Wielki (choć nie do końca udany) pościg za złodziejami samochodów z Targówka | | targowek.info

Wielki (choć nie do końca udany) pościg za złodziejami samochodów z Targówka

Główna akcja rozegrała się już pod Warszawą, ale początek całej sprawy, ups, u nas.

Wszystko zaczęło się wczoraj, gdy dwaj złodzieje ukradli na Targówku czerwonego fiata uno. Potem złodzieje wyjechali z naszej dzielnicy i na Białołęce wpadli na patrol policji. Jak łatwo się domyśleć – nie zatrzymali się i zaczęli uciekać ul. Modlińską w stronę Legionowa.

Skradziony fiat uno po pościgu /fot. Policja
Skradziony fiat uno po pościgu /fot. Policja

Pościg trwał kilkanaście kilometrów, a po drodze dołączali się do niego kolejni policjanci. Złodzieje samochodów przejeżdżali skrzyżowania na czerwonym świetle, uszkodzili sygnalizację świetlną, momentami jechali nawet „pod prąd”. Kierowca skradzionego fiata wiele razy próbował też zepchnąć radiowóz z drogi i przejechać jednego z funkcjonariuszy. Choć policjanci użyli broni, oddając dwa strzały w opony uciekającego auta, fiat jechał dalej – aż dopiero na ul. Zegrzyńskiej w Jabłonnie uderzył w mur posesji. To jednak nie zakończyło pościgu, bo po kraksie kierowca i jego pasażer uciekali dalej na piechotę. Wreszcie policjanci złapali jednego z nich. Drugi uciekł.

Złapanym złodziejem okazał się 26-letni obywatel Rosji, notowany już wcześniej za rozbój. Policjanci zapewniają, że zatrzymanie drugiego uciekiniera to tylko kwestia czasu.

Ale my wróćmy z powrotem do naszej dzielnicy. O tym, że ktoś ukradł fiata uno, jego właścicielka z Targówka dowiedziała się już po pościgu od samych policjantów. Wkrótce skradziony samochód do niej wróci. Ciekawe, czy będzie się cieszyła – auto ma rozbity przedni zderzak, stłuczony reflektor, wgnieciony bok, porwane kable w kolumnie kierownicy i przestrzeloną oponę…

To samo auto z drugiej strony /fot. Policja
To samo auto z drugiej strony /fot. Policja
PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Wielki (choć nie do końca udany) pościg za złodziejami samochodów z Targówka

 • 7 stycznia 2013 o godz. 10:28

  Nie no Rosjanie to mają fantazję żeby uno kraść samochód wyścigowy, może zasugerował się że ma silnik fire !!! buchachacha !!!

 • 7 stycznia 2013 o godz. 10:35

  najlepsze jest to w tym zakichanym kraju, że ona nie dostanie nawet grosza na remont a już na pewno przeprosin od policji . Banda imbecyli dostała nowe, szybkie Alfy a nie mogą Uniaka dogonić …

 • 7 stycznia 2013 o godz. 21:17

  Jan nie pisz więcej komentarzy będąc pod wpływem alkoholu. Policja ma ją przepraszać ? Za co ? Czy to Policja jej ukradła samochód czy złodzieje ? Mogli olać sprawę i go nie gonić a jednak to robili z narażeniem życia wie nie bredź, że mają kogoś za to przepraszać.

 • 7 stycznia 2013 o godz. 21:46

  Goniła Alfa przez „kilkanaście kilometrów” i nie mogli dokonić FIATA UNO? Anonimie kochany, odłóż te tabletki, bo powodują skutki uboczne

 • 8 stycznia 2013 o godz. 07:14

  oglądam drogówke lub uwaga pirat i obserwuje, że co drugi w policjant w drogowce ma 15 kg nadwagi, więc jak oni mogą kogokolwiek złapac. Nie mówiąc już o tym ze superszybkie alfy mają problemy z uno.

 • 8 stycznia 2013 o godz. 19:58

  Janie, widać że lubisz się wypowiadać w tematach o których nie masz zielonego pojęcia.
  Dogonienie jak ją nazywasz „Alfą” starego Fiata Uno to żadem problem. Ale tutaj dochodzimy do granicy Twojej inteligencji i zdrowego rozsądku. Dlaczego tak piszę? Dlatego, że przez myśl Ci nie przeszło, że samo zatrzymanie takiego pojazdu musi odbyć się w sposób bezpieczny dla innych uczestników ruchu. Policja nie może podczas zatrzymania narażać życia innych ludzi. Ale co Ty możesz o tym wiedzieć, twoje rozumowanie ogranicza się jedynie do amerykańskich filmów akcji. I to jest właśnie smutne, na jakimś etapie swojego życia przestałeś najwyraźniej racjonalnie myśleć (trochę jak Ci obrońcy krzyża).

  Najgorsze jest to, że obrażasz ludzi, których nie znasz, nazywając ich imbecylami. Do głowy Ci pewnie nie przyszło, że Ci ludzie codziennie narażają życie pomagając innym tak naprawdę bezinteresownie. Piszę bezinteresownie dlatego, bo do tej formacji mundurowej nie idzie się by zarobić pieniądze tylko z chęci pomagania innym.
  Co do samego imbecyla to gotów był bym się założyć, że nawet kursant będący w trakcie szkolenia podstawowego posiada większą wiedzę ogólną od Ciebie. Nie wspominając już o prawie karnym, czy ruchu drogowym czy pierwszej pomocy.

  Dlatego następnym razem ugryź się w język zanim nazwiesz kogoś imbecylem tym bardziej jeśli kierujesz to do grupy ludzi, która ratuje życie innym narażając przy tym swoje.

  PS: „K” te odcinki które lecą są stare ;) . Od kilku lat do Policji przyjmowani są tylko ludzie sprawni fizycznie a na komisjach lekarskich za 4kg nadwagi wpisuje się kandydatowi „niezdolny” :)

 • 8 stycznia 2013 o godz. 22:07

  A mi chodzi o coś innego znowu poszło w eter że na Targówku bandyty ukradły samochód i uciekały i że to taka owaka Dzielnica ZASTANÓWCIE SIĘ jak Walczyć piętnować takie przyklejanie metki żeby Dzielnica która ma mniej zdarzeń kradzieży niż Mokotów była postrzegana 2 razy gorzej Nasze zachowania też są ważne jak i reakcje na oczernianie Targówka !

 • 9 stycznia 2013 o godz. 00:03

  @ rozczarowany – nie dyskutuj z nim, tylko tu, w komentarzach ma się chłop do kogo odezwać. Pograł trochę w NFS i myśli, że jest gliniarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.