Targówek żegna Ikarusy i gra całej Warszawie

0
Share
Wygląda na to, że podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Warszawie znowu głośno będzie o  Targówku. Nasz lokalny sztab wymyślił objazdową orkiestrę jeżdżącą po mieście Ikarusem.
Propabanda

Propabanda

Pamiętacie gdzie najwięcej osób mieści się w Ikarusie? Oczywiście na Targówku. W ubiegłym roku podczas finały WOŚP pod urzędem dzielnicy lokalni działacze i mieszkańcy pobili rekord w liczbie osób upchniętych w jednym autobusie.

W tym roku znowu w głównej roli wystąpi Ikarus. Okazja o tyle dobra, że wozy tej marki są stopniowo wymieniane i prawdopodobnie niedługo całkiem znikną ze stołecznych ulic. Zanim to nastąpi MZA pożyczają jeden autobus Sztabowi WOŚP z Targówka. Podczas finału 13 stycznia będzie kursował po Warszawie i na specjalnych przystankach dawał spontaniczne koncerty. A dokładnie grać i śpiewać będą członkowie podróżującego autobusem zespołu Propabanda.

Muzykę grają naprawdę skoczną. O to co czytamy o zespole na stronie WOŚP:

Członkowie Propabandy zainspirowani kulturą Prawego Płuca Europy (Mołdawia, Słowacja, Ukraina, Serbia) stworzyli zupełnie nowa odsłonę muzyki słowiańskiej dodając do niej wyraźne partie perkusji i gitar. Gdy dodać do tego subtelne akcenty elektroniczne, serwują nam nietypową, ale niewątpliwie wpadającą w ucho mieszankę, której nie da się nazwać inaczej, niż tylko nowoczesną muzyką ludową.

A tak Propabanda brzmi w praktyce.

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx