Ranking liceów 2013: Targówek trochę niżej

1
Share

Najlepszym liceum ogólnokształcącym Targówka pozostaje LO im. Lisa-Kuli. Niestety, w skali Warszawy w prestiżowym rankingu wydawnictwa Perspektywy ogólniaki z naszej dzielnicy nieco spadły.

Tak właściwie wydawnictwo Perspektywy zrobiło kilka rankingów: jeden obejmuje 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w całej Polsce, drugi 100 najlepszych ogólniaków w Warszawie. Szkoły oceniono za pomocą czterech kryteriów: sukcesów w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych, wyników matury z przedmiotów dodatkowych oraz opinii o uczniach szkoły wyrażonej przez kadrę akademicką.

Tak jak w poprzednich latach w rankingach Perspektyw pojawiają się dwie szkoły średnie z Targówka:

XIII LO z Oddz. Dwujęz. im. płk. L. Lisa-Kuli zajęło w 2013 roku 52 miejsce w stolicy (spadek o 5 miejsc w porównaniu z rokiem 2012) oraz 458 w Polsce (spadek o 64 pozycje).

XLVI LO z Oddz. Dwujęz. im. Stefana Czarnieckiego zajęło miejsce 84 (spadek o 17 miejsc) w Warszawie, a w skali kraju, tak jak przed rokiem, znalazło się poza pierwszą 500-ką.

Doskonale się spisało za to bliskie naszej dzielnicy – choć już zdecydowanie praskie – VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV. Szkoła z al. Solidarności jest trzecia w Warszawie i 11. w całej Polsce. Najlepszym LO w Warszawie drugi rok z rzędu uznano XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica z Ochoty.

Cały ranking znajdziecie tutaj.

 

Liceum im. płk Leopolda Lisa-Kuli / fot. www.targowek.to

Liceum im. płk Leopolda Lisa-Kuli / fot. www.targowek.info

A o nadchodzącym wielkim remoncie liceum Lisa-Kuli (po którym, mamy nadzieję, jego uczniowie dokonają skoku w rankingach) przeczytacie tutaj.

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx