512 skończy trasę na Bródnie? | | targowek.info

512 skończy trasę na Bródnie?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to nie koniec rewolucyjnych zmian w komunikacji miejskiej na Zaciszu.

Nagłe zamknięcie pętli Zacisze (więcej na ten temat tutaj) wywołało w tej części dzielnicy małe trzęsienie ziemi. Ale nie przyzwyczajajcie się do obecnej, okrężnej i jednokierunkowej trasy 512. To tylko rozwiązanie tymczasowe i niedługo linię czekają kolejne zmiany!

Budowa przystanków autobusowych po obu stronach ul. Rolanda /fot. targowek.info
Budowa przystanków autobusowych po obu stronach ul. Rolanda /fot. targowek.info

W piątek ZTM zaczął na poważnie budować nowe przystanki autobusowe po obu stronach ul. Rolanda. Nie tylko rozbudowuje te prowizoryczne, ustawione w pośpiechu w ostatni dzień starego roku (więcej tutaj), ale także wyznaczył zupełnie nowy po drugiej stronie ulicy (przy wejściu na miniplac zabaw obok kanałku Bródnowskiego). Jeśli dodać do tego zbudowany tydzień temu, ale na razie nie wykorzystany „przystanek–widmo” tuż obok zamkniętej pętli na ul. Codziennej, wniosek jest jasny: już za chwilę autobusy pojadą ulicami Rolanda i Codzienną w obie strony.

Możliwości jest kilka: albo na Zaciszu powstanie druga linia autobusowa (delikatnie mówiąc mało prawdopodobne), albo też w obie strony po Rolanda i Codziennej pojedzie pospieszny 512 – który przemknie przez osiedle „tranzytem” i docelowo pojedzie zapewne w stronę Bródna (do krańca Bródno–Podgrodzie lub Suwalska). Albo… dotrze na to Bródno już nie jako autobus pospieszny, lecz zwykła linia o innym numerze (np. 312).

A dlaczego tylko gdybamy, zamiast dowiedzieć się bezpośrednio u źródła? Cóż, próbowaliśmy. Niestety, rzecznik ZTM Igor Krajnow już trzeci dzień nie jest w stanie niczego konkretnego na ten temat powiedzieć. Choć solennie nam obiecuje, że jak tylko sam się czegoś dowie… Ech.

 

512 na tymczasowym krańcu „Zacisze” /fot. targowek.info
512 na tymczasowym krańcu „Zacisze” /fot. targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

54 komentarzy na temat “512 skończy trasę na Bródnie?

 • 5 stycznia 2013 o godz. 12:10

  1. Jako linia 312 nie może być, bo to oznacza jednocześnie likwidację jej kursowania w soboty, niedziele i święta.
  2. Na pętli Bródno-Podgrodzie jest w sumie miejsce. Stanowisko linii 227 i 414 (przy ekspedycji, przy czym 227 i tak w czerwcu najpewniej zostanie skasowane)
  3. Pętla Suwalska odpada bo tam w ogóle miejsca nie ma.
  4. Skoro obecna trasa jest tymczasowa, to mogli od razu dać „na stałą”. Teraz znów pójdzie kasa na wymianę rozkładów na całej trasie oraz tablic z trasą linii. A podobno oszczędności 190 mln zł są…
  5. Zresztą patrząc na nowe przystanki, wszystkie są na tymczasowych słupkach…

 • 5 stycznia 2013 o godz. 16:06

  No wreszcie ruszyli z myśleniem w ZTM.512 na Bródno Podgrodzie to byłby świetny pomysł (urząd dzielnicy,szpital itd)także wszyscy kibicujemy żeby właśnie tak ta sprawa się zakończyła

 • 5 stycznia 2013 o godz. 16:56

  Coś mi się widzi, że te przystanki są pod nową trasę 202, a 512 opuści Zacisze i będzie kończyć na Podgrodziu. Z Codziennej w Rolanda w prawo bezpiecznie nie skręci nic dłuższego niż 10m więc o kursowaniu 512 w obie strony należy zapomnieć. Soliny z 202 sobie poradzą.

 • 5 stycznia 2013 o godz. 19:37

  A taka trasa:

  Esperanto – Trocka jak obecnie a dalej lewo Trocka – Borzymowska – Św. Wincentego – Gilarska – Rolanda – Codzienna – Młodzieńcza – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Bródno Podgrodzie.

  Czas jazdy Metro – Zacisze taki sam jak przed objazdami.

  Zacisze zachowuje połączenie z dworcem wileńskim i metrem. Poprawa połączenia Zacisza z Bródnem. No i w takiej sytuacji to chyba można by usunąć 202.

 • 5 stycznia 2013 o godz. 19:56

  Autobus jadący codzienną jest potrzebny. Rano i wieczorem jest już pełny po dwóch przystankach. Po co na Bródno kierować? Tam swoją trasę zaczyna masa autobusów.

 • 5 stycznia 2013 o godz. 21:50

  Jak będzie jechał na Bródno, to pewnie będzie miał mniejszą częstotliwość, i dodatkowo pewnie będzie już tam napełniony.

 • 5 stycznia 2013 o godz. 22:03

  No ale trzeba walczyć o to, żeby Zacisze miało jak najszybsze połączenie w obie strony z metrem. Ale pewnie i tak będa chcieli skrócić do wschodniego. Chodzi mi o o, żeby szukać jak najszybszej trasy z Zacisza do Wileńskiego. A przy okazji, jadąc

  Esperanto – Trocka jak obecnie a dalej lewo Trocka – Borzymowska – Św. Wincentego – Gilarska – Rolanda – Codzienna – Młodzieńcza – Kondratowicza – Łabiszyńska – Łojewska – Bródno Podgrodzie

  w końcu Zacisze zyska porządne połączenie z Bródnem i urzędem. Wiele autobusów jest zapchanych – jak będzie zapchany to przynajmniej nie ogranicza częstotliwości.

 • 5 stycznia 2013 o godz. 23:32

  512 MUSI przejeżdżać koło McDonalds matoły!

 • 5 stycznia 2013 o godz. 23:36

  Droga kanapko z McD:

  swego czasu częściej jeździło 190. Jeśli dlatego 512 „musi” to niech przywrócą dawną częstotliwość 190, a nie odcinają Zacisze od dobrej komunikacji chociaż z Wileńskim.

 • 6 stycznia 2013 o godz. 10:20

  obecna trasa super

 • 6 stycznia 2013 o godz. 11:41

  Czytam, czytam i czytam i wniosek nasuwa się taki, że bałagan na tym Targówku jest niezły. Masa dziwacznych linii typu 202, 140, 156, 212, 227. Wydaje się, że najlepiej by było tak:

  512 połączyć z 227 i z numer 227 puścić nową trasą, ale z częstotliwością jaką dzisiaj ma 512:
  Bródno Podgrodzie – Chodecka – Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska – Al. Solidarności – Al. Jana Pawła II – Dworzec Centralny (na obecne stanowisko 227 lub na stanowisko za 160)
  W ten sposób można rozwiązać problemy Bródna i odcinka Młodzieńcza – Skargi w zakresie dojazdu do metra, a także do centralnego. I tak 512 omija chyba 4 przystanki na swojej trasie, wiec to żadne przyspieszenie. Więc niech jedzie jako zwykła, albo z przystankami jak 527.

  W celu obsługi Zacisza linię 140 skierować po nowej trasie, z taką samą częstotliwością jaką ma 120:
  Dworzec Wschodni – Kijowska – Targowa – Al. Solidarności – Radzymińska – Trocka – Borzymowska – Św Wincentego – Gilarska – Rolanda – Codzienna – Kondratowicza – Chodecka – Bródno Podgrodzie.
  Tutaj chyba prawdziwe są te wyliczenia z których wynika, że to będzie najszybsze połączenie Zacisza, ale także z Rolanda i Borzymowskiej, do Wileńskiego.

  Jeśli już coś koniecznie musi jechać na Targówek Fabryczny z Mieszkaniowego to niech to będzie to 212:
  Plac Hallera – Pratulińska bez zmian i później w kierunku dworca wschodniego jak obecnie 140.
  I tak ma krótką trasę.I wówczas będzie relacja jak kiedyś 308 z Targówka Fabrycznego do urzędów i przychodni na Plac Hallera.

  Przy takim układzie autobusy będą jeździł trochę częściej, a można będzie pozbyć się 156, 202, 512. Z 212, 140 i 227 powstałyby sensowne linie. Oczywiście – trzeba by się czasem przesiąść, ale chyba lepsza przesiadka niż czekanie godzinę na takie 202. Bo ta mnogość linii obecnie na Targówku to nie jest wg mnie dobrze.

 • 6 stycznia 2013 o godz. 13:12

  do poranek

  ta opcja dla Bródna jest bez sensu, bo 227 od Cm. Bródnowskiego na pętlę jedzie 15 minut (wyliczenia ZTM), więc 512 robiąc jeszcze kółko po Zaciszu, będzie jechało koło 25-30 minut. Do robienia sobie wycieczek po okolicy ZTM zafundowało Nam 202 ;-). A w zamiana za to nowe 512 na Bródnie ZTM pewnie zabrałby jakąś bardziej przydatną linię, a na pewno wspomniane 227.

  do qwerty
  Pomysł całkiem ciekawy, z dwoma zastrzeżeniami:
  Nowe 512 tylko jako linia przyspieszona – pojemność autobusów jest ograniczona.
  140 teraz jeździ na „Zieloną Białołękę” i niech tak zostanie, bo linia dublowałaby się z bardzo dobrą 169.
  156 obsługuje również połączenie z Bielanami i to w rejonach w które 112 się nie zapuszcza.

 • 6 stycznia 2013 o godz. 13:18

  Qwerty, znany tu rzecznik weków postanowił – jak tu napisał „rozwiązać problemy Bródna” i „pozbyć się 512”. Jak jeden z trzech króli przybył z dalekiej prowincji na Zacisze, spojrzał i postanowił nas szczodrze obdarować „mądrymi” zmianami.
  Niestety, nie wie, że linia 512 powstała z linii 119 dla obsługi Zacisza, a Zacisze to nie tylko Radzymińska ze 190 ale także Codzienna i gęsto zabudowane okolice środka osiedla, gdzie wieczorem i rano jest pełne obłożenie przegubowca. Więc drodzy Zaciszanie, koniec z połączeniem do centrum, będziecie musieli drałować z MŁODZIEŃCZEJ ok. 1000m lub pchać się tam rano do nawalonego od Podgrodzia 512, dublującego się z 527 albo przesiadać w drodze do centrum na Wileniaku w 140, które ma robić dodatkowo jakieś zygzaki po Borzymowskiej i pod cmentarzem, jako dziwna anomalia 120.
  512 musi łączyć centrum Zacisza z centrum miasta, patrzmy na ręce urzędnikom, którzy wyprzedają grunty z myślą o zysku a nie o dobru społecznym, zobaczymy jak teraz wybrną z tego impasu (bałaganu).

 • 6 stycznia 2013 o godz. 18:24

  @hans:
  czytam qwerty i zmianę proponuję taką, żeby w celu obsługi Zacisza linię 140 skierować po nowej trasie, z taką samą częstotliwością jaką ma 120:
  Esperanto – Al. Solidarności – Radzymińska – Trocka – Borzymowska – Św Wincentego – Gilarska – Rolanda – Codzienna – Kondratowicza – Chodecka – Bródno Podgrodzie.

  Oczywiście najlepiej by było jakby to zostało przyspieszone 512.
  Problem jest taki, że ta linia musi się kręcić przy cmentarzu. Ale wynika to z tego, ze w sumie przez Codzienną żeby jechać w obie strony to jest to chyba jedyna sensowna trasa. Poniżej wklejam swoja wypowiedź z forum komunikacja na gazeta:

  „Problemem Zacisza jest to, że dwukierunkowo można obecnie jechać tylko na dwa sposoby:
  1. Tak jak 120 między przystankami Jórskiego a Gilarska.
  2. Tak jak 512 między przystankami Codzienna a Gilarska.
  Z Codziennej można jechać zarówno w Młodzieńczą jak i w Kondratowicza. Z Gilarskiej można jechać w prawo, ale też w lewo w Św. Wincentego. A jednocześnie w Rolanda można skręcić tylko jadąc od Wincentego. Gdyby jadąc od Samarytanki chcieć skręcić np. 120 to się nawet krótki autobus tam nie mieści.

  (tutaj dodam, ze widziano ZTM na testach w grudniu)

  No i mając to wszystko na względzie szukam najszybszej trasy jaką można jechać z Zacisza do Wileńskiego i dalej do metra czy na wschodni. No i wychodzi że najszybciej (chociaż na mapie dziwnie) jest jechać od strony dworca Wileńskiego jak obecnie a dalej lewo Trocka – Borzymowska – Św. Wincentego – Gilarska – Rolanda – Codzienna no i dalej do najbliższej pętli – czyli na Bródno. Ale może to być jakakolwiek inna pętla. Jeszcze lepiej byłoby z Codziennej dotrzeć do Radzymińskiej, ale tam nie ma pętli.”.

  Więc w mojej propozycji czas jazdy Wileński – Zacisze zostaje taki sam jak do końca roku. Ale za to w obie strony taki sam. A po otwarciu metra dowóz najszybsza trasą do Wileńskiego.

  Więc hans – jak to nie pasuje to jaką masz inną propozycję, biorąc pod uwagę, że na wszystkich innych ulicach są progi lub zbyt mało miejsca na skręcanie?

 • 6 stycznia 2013 o godz. 20:04

  A kto doprowadził do tego, że wszędzie jest za mało miejsca na skręcanie? Jak np. róg Codziennej i Młodzieńczej, gdzie powstała szeregówka dla znajomków z ratusza? Mało kto pamięta o tej sprawie, musiano przebudować skrzyżowanie, przez jakiś czas nie istniał przystanek. Nawet teraz ledwo przegubowiec tam się łamie. Taka jest prawda o ludziach – jedne chamy sprzedadzą wszystko kolesiom pod stołem, inni pójdą do sądu bo im autobus przejechał pod oknem. Dobro wspólne to istniało w starożytnym Rzymie.

 • 6 stycznia 2013 o godz. 20:52

  codziennie jakiś news odnośnie autobusow na targówku. Skasowac wszystko i zapomnieć o Targówku ;/ niedługo i pętla zniknie na targowku

 • 7 stycznia 2013 o godz. 12:26

  do:@hans
  ciekawe co byś zrobił gdyby chodziło o twoją działkę,też byś oddał dla dobra społecznego?pokrzyczeć to sobie możesz

 • 7 stycznia 2013 o godz. 12:39

  Pół-głowków nie sadzą, sami się wysiewają.

 • 7 stycznia 2013 o godz. 14:11

  Hmm, gdyby trochę poprawić Korzona, Samarytankę i Gilarską, to tamtędy można by puścić dziesięciometrówkę z pętli na Targówku, dalej Gilarską, Rolanda, Codzienną, Kondratowicza … i dalej, jak się komu podoba. Nawet nie trzeba by likwidować ukochanych przez wszystkich spowalniaczy, tylko zrobić takie, jak na Stawki, które nie utrudniają jazdy autobusom. Wszystko zależy od częstotliwości kursów.

 • 7 stycznia 2013 o godz. 19:20

  byłby jeden plus nie krążył by po Zaciszu i w obydwie strony jeździłby sprawiedliwie

 • 7 stycznia 2013 o godz. 20:42

  Plus to byłby jakby ktoś w końcu skończył z tymi ochłapami o numerach 140, 202, 156 – zamiast tego jedna linia łącząca Pragę, Targówek Fabryczny, Targówek Mieszkaniowy, Bródno, Żerań i Metro Marymont. Ale szybko i często.

  212 też do odwołania – zamiast tego 162 przez Żabę.

  227 też ochłap. Skierować 500 od Bródna przez Młodzieńczą do Metra i dalej do Centralnego jak 160.

  A przez Zacisze 199.

 • 8 stycznia 2013 o godz. 10:17

  Hans w poście z 13:18 ma rację, po grzyba pchać 512 na Podgrodzie jeżeli to linia do obsługi Zacisza…
  jedyne sensowne rozwiazanie dla komunikacji z Bródnem to dodatkowa linia, ale nie kursująca 10:00-14:00 16:00-19:00
  nie zgadzam się z tym abym musiał się pchać do zapchanego autobusu, na wysokości dawnej pętli bo ratusz nie potrafi z ztm znaleźć rozwiązania.
  Kpina…

 • 8 stycznia 2013 o godz. 11:12

  Zacisze to bogata dzielnica,mało kto jeździ autobusami,nie osłabiajcie mnie.Właśnie teraz jest okazja żeby to wasze Zacisze skomunikować wygodnie z naszym Bródnem.Wątpię żeby linia cieszyła się tak wielką popularnością,że na waszym Zaciszu nie dałoby się wsiąść rano do autobusu.Zamiast szukać korzyści z takiego rozwiązania,jest jak zawsze

 • 8 stycznia 2013 o godz. 11:30

  Proponuję skierować linię 512 na osiedle Wilno-potrzebujemy alternatywy dla pociągu,a wkrótce liczbą mieszkańców dostarczymy argumentów dla takiego właśnie rozwiązania.

 • 8 stycznia 2013 o godz. 11:50

  Podejrzewam, że 80% ludzi wypowiadających się tu o linii 512 i nie widzących potrzeby znalezienia dla niej pętli na terenie ZACISZA !!!! – nie mieszka nawet w pobliżu ul. Codziennej albo nie korzysta z tej linii i marzy im się korzystanie z niej na Bródnie, na jakimś półmartwym blokowisku za torami… Niektórzy tak się zapędzają, że posyłają ją za życia do piachu a opiewają jakieś pseudo-pekaesowe widma typu 140,202. Zajmijcie się wzmacnianiem swoich 500,527, i przestańcie mamrotać o likwidacji całkowicie wykorzystywanej linii na 15-tysięcznym osiedlu.

 • 8 stycznia 2013 o godz. 11:59

  obecna trasa jest super wara od zmiany trasy

 • 8 stycznia 2013 o godz. 12:08

  Skoro wiadomo było, że pętla może w każdej chwili zostać skasowana, dlaczego urzędnicy i radni nie pomyśleli, żeby w trakcie gryzmolenia planów zagospodarowania pod nowe blokowiska wykroić rezerwę pod autobus? Pętla na Blokowej straciła przecież rację bytu, skoro nie da się ruszyć koblowskiego folwarku. Niedawno stworzono plany dla pola PGR. Pętla choćby prowizoryczna z betonowych elementów sama prosi się po obu stronach Gilarskiej- na polu albo obok dawnej jednostki.

 • 8 stycznia 2013 o godz. 12:28

  Hans ja podejrzewam,że masz samochód i nie korzystasz w ogóle z linii 512,jeśli nawet to jeździsz na gapę.Jesteś zwykłym trollem który z braku innego zajęcia hejtuje tylko na gminę i jej urzędników.Nie damy się zmanipulować.Wilno wymarłym osiedlem? Zobaczysz za kilka lat dzieciaku

 • 8 stycznia 2013 o godz. 12:35

  Zatrzaśnij się w weku i przestań dziamgać, przybłędo, wymyśl coś mądrego, jeśli zasiedliłeś pole to wyproś sobie autobus, a nie podkradaj go społeczności, która jeździ nim od 45 lat!

 • 8 stycznia 2013 o godz. 13:21

  Hansie – przedkładam propozycję godną Zacisza:

  512 Esperanto – dalej jedzie do Młodzieńczej jak obecnie i skręca w Codzienną, Rolanda, Gilarska, Św Wincentego, Rondo Żaba i dalej jak 500 do Arkadii.

  Dla zaspokojenia Bródna i zbilansowania autobusów 500 jedzie z Bródna przez Młodzieńczą i dalej jak 527. Z częstotliwością 527.

 • 8 stycznia 2013 o godz. 14:05

  Jeżdżę codziennie przez Zacisze i zawsze widzę parę osób w tym przegubowym 512 jadącym od pętli.Białołęka rozrasta się (za parę lat będzie tu mieszkać ponad 100 000 mieszkańców!)a os.Derby ma tylko linię 527!I zawsze ten autobus jest napchany do granic możliwości.Po Zaciszu powinna krążyć jakaś linia typu 140 i zbierać mieszkańców dowożąc ich do ciągu komunikacyjnego Radzymińska(z liniami pośpiesznymi).Linie pośpieszne powinny być kierowane tam, gdzie rzeczywiście mieszka dużo ludzi chcących korzystać z komunikacji miejskiej.

 • 8 stycznia 2013 o godz. 14:48

  Zacisze powinno mieć linie na przesiadki na Młodzieńczej oraz Żuromińskiej lub przy Cmentarzu. Tak, aby autobus jeździł w obie strony od przystanku Młodzieńczą ulica Młodzieńczą, dalej Codzienną, Rolanda, Gilarską. Jeśli miałoby to być 140, jak wiele osób uważa, to niechaj jedzie to 140 tak, jak dzisiaj od Dworca Wschodniego do Cmentarza Bródnowskiego. A dalej w prawo w Gilarską, przez Zacisze do Młodzieńczej. A od Młodzieńczej w Radzymińską i z Radzymińskiej w lewo w Tarnogórską, Tużycką i z powrotem Radzymińską.
  Tylko takie 140 musiałoby jeździć z taką częstotliwością jak dzisiaj 512. Można wtedy 202 nie jechać. Przesiadki dobre zarówno na Radzymińskiej, Młodzieńczej (do metra) jak i przy Cmentarzu Bródnowskim (500).
  Zacisze raczej własnej linii do Centrum miec nie musi.

 • 8 stycznia 2013 o godz. 17:10

  o mam genialny pomysł puścić 527 przez Zacisze :D

 • 8 stycznia 2013 o godz. 19:52

  Kilka wpisów mniej więcej w tym samym czasie (spod jednej ręki) na temat jak to Zacisze nie musi mieć autobusu 512. Autorstwa oczywiście pewnego słoika z Maniek-Wojdów albo Szkrabka z Dziur.
  Prymitywne.

 • 10 stycznia 2013 o godz. 00:02

  kretyński pomysł, wysłać 512 na Bródno, po jaki huk? za mało macie jeszcze autobusów? sprawa dotyczy Zacisza, więc dlaczego wypowiada się tu towarzystwo z Bródna, Wilna czy innych osiedli, jakim to prawem rozporządzacie linią, która obsługuje nasze osiedle. Może w takim razie puśćmy 527 przez Zacisze…hehe świetny pomysł. do SABINA: spraw sobie okulary z denkiem od butelek, jeśli widzisz kilka osób jadących od pętli. W godzinach szczytu na przystanku przy Czerwińskiej (na żądanie) wsiada spora grupa pasażerów, podobnie było przed 01.01 jeśli chodzi o wysiadających na trasie z powrotem do pętli.
  Było sobie oprócz mieszkania kupić jeszcze linię autobusową, co za pazerność. do HANS: masz rację słoikom ciągle mało…niech sobie swoje pekaesy sprowadzą a od 512 wara.

 • 10 stycznia 2013 o godz. 12:29

  Hans mały chłopczyku.Może przyznaj się skąd rodzice pochodzą,jakie masz korzenie?

  Zmiana trasy jest nieunikniona,bo pętli na Codziennej już nigdy nie będzie.I właśnie w takiej sytuacji można rozważyć inne niż dotychczas poprowadzenie trasy 512.Z korzyścią nie tylko dla mieszkańców Zacisza,ale też dla ich nowych sąsiadów z bliższych i dalszych osiedli.Tak,tak,drodzy Zaciszanie,przybywa wam sąsiadów z godziny na godzinę,czy tego chcecie czy nie.A wyzywanie nas od słoików,wieśniaków świadczy tylko o waszej kulturze,zresztą bardzo niskiej(Hans i jemu podobni)
  Dobrze się czuję na Zaciszu,choć wiem jak wiele osób nie może znieść,że osiedle rozwija się,rozrasta,zaludnia.I że te zmiany następują tak szybko.I że nic nie będzie już takie jak kiedyś.I że sąsiad ma a ja nie.
  Najlepszym rozwiązaniem jest to, które mamy w tej chwili. Dość już tych kombinacji. Bezpośredni dojazd do urzędu czy też do miejsca dogodnej przesiadki w kierunku C.H. Atrium to chyba plusy tych zmian,prawda?

 • 10 stycznia 2013 o godz. 17:19

  Do anki: specjalnie dla ciebie przybłędo oświadczam, ze moje korzenie tkwią na Zaciszu i w Warszawie.

 • 10 stycznia 2013 o godz. 22:02

  Do Anki: yyyyy…..a gdzie jest C.H. Atrium? Nie posiadamy takiego W-wie to po pierwsze. Po drugie to priorytetem dla większości jest przede wszystkim dogodny dojazd do pracy właśnie bez tysiąca przesiadek. Dojazd do C.H. Arkadia (bo pewnie o tym akurat dziewczynko myślałaś) czy urzędu jest w takim przypadku mniej ważny zwłaszcza, gdy odbywa się w kierunku zupełnie przeciwnym do dotychczasowego i nie stanowi celu życia. Ubolewam bardzo nad tym, że przybywa nam własnie takich roszczeniowych sąsiadów, głównie tych przyjezdnych, którzy zabierają nam pracę a podatki płacą w swoich Parzęczewach i jeszcze mają czelność grzebać w naszej komunikacji, po to żeby było własnie im jeszcze wygodniej. To nie my Warszawiacy nie jesteśmy nieuprzejmi, to Wy nam włazicie z gumofilcach, to dlaczego tak się dziwicie?

 • 11 stycznia 2013 o godz. 09:54

  do zacziszanki: centrum handlowe atrium targówek jest na ulicy głębockiej http://atrium-targowek.pl/
  nim więc zaciszanko zaczeniesz kogoś wyzywać, wpierw doucz się trochę sama.

 • 11 stycznia 2013 o godz. 14:13

  do IQ: ja mówiłam o Warszawie a nie o jej peryferiach, to że ma jeszcze adres warszawski to zupełnie nic nie znaczy. Dopisz sobie do nicka <100, bo nie załapałeś/załapałaś o co mi chodziło. Ponadto jak już wspomniałam wcześniej celem mojego życia nie jest odwiedzanie centrów handlowych, tak więc wiedza o tym, gdzie one są nie jest dla mnie w żaden sposób wartościowa i nie potrzebuję się tego douczać, bo są ciekawsze miejsca i tematy, którym warto poświęcac czas. Tym bardziej nie odwiedzam centrów zwyczajowo odwiedzanych przez słoiki, …a to centrum jest przy wylotówce czyli w ulubionym kierunku słoików. Raz tam byłam i wystarczy, autokary z Parzęczewa wszędzie, do tego masa "warszawskich" słoików. Nie polecam spokojnym ludziom. Poza tym pragnę zauważyć że nikogo nie wyzywam. Nie zauważyłam abym używała w swoich wypowiedziach słów powszechnie uważanych za obraźliwe.

 • 11 stycznia 2013 o godz. 14:39

  można przedłużyć tak jak kiedyś linie z Zielonek przedłużono na Podgrodzie .
  Albo do Carfura

 • 11 stycznia 2013 o godz. 14:57

  szanowna zaciszanko, jeszcze raz: zanim zaczniesz kogoś wyzywać (np. od osób z ograniczoną inteligencją), wpierw się doucz.
  ch atrium jest na ul. głębockiej na bródnie – niedaleko urzędu dzielnicy, tuż przy lasku bródnowskim, 10 minut spacerkiem od ‚twojego’ zacisza…
  jaka wylotówka??? jakie peryferie???

 • 11 stycznia 2013 o godz. 23:19

  ehhh…jednak niektóre typy są nieedukowalne…szkoda czasu.

 • 13 stycznia 2013 o godz. 11:14

  C.h.- mekka słoików, muszą tam podpisać w każdy weekend listę obecności, bo myślą, że tak wypada cywilizowanym ludziom, więc tworzą tam gigantyczny ścisk, bo podążają niczym stado baranów za innymi baranami, nie mając normalnych zainteresowań. Są to peryferia, zagony zabudowane blokami i szeregówkami na miedzach, z jedną dziurawą drogą dojazdową, zwaną głębocka, największą atrakcją jest tam oczywiście c.h., cudo z blachury i szkła, jakiego nie widzieli w swych wioskach.

 • 13 stycznia 2013 o godz. 17:22

  do WYPRÓŻNIAM SIĘ NA ATRIUM
  Założę się że kilka razy w tygodniu,z wywieszonym ozorem biegasz między regałami Carrefour-a szukając tanich robolskich przysmaków. A ten wywód zapewne spowodowany tym,że pomimo 75% przecen,możesz jedynie polizać szybę w każdym z butików na Galerii.Ten weekend pewnie spędziłeś w centrum,podpity plączesz się klientom pod nogami i niepotrzebnie odwracasz uwagę ochrony.Może zmień środowisko?

 • 14 stycznia 2013 o godz. 15:06

  Może już dość zmian we WSZYSTKICH innych dzielnicach KOSZTEM Bródna?
  – 524 zlikwidowano w 2006 (nie pamiętam jaka wówczas była argumentacja)
  – 500 przestało dojeżdżać do Centralnego w 2009. Powód-REMONT torów tramwajowych na JPII. Po remoncie jako JEDYNA linia nie wróciła na POprzednią trasę do dziś.
  – 506 zlikwidowano w 2010 (oficjalnie „zawieszono”, ale wiadomo, że nie wróci) ponieważ zaczęto budować metro na Świętokrzyskiej.
  – 127 „czasowo” zmieniono na 227 (z „dogodnym rozkładem jazdy” chachacha co pół godziny) z POwodu zamknięcia Marszałkowskiej w 2012. PO jej otwarciu oczywiście NIC się nie zmieniło. Nie zmienia to faktu, że to JEST JEDYNE BEZPOŚREDNIE POłączenie z Dw.Centralnym i lepsze takie niż żadne. Choć ciekawostka przyrodnicza – do Domów Centrum dojechać nim można, ale wrócić już nie, bo jedzie nie wiadomo którędy. Swoją drogą – GDZIE do jasnej anielki jest pętla tego autobusu na Centralnym? Chciałam wczoraj nim wrócić z Orkiestry i pętli nie znalazłam…i oczywiście NIKT na dworcu informacji udzielić nie POtrafi…

  Jeszcze im mało gnębienia Bródna?!?!?! Jeszcze to ostatnie 227 chcą zlikwidować? To jak dojechać do cholery BEZPOŚREDNIO z bagażami na Centralny? Na taxi nie każdego stać!
  Zostawcie nam do diabła 500tkę tak jak jedzie! I szybki dojazd do Metra Dworzec Gdański! Czemu ZNOWU Bródno ma być enty raz POszkodowane? Przez likwidację jakiejś tam pętelki na Zaciszu? Nie POtrzebne tu żadne 512, tylko w końcu zostawienie Bródna w spokoju! 156 też komuś przeszkadza? Wiele osób nim na Bielany jeździ na przystanki POmiędzy stacjami metra!

  Co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu…

 • 15 stycznia 2013 o godz. 12:14

  @ Z Bródna -> W zamian z 524 masz częste 114… A co dzień jeździsz z tymi walizami tym 227 na Centralny tam i z powrotem? Jak na taxi Cie nie stać to na piechotę. Wiele z was już dawno transport miejski przerobiło na taksówki. 4,40 zł to i prawie jak darmo.
  Jeżeli chcecie 500 do Centralnego proszę bardzo. Ale kursuje co 20 minut przez cały tydzień, bo autobusy na drzewach nie rosną.
  PS. 512 dostaje nowy przystanek Bohuszewiczówny. Linia zwykła z czerwonym numerem… Co ona omija? Tużycką, Gościeradowską i Rzeszotarskiej. Raptem trzy przystanki i do tego jeden stały i dwa na żądanie. Haha.

 • 15 stycznia 2013 o godz. 12:15

  Zamiast Gościeradowskiej winno być Gorzykowska. Przepraszam za pomyłkę. No i Al. Solidarności przy Tesco ale to pół przystanku.

 • 21 stycznia 2013 o godz. 15:00

  Z BRÓDNA:
  PIS da z Ciebie i tyle :-)

 • 24 stycznia 2013 o godz. 11:11

  Anka, widać żeś zjadliwa pis-da, ciekawe skąd masz takie wizje, pewnie z własnych przeżyć, jak rozwalasz golenie tam na wystawach albo może w hamburgu. Sp do siemiatycz bo ci Ludzie Pracy pokażą co mogą po zjedzeniu naszego jedzonka!

 • 2 lutego 2013 o godz. 10:07

  Co z tym nowym autobusem przez Codzienną?

 • 5 lutego 2013 o godz. 10:30

  Z Ząbek na Bródno linią 345
  Nowa linia autobusowa 345, łącząca Ząbki z Bródnem, zostanie uruchomiona 11 lutego br. Autobusy będą rozpoczynały kursy w Ząbkach, przy ulicy Maczka, a kończyły na pętli BRÓDNO-PODGRODZIE.
  Linia autobusowa 345 będzie linią okresową, kursującą w dni powszednie, w godzinach porannego (od około godziny 6.00 do około godziny 8.30) i popołudniowego (od około godziny 14.30 do około godziny 19.00) szczytu komunikacyjnego.
  Autobusy linii 345 będą jeździły na następującej trasie:
  w godzinach szczytu porannego: BRÓDNO-PODGRODZIE – Chodecka – Kondratowicza – Młodzieńcza – Łodygowa – ZĄBKI: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Powstańców – Maczka – MACZKA (powrót: Maczka – Kosynierów – Gajowa – Kosynierów – Maczka – Powstańców – (…));
  w godzinach szczytu popołudniowego: BRÓDNO-PODGRODZIE – Chodecka – Kondratowicza – Młodzieńcza – Łodygowa – ZĄBKI: Łodygowa – Warszawska – Piłsudskiego – Powstańców – Maczka – Kosynierów – Gajowa – Kosynierów – Maczka – MACZKA (powrót: Maczka – Powstańców – (…)).
  Autobusy będą podjeżdżały na przystanki średnio co 20-30 minut.

 • 5 maja 2014 o godz. 11:46

  Mam wrażenie , że to forum obsiadło stado hejterskich gimbów bez mózgu … skąd w Polakach tyle jadu i nienawiści ?

 • 30 października 2020 o godz. 07:57

  viagra for men online buy viagra generic goodrx viagra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.