Samorządowcy z Targówka popierają skwer Ciechowskiego

3
Share

…no dobra, może nie wszyscy, ale wiemy na pewno, że co najmniej jeden — i to wysoko postawiony.

Tak mogłaby wyglądać informacja MSI na Skwerze Grzegorza  Ciechowskiego / montaż targowek.info

Tak mogłaby wyglądać informacja MSI na Skwerze Grzegorza Ciechowskiego / montaż targowek.info

Akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o nazwanie skweru na Zaciszu, nad Kanałkiem Bródnowskim, imieniem Grzegorza Ciechowskiego popierają już setki internautów (liczymy jedynie „like’i” i udostępnienia na Facebooku), wdowa po liderze legendarnej „Republiki”, a także pozostali członkowie tego zespołu.

 

O SZCZEGÓŁACH AKCJI PRZECZYTACIE TUTAJ

 

Idea podoba się także jednej z najważniejszych osób w naszej dzielnicy: zastępcy burmistrza Krzysztofowi Mikołajewskiemu.

Gorąco popieram tę inicjatywę i myślę, że warto aby Zarząd i Rada Dzielnicy poparły ten świetny pomysł. Sam wychowałem się na „Republice”, więc idea jest bardzo mi bliska. Mogę zapewnić, że mają państwo we mnie sojusznika. Byłoby świetnie, gdyby na otwarcie nowego skweru zagrała „Republika”, a miejsce to upamiętniało tego wspaniałego twórcę.

— mówi targowek.info wiceburmistrz Targówka Krzysztof Mikołajewski.

Dla pana burmistrza — i dla was — mamy dwie wiadomości:

Zła jest taka że Jerzy Tolak, menadżer „Republiki”, wyklucza występ zespołu z prostego powodu: „Republika” po śmierci Grzegorza Ciechowskiego zakończyła działalność i już nie występuje.

Ale jest i dobra wiadomość: Zbigniew Krzywański, były gitarzysta „Republiki”, tworzy teraz jeden zespół wspólnie z Jackiem Bończykiem i oprócz własnych utworów grają też covery piosenek autorstwa „Obywatela G.C.”. A zupełnie przypadkowo Jacek Bończyk jest mieszkańcem Zacisza i popiera naszą akcję!

Więc może to Bończyk/Krzywański będą mogli zagrać na otwarciu Skweru Ciechowskiego?

 

 

Czytaj też: ANNA CIECHOWSKA: GRZEGORZ BYŁBY BARDZO SZCZĘŚLIWY

Czytaj też: REPUBLIKA: KIBICUJEMY SKWEROWI CIECHOWSKIEGO

 

WNIOSEK SAM SIĘ NIE PODPISZE – MUSISZ MU POMÓC!

Wpisy w internecie to świetna rzecz, ale żeby złożyć ważny wniosek, potrzebujemy poparcia w formie realnych podpisów na prawdziwym papierze!

W dwóch domach kultury na Targówku: DK Świt (ul. Wysockiego 11 – w kasie) oraz DK Zacisze (ul. Blokowa 1 – na recepcji) znajdują się listy, na których codziennie możecie się podpisać i tym samym osobiście poprzeć wniosek o nadanie skwerowi nad Kanałem Bródnowskim imienia Grzegorza Ciechowskiego.

Można także poprzeć ten pomysł bez wizyty na Targówku – wystarczy, że wydrukujecie w domu i wypełnicie chociaż jedną linijkę na tej liście (ściągnij plik pdf: wniosek_skwer_GC), a potem wyślecie ją zwykłym listem na adres: Dom Kultury “Świt”, ul. Wysockiego 11, 03-371 Warszawa – koniecznie z dopiskiem “Skwer Ciechowskiego”.  Ważne: podpisy mogą składać tylko pełnoletnie osoby posiadające meldunek w Warszawie (ale niekoniecznie na Targówku).

Liczy się każdy głos, więc podpiszcie się sami i namówcie do tego przyjaciół!

 

wizualizacja-skwer-03_1

Tak już niedługo będzie wyglądał skwer nad kanałkem – czy usłyszymy na nim utwory Grzegorza Ciechowskiego?

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx