Komu i ile na kulturę w 2013

21
Share

120 tysięcy złotych wyda urząd dzielnicy w 2013 roku na wsparcie projektów kulturalnych w naszej dzielnicy. Zobaczcie, kto i na co dostanie pieniądze.

 

Dofinansowanie dostaną organizacje, które wzięły udział w konkursie. Urząd dzielnicy nie podaje, jakie dokładnie imprezy sfinansuje i na czym będą one polegały. Dlatego na początek musi wystarczyć nam suche wyliczenie. Kolejno podajemy organizację, nazwę projektu i kwotę dofinansowania.

 

Strefa WolnoSłowa – (Nie)widzialne miasta – 18 500 zł


Parafia Św. Marka Ewangelisty – Piknik Rodzinny (spotkanie z warszawską legendą) – 8 900 zł


Fundacja CULTUS – O Bloku na B(L)OKU  -10 450 zł


Stowarzyszenie Katedra Kultury – Otwarte Centrum Kultury Domek Herbaciany – 25 150 zł


Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” – Targówek Fabryczny mówi – 30 000 zł


Fundacja AVE – Senioralia na Targówku – 27 000 zł

 

fot. Tea House w Parku Rzeźby/Facebook.com

fot. Tea House w Parku Rzeźby/Facebook.com

Teraz spróbujmy przyjrzeć się organizacjom, które zyskały uznanie ratusza. Fundacja Strefa WolnoSłowa dała się już poznać z ubiegłym roku. Razem z uchodźcami z ośrodka na Targówku przygotowali uliczne przedstawienie odgrywane między blokami przy Krasnobrodzkiej. (Tutaj zobaczycie wideo) Na czym będzie polegał tegoroczny projekt nie wiemy, ale pewnie będzie związany z teatrem, bo tym głównie zajmuje się Fundacja.

Prawie dziewięć tysięcy dostanie parafia katolicka z ul. Zamiejskiej na Targówku. Niektórym to pewnie się nie spodoba, ale uspokajamy, że przy parafii działa dziecięcy i świecki Teatr Raj. Zakładamy, że na piknik też będą mogli przyjść wszyscy, nie tylko parafianie.

Podobną kwotę dostanie Fundacja CULTUS działająca w Warszawie od pięciu lat. Prowadzą ją varsavianiści i taki też jest zakres zainteresowań fundacji.

mural

Mural na Świdnickiej / fot. targowek.info

Stowarzyszenie „Katedra Kultury” dostało dotację w ubiegłym roku. Zorganizowało za nią Majówkę Targówka, czyli cykl warsztatów, spotkań, spacerów i zabaw. Pozostał po nich m.in. fajny mural na Świdnickiej.

W tym roku dostali dotację na prowadzenie Domku Herbacianego w Parku Bródnowskim. Wcześniej rozkręcał go kto inny, więc możemy spodziewać się nowego otwarcia. Kawiarnia w parku potrzebna jest jak tlen.

Fundacja Stocznia prowadzi m.in. bardzo obiecujący program naprawmyto.pl, który polega na wdrażaniu systemu szybkiego informowania urzędników o awariach. W Warszawie wprawdzie nie działa, ale w sąsiednich Markach już tak.

Dofinansowanie dostali na projekt „Targówek Fabryczny mówi”, więc to pewnie co innego. Może chodzi o nagrywanie wspomnień mieszkańców? Na pewno dowiecie się tego z targowek.info

Ostania już organizacja z dofinansowaniem to dobrze znana Fundacja Ave. Do tej pory znana m.in. z promocji kajakarstwa. Teraz zrobią coś dla seniorów, którzy faktycznie w ostatnich latach byli trochę pomijani.

21
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx