:34

  „Moje wnioski:
  1. Choć bilety co jakiś czas drożeją, to jakość przewozów spada. Połączenia są likwidowane. Czyli spada jakość życia przeciętnego mieszkańca. Więcej płaci a infrastruktura się pogarsza. Choć powstają nowe osiedla i tłok jest coraz większy.
  2. Dziwi mnie, że tyle osób rzuciło się na właściciela działki. To jest jego działka i ma prawo wypowiedzieć dzierżawy. To miasto miało kilkadziesiąt lat by wykupić teren, bądź przygotować gdzie indziej pętlę. Mogły to zrobić władze komunistycznej Polski przed 1989 roku i po 89 roku mogły postkomunistyczne władze.
  3. Lemingi, czyli większość oczywiście nie dostrzeże związku między złymi rządami w Warszawie a ich decyzjami podczas wyborów samorządowych.”

  Zgadzam się w 100%. Winni są urzędnicy i nikt inny, choć w zaistniałej sytuacji nietrudno tak przedstawić sprawę by wszyscy rzucili się na właściciela działki, a nie na urzędników którzy mogli najzwyczajniej w świecie nie dopełnić swoich obowiązków. To nie właściciel działki został wybrany przez społeczność lokalną celem dbania o jej interesy, to nie jego powinno się z tego rozliczać.

  Odkąd pamiętam z komunikacją na Targówku jest coraz gorzej, ale przecież my nie potrzebujemy jeździć do pracy jak ludzie. Możemy jeździć stłoczeni jak bydło, z milionem przesiadek i po dziurawych ulicach, no bo przecież my jesteśmy „ci gorsi”.

 • 2 stycznia 2013 o godz. 11:48

  Wczoraj 512 było już widziane na nowej trasie. W stosunku do zamieszczonego planu jest dodatkowy przystanek na żądanie Św.Wincentego oraz dodatkowy przystanek Żuromińska; Dokładny rozkład jest już na stronie ZTM.

 • 2 stycznia 2013 o godz. 13:18

  BARDZO MNIE SIĘ PODOBA NOWA TRASA AUTOBUSU 512! Fajniej by było, gdyby jeszcze były dwa kółka w trasie na około Urzędu Dzielnicy, wtedy można by załatwić jakąś sprawę i wsiąść jeszcze raz do tego samego autobusu!
  Czyż nie genialne?

 • 2 stycznia 2013 o godz. 18:36

  A kto zapłaci za latarnie na prywatnej działce(pętli)?

 • 1 lutego 2013 o godz. 03:39

  Po pierwsze plan sam sie nie uchwalil. Konkretni ludzie go przeglosowali, poszperajcie w dokumentach. A po drugie – petle mozna wcisnac i w budownictwo mieszkalne – wcale nie jest powiedziane, ze petla musi byc nadziemna, albo, ze nie moze nad nia byc mieszkan…

 • 7 lutego 2013 o godz. 12:32

  Głosowaliście na tą panią, albo tyłka się nie chciało ruszyć na głosowanie, to teraz macie: likwidację pętli, linii, podwyżki biletów. Ale za to możecie podróżować Mercedesami(autobusami) nowiutkimi, piękny i zapewne tanimi, bo Niemiec tanio puścił sprzęt, lecz urzędasy zapomniały że jest jeszcze coś takiego jak eksploatacja, a tu pan Helmut zedrze skórę z ZTM a ZTM z pasażerów. No ale głosować dalej będziecie na PO, tym razem Hanka nie wystartuje, bo za bardzo narozrabiała, ale PO wystawi Święcickiego (już był prezydentem Wa-wy z ramienia SLD) i będzie to samo, lub gorzej.

 • 7 lutego 2013 o godz. 12:44

  KOLOS to nie wina Hanki,PO ani PIS-u że pętli nie ma.Podwyżka cen biletów była symboliczna w sytuacji gdy benzyna prawie po 6 zł a miasto zmienia tabor.Serwis Mercedesa jest w istocie tańszy,bo Silaris-y i Man-y psują się 3 razy częściej.Ale co ty możesz o tym wiedzieć błaźnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.