Wygonią meneli ze starego hotelu

11
Share

Starsi mieszkańcy pamiętają jeszcze, że przy ul. Kunieckiej mieścił się hotel. Od kilka lat działa tu bardzo popularna melina. Teraz teren przejmą głusi i niedosłyszący.

 

Piętrowy budynek wciśnięty między domy jednorodzinne nie cieszy się dobrą opinią. Mieszkańcy, których o niego pytaliśmy, wspominają że dawniej był  tu hotel robotniczy. Od kiedy wyprowadzili się przodownicy pracy, jest coraz gorzej: wybite szyby, pomazane ściany, nocne awantury. Hotel służy za miejsce spotkań meneli i narkomanów, a mieszkańcy boją się do niego zbliżać.

Tak hotel wyglądał latem / fot. targowek.info

Tak hotel wyglądał latem / fot. targowek.info

Nie było w nim ani jednej całej szyby / fot. targowek.info

Nie było w nim ani jednej całej szyby / fot. targowek.info

Trochę wstyd, bo właścicielem tego przybytku jest miasto stołeczne Warszawa. Teraz na szczęście budynek znajdzie nowego  gospodarza.

Prezydent Warszawy zdecydowała właśnie o przekazaniu 739-metrowej działki wraz ze zdemolowanym hotelem Polskiemu Związkowi Głuchych. Nowi gospodarze dostają nieruchomość w użytkowanie wieczyste na 40 lat. Bez przetargu, ale nie za darmo.  Grunt wyceniono na 432 tyś. zł. PZG za użytkowanie wieczyste musi zapłacić 25 proc. tej sumy (ponad 100 tys.),  a następnie 3 proc. co roku (prawie 13 tys. zł)

Do tego dochodzą spore sumy na wyremontowanie budynku, który jest raczej w opłakanym stanie. W zamian mieszkańcy dzielnicy dostaną miłych sąsiadów i koniec kłopotów z hałaśliwą meliną.

Gdzie to jest?

Kuniecka to mała uliczka w enklawie domków wciśniętych między cmentarze Bródnowski i Żydowski, a ul. św. Wincentego. Hotel zaznaczyliśmy literą H.

mapa ©  użytkownicy OpenStreetMap, CC BY-SA

mapa © użytkownicy OpenStreetMap, CC BY-SA

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx