Będą latarnie na Rzewińskiej (i nie tylko)

9
Share

Rada dzielnicy modyfikuje budżet na ten rok. Zyska kilka uliczek i kamienic, straci (ponad milion zł) liceum Lisa–Kuli.

Ledwo rok się zaczął, a już budżet 2013 idzie po poprawki. Na szczęście na razie niczego naszej dzielnicy nie zabierają – radni Targówka zdecydowali tylko o „przesunięciu środków”.  I tak:

Ale nasz reporter zdobył dowód, że to bardzo ładna uliczka. Choć może faktycznie czasami ciężko tu przejechać samochodem / fot. targowek.info

Ulica Rzewińska bez latarnii, ale ze śniegiem / fot. targowek.info

* szampana mogą otwierać mieszkańcy ul. Rzewińskiej, o której pisaliśmy w grudniu. Po latach walki o oświetlenie ulicy, wreszcie w tym roku powinny stanąć tam latarnie – radni zarezerwowali na to 158 tys. zł
* jaśniej zrobi się także na fragmencie ulicy Malborskiej – na nowe latarnie przeznaczono tu 110 tys. zł
* wykonana też zostanie w 2013 r. termomodernizacja trzech kamienic: na ul. św. Wincentego 64, Radzymińskiej 111 i Radzymińskiej 111A – w tych dwóch ostatnich budynkach dodatkowo zostanie przeprowadzona rewitalizacja instalacji gazowych i centralnego ogrzewania. Na wszystko pójdzie łącznie 970 tys. zł.

Ale… skąd te pieniądze?

Jako, że nic w przyrodzie nie ginie, targówkowcy radni zabrali ponad 1,2 mln zł z 5,2 mln zł przeznaczonych na generalny remont i przebudowę XIII LO im. Lisa-Kuli przy ul. Oszmiańskiej (więcej o tym remoncie pisaliśmy tutaj). Samorządowcy zapewniają jednak, że w niczym nie zakłóci to przebiegu inwestycji – na wielką modernizację liceum ma być ostatecznie (tzn. „ostatecznie” na tą chwilę) przeznaczone 4 mln zł w 2013 r., 9,3 mln zł w 2014 r. i 5 mln zł w roku 2015.

Wszystkie powyższe zmiany zostały na razie przegłosowane przez radę dzielnicy Targówek, ale żeby weszły w życie muszą być jeszcze zatwierdzone przez radę całej Warszawy – z czym jednak nie powinno być problemu.

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx