Ścieki płyną Kanałem Bródnowskim

17
Share
Ktoś wypuszcza ścieki do Kanału Bródnowskiego – alarmuje internautka Ewelina. To nie jedyny problem naszej lokalnej Sekwany. 
Porządną porcję cuchnących ścieków zaserwowano Kanałkowi w sobotnie popołudnie. Zdjęcia (robione o zmierzchu) i informacje dostaliśmy od Eweliny na redakcja@targowek.info

Gdy dzisiaj (sobota 2 lutego 2013) szłam sobie spacerkiem wzdłuż Kanałku Bródnowskiego (od kładki przy ul. Malborskiej w kierunku ul. Kondratowicza) o godz. 16.30 zauważyłam, że z jednej z rur mającej swoje ujście do Kanałku wylewają się białe, pieniste ścieki i szeroką strugą płyną w stronę Malborskiej.

Myślałam, że w XXI w środku miasta ścieki powinny być odprowadzane do kanalizacji, a nie wylewane do Kanałku. Tyle mówiło się o rewitalizacji Kanałku i nadaniu mu charakteru rekreacyjnego, a tu proszę działania całkiem przeciwne.

 

Niestety to nie jedyny problem Kanału i planowanej nad nim promenady. Radny Zbigniew Poczesny donosi w najnowszym numerze swojej gazety, że pięć osób nie chce udostępnić gruntu pod jej budowę. Przypomnijmy, że przed laty ludzie stawiali płoty za blisko wody, zabierającym tym samym kawałek nieswojego gruntu.

Teraz urząd domaga się zwrotu i większość mieszkańców cofa ogrodzenia. Okazuje się jednak, że nie wszyscy. Pięć osób wystąpiło do sądu o zasiedzenie. Sprawa pewnie potrwa, co opóźni rozpoczęcie budowy promenady. Tym samym mogą przepaść też zagwarantowane w budżecie pieniądze. Na szczęście  nic nie stoi na przeszkodzie budowie nowych mostków.

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx