Zlikwidowali parkingi przy Rembielińskiej. Będą bloki?

9
Share

Od początku roku nie działa duży parking strzeżony wzdłuż ul. Rembielińskiej z wjazdem przy Poborzańskiej. Jak szybko w jego miejscu wyrosną bloki?

 

Zlikwidowany parking przy Poborzańskiej

Zlikwidowany parking przy Poborzańskiej

O zamkniętym w sylwestra parkingu poinformował nas w mailu na redakcja@targowek.info Michał. – Już po 2 dniach wyraźnie utrudniło to życie mieszkańców – napisał.

Chodzi o duży parking wzdłuż Rembielińskiej zaczynający się przy Poborzańskiej, a więc przy Galerii Rembielińska. Tuż obok jest duże osiedle, a klienci Galerii też chcą przecież gdzieś zaparkować. Parkingu brakuje tym bardziej, że nieco wcześniej zlikwidowano drugi, sąsiadujący z kościołem przy Kondratowicza.

Parking przy Poborzańskiej od lat prowadziła firma Uniwersum. Z naszych ustaleń wynika, że nie do końca jasny był stan prawny gruntu, ale teraz upomniał się o niego prawowity właściciel. To właśnie on wyrzucił parking z działki przy Rembielińskiej.

Czystki oznaczają zapewne przygotowania do inwestycji. Jak ustaliliśmy, na razie nikt z wnioskiem o pozwolenie na budowę nie wystąpił, ale to pewnie tylko kwestia czasu. Miejsce jest bardzo atrakcyjne: z jednej strony Park Bródnowski, z drugiej tramwaje do centrum, a kiedyś także metro.

Miejscowy plan zagospodarowania przewiduje na działce wielorodzinną zabudowę mieszkaniową z usługami. Bloki mogą mieć wysokości od 20 do 35 m. Czyli powstanie pewnie coś podobnego do budynku z Galerią Rembielińska. Miejmy nadzieję, że z dużą liczbą miejsc parkingowych pod ziemią.

Zlikwidowane parkingi:

OpenStreetMap, CC BY-SA

OpenStreetMap, CC BY-SA

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx