Co dalej z bazarem na Trockiej? „Podjęto działania”

9
Share

Wciąż nie wiadomo, gdzie podzieją się kupcy z Bazarku na Trockiej na czas budowy metra. Sprawą zajęli się już radni Warszawy, ale urząd wciąż nie przedstawia żadnych propozycji lokalizacji.

 

Bazarek na Trockiej

Bazarek na Trockiej

O koniecznych przenosinach bazarku piszemy od dawna, ostatnio na początku grudnia. Bazarek od wielu lat wciąż jest w lokalizacji tymczasowej i będzie musiał wynieść się na czas budowy metra – pod pierwszą częścią bazarku powstanie stacja Trocka, pod drugą tory odstawcze.

O tą samą sprawę zapytał niedawno radny Warszawy Sebastian Wierzbicki (SLD).

To przecież znaczące miejsce pracy kilkuset osób, które od kilkunastu lat trwale jest związane z dzielnicą Targówek – argumentował w interpelacji.

Długo czekał na odpowiedź, ale w końcu się doczekał. Tyle że wciąż niczego się nie dowiadujemy. Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz odpisał to, co już wszyscy wiemy: że dla tego terenu nie ma miejscowego planu zagospodarowania, w planie ogólnym bazarek nie jest w tym miejscu zapisany. A zarząd dzielnicy „podjął wstępne działania mające na celu znalezienie i przygotowanie terenu zastępczego”.

Ani słowa o potencjalnych lokalizacjach. W sondażu pod naszym artykułem z grudnia większość mieszkańców wypowiedziała się za przenosinami na duży trawnik między Trocką, szkołą a Zamiejską.  Tyle że na ten teren ochotę ma też Spółdzielnia Mieszkaniowa Praga. Inny pomysł to przeniesienie bazarku w miejsce parkingów na tyłach blaszaka – bliżej pętli autobusowej.

Ważne, żeby jakąś decyzję w końcu podjąć i w nowym miejscu zbudować solidne pawilony lub halę, a nie przenosić niefunkcjonalne budki.

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx