Gdzie będą stacje rowerów Veturilo?

25
Share

Lokalni politycy z Targówka zaczynają walkę o lokalizacje stacji wypożyczania miejskich rowerów. Tymczasem decyzja już podobno zapadła. Dodajmy: trochę dziwna decyzja.

fot. Veturilo

fot. Veturilo

O tym, że w sześciu miejscach dzielnicy Targówek staną wypożyczalnie miejskich rowerów Veturilo napisaliśmy tydzień temu bodaj jako pierwsi w Warszawie. Oficjalnie ZTM i Veturilo podały jednak tylko lokalizacje czterech „naszych” stacji:
1) przy Urzędzie Dzielnicy na Kondratowicza,
2) przy Domu Kultury Zacisze na Blokowej,
3) na skrzyżowaniu ul. Rembielińskiej z Kondratowicza,
4) na rondzie Żaba.

Gdzie staną dwie pozostałe wypożyczalnie?

Czytelnicy targowek.info w komentarzach podsunęli takie miejsca: skrzyżowanie Radzymińskiej i Łodygowej (przy McDonaldzie), park Wiecha przy teatrze Rampa, pętlę autobusową Bródno–Podgrodzie i okolice basenu Polonez.

Z kolei dwa dni temu do dyskusji dołączył targówkowski oddział Ruchu Palikota. W piśmie wysłanym do burmistrza Grzegorza Zawistowskiego przewodnicząca oddziału Magdalena Janiak-Jaskółowska częściowo powtarza pomysły czytelników, a także postuluje rozważyć lokalizację stacji na terenie Targówka Fabrycznego/Elsnerowa lub, w zupełnie drugą stronę, zlokalizować ową stację w rejonie Domu Kultury Świt.

Jednak podobno decyzja już zapadła. Choć na swojej oficjalnej stronie internetowej urząd dzielnicy Targówek o Veturilo w ogóle nic nie wspomniał, to w gazecie „Echo” rzecznik Rafał Lasota, znany bajkopisarz, dyktuje dwa ostatnie miejsca stacji: park Wiecha przy Teatrze Rampa oraz skrzyżowanie Chodeckiej z Balkonową.

O ile to pierwsze miejsce (park Wiecha) nie budzi wątpliwości, to skrzyżowanie Chodeckiej z Balkonową już tak. Bardzo blisko będą przecież dwie inne stacje przy ul. Kondratowicza i w rezultacie połowa stacji Veturilo w naszej dzielnicy będzie stłoczona na małym kawałku Bródna.

Mieszkańcy tego kawałka osiedla na pewno się cieszą. A co o takich rozmieszczeniu stacji myślą pozostali?

**** AKTUALIZACJA (godz. 17:00) ****

Nie minęło kilka godzin od publikacji tego artykułu i urząd dzielnicy Targówek, z zaledwie tygodniowym opóźnieniem, pochwalił się na swojej stronie internetowej Veturilo :)

Zgodnie z tym wpisem potwierdzamy więc oficjalnie, że stacje miejskich jednośladów (łącznie 105 stojaków i 75 rowerów) zostaną ulokowane w następujących punktach:
1. Urząd Dzielnicy Targówek ul. Kondratowicza 20 – 15 rowerów
2. Skrzyżowanie ulic Rembielińska / Kondratowicza – 15 rowerów
3. Rondo Żaba – 15 rowerów
4. Dom Kultury Zacisze – 10 rowerów
5. Park Wiecha – wysokość Teatru Rampa – 10 rowerów
6. Chodecka / Balkonowa – 10 rowerów

 

25
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx