Co dalej z bazarem na Trockiej? "Podjęto działania" | | targowek.info

Co dalej z bazarem na Trockiej? „Podjęto działania”

Wciąż nie wiadomo, gdzie podzieją się kupcy z Bazarku na Trockiej na czas budowy metra. Sprawą zajęli się już radni Warszawy, ale urząd wciąż nie przedstawia żadnych propozycji lokalizacji.

 

Bazarek na Trockiej
Bazarek na Trockiej

O koniecznych przenosinach bazarku piszemy od dawna, ostatnio na początku grudnia. Bazarek od wielu lat wciąż jest w lokalizacji tymczasowej i będzie musiał wynieść się na czas budowy metra – pod pierwszą częścią bazarku powstanie stacja Trocka, pod drugą tory odstawcze.

O tą samą sprawę zapytał niedawno radny Warszawy Sebastian Wierzbicki (SLD).

To przecież znaczące miejsce pracy kilkuset osób, które od kilkunastu lat trwale jest związane z dzielnicą Targówek – argumentował w interpelacji.

Długo czekał na odpowiedź, ale w końcu się doczekał. Tyle że wciąż niczego się nie dowiadujemy. Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz odpisał to, co już wszyscy wiemy: że dla tego terenu nie ma miejscowego planu zagospodarowania, w planie ogólnym bazarek nie jest w tym miejscu zapisany. A zarząd dzielnicy „podjął wstępne działania mające na celu znalezienie i przygotowanie terenu zastępczego”.

Ani słowa o potencjalnych lokalizacjach. W sondażu pod naszym artykułem z grudnia większość mieszkańców wypowiedziała się za przenosinami na duży trawnik między Trocką, szkołą a Zamiejską.  Tyle że na ten teren ochotę ma też Spółdzielnia Mieszkaniowa Praga. Inny pomysł to przeniesienie bazarku w miejsce parkingów na tyłach blaszaka – bliżej pętli autobusowej.

Ważne, żeby jakąś decyzję w końcu podjąć i w nowym miejscu zbudować solidne pawilony lub halę, a nie przenosić niefunkcjonalne budki.

Co dalej z bazarkiem na Trockiej?

 • bazarek powinien być przeniesiony na teren po sąsiedzku, między Zamiejską a Trocką (65%, 1 858 głosów)
 • bazarek powinien być przeniesiony na teren przy Radzymińskiej naprzeciwko OBI (17%, 499 głosów)
 • bazarek powinien trafić w jeszcze inne miejsce (7%, 189 głosów)
 • nie chcę metra, zostawcie bazarek bez zmian (6%, 177 głosów)
 • nie wiem, nie znam się, zarobiony/a jestem (5%, 131 głosów)

Dziękujemy za oddanie głosu

Loading ... Loading ...

9 komentarzy na temat “Co dalej z bazarem na Trockiej? „Podjęto działania”

 • 8 lutego 2013 o godz. 09:29

  A wie ktoś może co się dzieje z Blaszakiem….od kilku dni jest zamknięty…….

 • 8 lutego 2013 o godz. 10:01

  Przecież na parkingu na tyłach Blaszaka bazar się nie zmieści! Poza tym przy pętli zatarasowałby ruch autobusów, dochodziłoby do wypadków. Mógłby stanąć na cyrkowym placu koło szkoły jako piętrowa hala albo na polach PGR-owskich przy św. Wincentego tylko byłoby daleko dla niektórych. Ewentualnie między Korzona a Chyrowską- zburzono tam większość zabudowy, można jeszcze doburzyć kilka starych domów. Ewentualnie stworzyć 2 mniejsze bazary, jeden przy Radzymińskiej między Gorzykowską a Trocką a drugi na wspomnianych polach PGR-owskich albo przy modernizowanej ul. św. Wincentego. Wtedy obie strony dzielnicy miałyby lepszy dostęp do sklepów, także mieszkańcy Targówka Fabrycznego.

 • 8 lutego 2013 o godz. 10:40

  Mimo, ze od czasu do czasu robie zakupy na bazarku to stwierdzam, że metro jest ważniejsze :)

 • 8 lutego 2013 o godz. 10:54

  I tak zwycięży spółdzielnia ;0 A czemu? A no przecież nowe bloki, nowi mieszkańcy, podatki, zakupy, parkingi, mandaty itp. To się bardziej kalkuluje niż blaszaki i ludzie, którzy od X lat tam pracują.

 • 8 lutego 2013 o godz. 14:42

  Blaszak „SuperSAM” jest zamknięty z powodu iż nie płacili za wynajem.

 • 8 lutego 2013 o godz. 22:09

  Blaszak dogorywał już od wielu lat i trzymał się tylko na sprzedaży alkoholu. Zresztą nie pamiętam tam nigdy tłumów. Było drogo i byle jak. To był sklep dobry w latach 90-tych ale nie teraz. Zwłaszcza jak miał bazar pod nosem.

 • 9 lutego 2013 o godz. 07:33

  Uważam że najlepszą lokalizacją byłby – ja pisze RETER – teren „cyrkowy”. Prawie to samo miejsce do którego Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni.

 • 9 lutego 2013 o godz. 10:06

  Najlepiej pod drugiej stronie Zamiejskiej. Praktycznie to samo miejsce, a i po zbudowaniu metra będzie miał jeszcze więcej klientów, bo będzie łatwy dojazd.

 • 28 marca 2013 o godz. 20:39

  Co Wy na to, żeby z blaszaka zrobić Biedronkę ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.