Wielka przebudowa liceum Lisa-Kuli

4
Share

Do przedwojennego gmachu zostanie „doklejona” duża sala gimnastyczna, a także nowa część budynku z pomieszczeniami dla nauczycieli i salami językowymi. Prace zaczną się już w 2013 r.

 

Planowaną modernizację liceum przy ul. Oszmiańskiej zapowiadaliśmy już przy okazji uchwalania budżetu, a teraz o sprawie pisze Gazeta.pl. W artykule czytamy:

Modernizacja zakłada budowę nowej kubatury na wolnym terenie przylegającym do szkoły od ul. Świdnickiej. Zmieści się tam przede wszystkim nowa sala gimnastyczna z trybunami, ale będzie też miejsce na pracownie językowe i pomieszczenia socjalne dla nauczycieli. Dotychczasowa, ciasna sala gimnastyczna zostanie zaadaptowana na salę widowiskowo-teatralną. W liceum od lat prężnie działa grupa teatralna PUNKT.

Początek rozbudowy szkoły zaplanowano już na 2013 rok, a kolejne etapy prac rozłożono na kilka lat. Na razie dzielnica ma zapewnione na remont tylko 5 mln zł, a potrzeba nawet cztery razy więcej. Urzędnicy upatrują szansę w kryzysie: – Wykonawcy obniżają marżę, szukając w ciężkich czasach samorządowych zleceń. W efekcie ceny oferowane w przetargach są niższe, niż zakładały kosztorysy. W ten sposób będziemy szukać oszczędności na budowę szkoły – mówi Gazecie.pl Rafał Lasota, rzecznik urzędu dzielnicy.

Tak ma wyglądać szkoła po modernizacji według projektu pracowni Studio R.

 

Tak liceum przy ul. Oszmiańskiej wygląda teraz / fot. www.targowek.info

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx